[relacja] MB Actros 2654 6x4

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

[relacja] MB Actros 2654 6x4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

Po zawieszeniu prac na Broshuisem wziałem sie za projekt Actrosa. Bazuje na modelu Italeri o konfiguracji napedowej 4x2. Postawilem sobie wysoko poprzeczke przy tym modelu. Do najwazijezych przerobke zaliczam: konwersje napedu z 4x2 na 6x4, otwarcie dzrwi i schowków i wykonanie imitacji instalcji elektryczno-pneumatycznej. Wykonując model bede strał sie odwzorowac pojazd firmy Schaumann.

Obrazek
Obrazek

Juz mam sklejone blachy zewnetrzne kabiny i wyciete drzwi + schowek od strony kierowcy.

Obrazek
Obrazek

Pozdr. NobelEXC
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Paweł Dziubek
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 11 2005, 18:26
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Dziubek »

Cześć.
Jak widzę bardzo ciekawy pojazd na zdjęciach. Raczej pod jakąś zabudowę. Jak rozumiem dodatkową oś dorobisz sam???
Powodzenia!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

A jednak ktos sie zainteresował ta relacja.. a juz chciałem prosic o usuniecie tego tematu..

Co do zabudowy to mysle intensywnie nad naczepe broshuisa.. ale to moze od wrzesnia zaczne.. na 3 oś mam trche mateirąłu w postaci zlomu modelarksiego... cos z tego wypiore, trtoche wlasnej inwecji i bedize.. ale to w dalszej czesci relacji..

Niestety brak dobrej cyfry nie pozwolil mi pokazac wynikow mojej ostaniej pracy. Wyciołem piasty z felg, bo oczywisce Italerii zrobilo z tego jeden element.. Niepodobały mi sie oryginalne szpilki, wiec zeszlifowałem je. wykonałem otwory i przy uzyciu odpowiednio docietych igieł lekarskich powstały nowe calkiem ładne szpilki :D

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Paweł Dziubek
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 11 2005, 18:26
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Dziubek »

W moich odległych planach jest Man F-2000 do przerobienia na specjalistyczny pojazd gaśniczy. Twój Mercedes w tym malowaniu będzie wyglądał bardzo ciekawie.
A swoją drogą mało wykonuje się modeli np. z zabierakiem hakowym.
A szkoda.
Pozdrawiam





-----------------------
Na warsztacie:
M-247 York tak na 70%
BRDM-3 tak na 85%
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!

Jest jeden podstawy problem.. tzn. naszym modelarzom sie poprostu nie chce wykonać takiej zabudowy.. Wszyscy opieraja sie o to co daje Italerii lub Revell to kartonu z modelem... i wszyscy patrza z zazdroscia na zachod gdzie takie firmu jak np. KFS wykonuja z zywicy tego typu zabudowy.. niestyety dla wiekszosci polskich modelarzy nie osiagalnych z powodu wygorowanych cen.. Jednak cos powoli zaczyna sie zmieniac w memtalnosci naszych modelarzy.. coraz czesciej powstaja modelel z przerobkami, wiec moim zdaniem jestesmy na dobrej drodze...

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Rób trochę ostrzejsze zdjęcia, to sobie przy okazji podziwiania modelu gazetę poczytamy... Na drugim zdjęciu wyraźnie widzę Panienkę z Okienka :D
Awatar użytkownika
Paweł Dziubek
Posty: 19
Rejestracja: pn kwie 11 2005, 18:26
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Dziubek »

Czy firma KFS ma swoją stronę???? Jeżeli tak, poproszę o adres.
A jakość zdjęć jest do przyjęcia - zdecydowanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

www.kitformservices.com - ceny zwalaja z nóg..

Pozdr.
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
Car fan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Car fan »

Całkiem ciekawy modelik sie zapowiada.
Będę śledził ten temat z zainteresowaniem. :snajper:
pawcio37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawcio37 »

ok widziałem te cuda ale może ktoś mi powie jak to sprowadzić, może ktoś obecny na tym forum ma jakieś kontakty lub rodzine w Wielkiej Brytanii to chętnie zakupiłbym kilka produktów. co prawda przez ta stronę da się kupić ale koszty przesyłki będą dośc duże i wartośc danego produktu bedzie przez to 2 razy większa. Chyba że ktoś z forumowiczo posiada śruby i nakrętki (zjakiegoś metalu) -najlepiej sruby M1 i odpowiednie do tego nakrętki z łbem w kształcie sześciokąta foremnego to chetnie kupie nawet 200 sztuk(na zapas). Oraz do tego opony w skali 1:25. Kiedyś już kupiłem takie niby w skali 1:25 w jednym ze sklepów internetowych ale ten sklep nie znał sie na skali bo były wykonanane w skali 1:24 czyli o rozmiar za duże. Nazwy sklepu nie będę zdradzał ale sprzedają te opony jako akcesoria do Macka superlinera. Jako nakrętki do ramy i innych elementów można wykorzystywać kształtki firmy PLASTRUCT z nich da się zrobić nakretki a nawet da się je nagwintować ale po nakręceniu na srube nie przenoszą większych naprężen- siły docisku. Stąd więc mój problem więc może znajdzie się ktoś życzliwy!!!
ODPOWIEDZ