[fotorelacja] british vosper || revell || 1:72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

[fotorelacja] british vosper || revell || 1:72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

no wiec wlasnie zakupilem taki modelik :) skala 1:72, producent-revell. dzis wieczorem go obieram... ale zaraz sie wybieram na zakupy, wiec jesli ktos moze mi cos porazdic to bylbym wdzieczny :)

po pierwsze... jakie farby? chce go malowac humbrolami... model jest dosc dlugi [30cm] wiec nie chce go malowac akrylami... z doswiadczenia wiem ze akrylami trudno pomalowac duze powierzchie bez pozostawiania smug... lepsze do tego sa olejne... humbrolli ine kupowalem od lat, wiec bylbym wdzieczny gdyby ktos mi napisal numerki przydatne przy tym modelu :) glownie kolorek do dna, burt i ewentualnych nadbudowek :) z detalami dam rade pactrami :) ogolnie jesli ktos jest w stanie wypisac mi wszystkie kolory potrzbne do tego modelu byloby fajnie :) kupie wszystko za jdenym razem :)

no i dokumentacja :) jesli ktos posiada fotki, rysunki czy inne ciekawe informacje...to b ylbym wdzieczny za podesłanie ich na maila :)

jutro postaram sie wrzucic inboxa.... i pytanie- robic to w oddzielnym topicu? czy wszystko tutaj? :) i przy okazji jutro zmienie temat ;)

pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony śr maja 25 2005, 10:19 przez galwani, łącznie zmieniany 2 razy.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

Re: brytyjski kuter torpedowy - jeszcze nie relacja :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Galwani pisze:bylbym wdzieczny gdyby ktos mi napisal numerki przydatne przy tym modelu

no i dokumentacja :) jesli ktos posiada fotki, rysunki czy inne ciekawe informacje...to b ylbym wdzieczny za podesłanie ich na maila :)
Może chociaż sprecyzujesz jaki to typ tego kutra? Sądzisz, że jak napiszesz tylko "brytyjski kuter torpedowy" to zostatniesz zasypany numerami farb, dokumentacją, itp ?
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

pierdoła jestem ;) przepraszam....
to ten

juz mam to o co prosilem :) szukalem po goglach zamiast zerknac na strone revella :)

no to start relacji ambitny ;)
Ostatnio zmieniony śr maja 25 2005, 10:20 przez galwani, łącznie zmieniany 1 raz.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jak znaje dzisiaj troche czasu to podesle Ci skan instrukcji z mojego . Podaj maila na PW ;-)

Kupiles go bez opakowania i papierow :roll:
pozdrawiam
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

kupilem z opakowaniem...tylko go jeszcze nie mam :) zalety allegro ;) na odbior modelu umowilem sie na dzis wieczor :) ale ze mam troche czasu...to podjade do sklepu teraz, i zakupie sobie farbki...zeby jutro sie juz nie miotać po miescie :) tylko miec te pol dnia na klejenie [a drugie pol na nauke :(]
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

no to powoli, niesmialo zaczynam :)
Obrazek

modelik wydaje sie calkiem sympatyczny... jak narazie wstepnie pomalowałem burty i dno :) nie ma zbytio co pokazywac ;) moze za pare godzin

ponawiam prosbe o dokumentacje... jesli ktos ma jakies zdjecia oryginalu, to bylbym wdzieczny za podeslanie na galwani@interia.pl :) albo wrzucenie tutaj t;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Obrazek

Obrazek

kolor burt jeszcze nie jest ostateczny...bedzie znacznie jasniejszy :) kolor dna jest ok, ale pojdzie jeszcze jedna warstwa farby

okazalo sie ze wcale nie jest tak rozowo... model ma mase sladow po wypychaczach ktore trzeba poszpachlowac...niektore w dosc niedostepnych, ale widocznych miejscach... pozatym niektore czesci nie stykaja sie na rowno i trzeba je szlifowac do jednego poziomu [np poklad z burtami] aktualnie troche poszpachlowalem i czekam az wyschnie...potem poszlifuje :)

pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

fajnie się zapowiada, nie specjalizuje się w plastikach ale jak na moje oko to wychodzi dokładnie ;-)
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

uff.... myslalem ze po dzisiejszym egzaminie cosik pokleje.... ale przez tądziwna cyferke ktora pokazuje termometr za oknem nie mam sily na nic ;-)

tak sie zastanawiam...w jakiej temperaturze topi sie plastik? obawiam sie zeby mi modele nie spłynęły z półek ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ