Naczepa od podstaw - BROSHUIS

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

Naczepa od podstaw - BROSHUIS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Witam!!!

Nareszcie sie zdecydowałem i otworzyłem temat o moim aktualnym projekcie czyli naczepie niskopodwoziowej, rozciaganej, 3-osiowej( z ostatni osia kierowana) holenderskiej firmy Broshuis:) Co prawda prace trwaja jzu od kilkunastu tygodni, ale wiecie, szkoła i inne, czasu brak i ostatnio mało co zrobiłem, mam nadzieje, ze ta relacja zdopinguje mnie do czestszego zasiadania w modelarni. Postów i fotek nie bede zamieszczał co drugi dzien, ale mysle, ze znajda sie entuzjasci i stali czytelnicy:) Model jest wykonywany w skali 1:24 i bedzie podpiety do Volva FH 16 ATF http://www.btcforum.l2p.net/forum/index ... ost&id=472 . Tyle słowem wprowadzenia. Juz mam prawie gotowa szyje łabedzia, został tylko czop zaczepowy wykonac i przykleic "nogi". Intensywnie pracuje nad pozostaja czescia modelu, tzn. wykonuje reszte platformy, czekam na koła i rozmyslam nad zawieszeniem:) Wogole nic nie powiedizałem o materiale z jakiego to wykonuje, jest to oczywiscie PCV 0,8 mm przezroczysta:( przez co niektore elementy gorzej widac..nastepną kupie juz białą:P
Narazie tyle, jesli macie pytania piszcie smiało, jesli ktos chce rys. techniczny to moge wysłac na @..

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

1. PYTANIE - NA JAKICH PLANACH SIĘ OPIERASZ?
2. PYTANIE - CZY TO VOLVO ABY NIE POWINNO MIEĆ 2 TYLNYCH OSI PODEJRZEWAM ZE TA NACZEPA JEST DO WOŻENIA BARDZO CIĘŻKICH ŁADUNKÓW

BĘDĘ CI KIBICOWAŁ :D
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

Pytania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Czesc Seweryn!!!

1) Podaj @ to Ci podesle zeskanowany rys. techniczny naczepy, jest dosyc duzy, i szkoda zasmiecac forum... a nie umiem go zmiejszyc, te zdjecia zrobiłem a tamto jes malo czytelne... Bazuje na rysunkach, ktore przysłała mi firma Broshuis, w tamtym roku do nich napisałem @ z prosba i po miesiacu przyszła paczka z prospektami, płyta CD i rysunkami.

2) Co do Volva to jest długa historia.. jest zrobione w barwach firmy ATF ktora przewozi ciezarówki i jachty, miałem zrobic transportera jakiegos, ale bardziej spodobał mi sie Broshuis. W takiej naczepie czesto stosuje sie 2 osie napedowe, ale zdarzaja sie wyjatki i mam kilka takich fotek w swojej galeri gdzie własnie zwykłe 4x2 wioza dłuzyce..
Sumujac musze Wam pozniej opowiedizec o tym FH ATF, bom go nie co przerobił :P

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

hey nobel no powiem ci że jak to zrobisz to będzie całkiem fajny zestaw. szkoda tylko że narazie słabo widać naczepę bo przeźroczysta ale ja też będe ci kibicował. a jak byś mógł to wyślij mi plany tego cacka mój @ sztafek@tlen.pl
__________________
na warsztacie SCANIA T144
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Czemu o Volvie opowiesz później :twisted: Załóż nowy wątek dawaj foty i opisuj a ja pooglądam :D
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

Volvo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Jak skoncze cały zestaw i naucze sie wstawiac dobre foty to zamieszcze, a to kilak fotek znajomego z konkursu w Ostrowie..
To Volvo mocno przerobiłem, skrociłem rame do oryginalnych ( czyt. prawdziwych wymiarów) zmieniłem zawieszenie z resorów na miechy, nowy bak w kształcie litery "D" i jeszcze kilka drobnych ulepszen:P

http://www.btcforum.l2p.net/forum/index ... ost&id=408
http://www.btcforum.l2p.net/forum/index ... ost&id=457
http://www.btcforum.l2p.net/forum/index ... ost&id=459
http://www.btcforum.l2p.net/forum/index ... ost&id=460
Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Napisz coś o tworzywie PCV tzn. czym to kleić, jak się obrabia, gdzie można kupić, za ile i dlaczego tak drogo itp.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

PCV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Witam!!!

PCV-ke kupiłem we wrocławiu ( adres nie pamietam, ale znajde:) ) za nie całe 20 zł za arkusz, czyli 1m x 1m. Grubosc to 0,8mm, ale nstepnym razme kupie 0,7 mm i biała.. Co do obrobki to mozna wycinac nozyczkami, skalpelem itd, ale najwygodniej jesr nozyczkami.. przy cieciu długoch powierzchni przydałaby sie jakas mała tarczówka, ktorej nie mam :(.. Klejenie to tylko i wyłacznie cyjanopan ( bynamniej ja tego uzywam) zwykły klej Italeii, czy Revella nie chwyci PCV..

To tyle, na temat PCV :)


Pozdr. NobelEXC
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

PCV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

kto to umie usunac??
Ostatnio zmieniony wt mar 29 2005, 9:41 przez NobelEXC, łącznie zmieniany 1 raz.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

PCV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

kto umie usunac??
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
ODPOWIEDZ