*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.7

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam Kolegów Modelarzy
Na kolejnej mojej relacji. tym razem wybór padł na Sd.Kfz. 7 z Kartonowego Arsenału nr. 8-9/96. Jak niektorzy wiedza model wydany jest na papierze kredowym i troche sie blyszczy.Bedzie to moje pierwsze spotkanie z takim papierem wiec mam pewne obawy, ale do odwaznych swiat nalezy.Jesli nie bede sie uczyl to niczego nie osiagne :D . Wracajac do mojego wrazenia, to nie podoba mi sie oznakowanie czesci i opis co podkleic jakim kartonem.Pomysl, ze kola maja numer 1 a rama dopiero 17-18 tez moim zdaniem nie jest najlepszy. Model zamierzam kleic w czystym standarcie, bez jakis przerobek, chyba ze cos mi sie odwidzi :D.

Narazie trwaja prace koncepcyjne jak sie wziac za ten model, oraz praca na ksero wycinanki, aby przetestowac pewne rozwiazania.

Pozdrawiam i zapraszam do wypowiadania swoich opinii o mojej pracy.
Mam nadzieje, ze nie braknie mi sil aby skonczyc ten model[/list]
Awatar użytkownika
=Szalony Doktorek=
Posty: 86
Rejestracja: czw mar 17 2005, 16:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: =Szalony Doktorek= »

Dawaj Ethelfrid dawaj !!! :D
Czekam z niecierpliwością :twisted:
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Przyznam sie, ze to przez ciebie i Heliosa. :D spodobaly mi sie wasze "dziwolagi" i tez chce miec jakiegos. Czolgi musza poczekac hehe
Awatar użytkownika
=Szalony Doktorek=
Posty: 86
Rejestracja: czw mar 17 2005, 16:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: =Szalony Doktorek= »

hehehe
;-) i bardzo dobrze
czym nas więcej tym lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Witam!
Też czekam na efekty Twojej pracy Ethelfrid :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Bedzie to moje pierwsze spotkanie z takim papierem wiec mam pewne obawy
Nigdy nie kleiłem modelu wydrukowanego na papierze kredowym do czasu rozpoczęcia Miga 21. Jest on wydrukowany farbą "aluminiową" a to co prawda inksza inkszość niż ten sdkfz (zalega u mnie w szafie) ale stwierdzam, że to nic strasznego. Klej typu Wikol czy BCG trochę wolniej "łapie" (przynajmniej tak mi sie wydaje). No i trzeba uważać aby nie dziabnąć papieru czymś ostrym bo zostaje ślad bardziej widoczny niż na zwykłym papierze, ale to dotyczy chyba tylko przypadku wydruku w kolorze metalu.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Dla zainteresowanych : prace rusza ok piatku wieczorem lub w sobotę . i beda glownie polegaly na robieniu czesci najpierw z xero a potem w orginale, wiec raczej beda szly powoli.Male opoznienie spowodowane jest tym, ze mnie sumienie ruszylo i musze skonczyc jedna gasienice w Panzer IV :D , bo jak zaczne nowy model to " gąska" bedzie czekac do wakacji :D. Tempest dzięki za opis wlasciwości papieru kredowego.

Jeszcze mala prośba do posiadaczy teog modelu na płasko lub tych co go skleili. Czy części 17 i 18 czyli rama są podklejane kartonem lub czyms?? bo z opisu wygląda , że nie ale z zamieszczonych w wydaniu fotek modelu wygląda to na podklejone ( optycznie jest grubsze niż 2 kartki sklejone razem ). Prosze o wskazówki
el14
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 23 2005, 23:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: el14 »

Ja tak troche offtopicowo, czy moglbym sie tak przy okazji dowiedziec w jakim oznaczeniu jest ten sdkfz od Hala? Tak samo jak flak?
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Nie mam Flaka wiec nie wiem w jakim on jest ,ale Sd.Kfz. 7 jest w malowaniu pustynnym i są możliwe 4 rodzaje emblematów. Niestety nie znam sie za mocno na nich ale jeden to na bank Afrika Korps. Jesli cie to bardziej interesuje to moge wrzucic pozniej fotke z tymi emblematami
el14
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 23 2005, 23:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: el14 »

Czyli na pewno tak jak we flaku, co zreszta jest bardzo logiczne :]. Jedno z oznaczen to pewno to http://www.feldgrau.com/9ss.jpg . Dzieki wielkie.
ODPOWIEDZ