Polski parowóz Okz32

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Polski parowóz Okz32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Wczoraj stałem się właścicielem numeru specjalnego wydawnictwa ANSWER - wycinanki parowozu Okz32. Co prawda skala 1:45 jest (jak dla mnie) trochę za mała , ale :
Widać wyraźne postępy autora (Adrian Wandtke)-duża ilość precyzyjnych rysunków (pięknie rozrysowany rozrząd) i obszerny opis ułatwią wykonanie modelu. Poznaczone są środki okręgów. Części są ułożone dosyć ciasno , ale to już sprawa ceny( 24 złote). Karton niezłej jakości, a w opisie zanaczono możliwość malowania modelu (np. na konkursach to czasem jest ważne).
Jak podaje autor "przy starannym wykonaniu i ewentualnym uplastycznieniu modelu (nity na skrzyniach wodnych,budce i skrzyni węglowej) model niewiele będzie się różnił od modeli w tej skali wykonanych z metalu i sprzedawanych w krajach zachodnich"
Wspomniane nity mają średnice rzędu 0,x mm i są dosyć gęste - efekt na pewno będzie ciekawy. Polecam.
W numerze zapowiedź następnego- Ty37 !!!
Awatar użytkownika
Radek Zamość
Posty: 135
Rejestracja: pt cze 20 2003, 10:52
Lokalizacja: Zamość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Zamość »

Czy Kolporter rozprowadza modele "Answer"??
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

U dołu strony głównej forum jest link do wydawnictwa ANSWER - tam dowiesz się wszystkiego.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Rowniez zamowielm ten model i czekam na dostawe. Mam w domu Oelke ale troche sie boja za nia brac, zaczalbym raczej od czegos mniejszego. Mam nadzieje ze ten model bedzie bardziej na moje umiejetnosci.
KF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KF »

Radek, w Kilporterze jest Kartonowe Hobby i Modele Kartonowego Fana, ale akurat Okz 32 nie będzie w ogóle w kioskach, ani RUCHu ani Kolportera.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Marcintosh pisze: Mam w domu Oelke ale troche sie boja za nia brac, zaczalbym raczej od czegos mniejszego. Mam nadzieje ze ten model bedzie bardziej na moje umiejetnosci.
No, nie bądź taki skromny ! :D
U mnie akurat odwrotnie : boję się Okz-a bo części prawie takie same , tyle że ... połowę mniejsze ! Paluchy jakoś można obstrugać temperówką ale lupy na nosie byłyby dość ciężkie ! :lol:
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

W planach mam zrobienie od podstaw Pu-29. Sciagnalem sobie nawet modelarze z planami tego parowozu ale niestety sa to plany modelu H0 a nie samego parowozu. Brakuje mi paru czesci, na przyklad rysunku ramy, czy ostoi, moze to jest to samo.
Zanim sie jednak za to zabiore to pomyslalem ze przecwicze to sobie na jakims gotowym modelu, moze mnie najda jakies przemyslenia....
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Ejże kolejarze !
Sprawdzałem stronę ,,Małego Modelarza,, i tam znalazłem kilka pozycji zplanami modelarskimi różnej maści ciuchci.

Pozdrawiam !
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

ćzy mógłbys podac adres stronki małego modelarza z tymi wycinankami bo jakos nie moge znależć
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Jaco !

Tu nie chodzi o wycinanki ciuchci tylko plany modelarskie, a więc podaję Ci :

www.lok-zg.org.pl

Jak wejdziesz na tą stronę to klikniesz ,,strona główna,,
potem klikniesz napis ,,modelarz 04/2003
potem klikniesz napis,,Plany modelarskie-wykaz,, rok 2001 lub 2002

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ