USS Missouri

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Smiglans

USS Missouri

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smiglans »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy :D i mam pytanie :cool:
Czy można gdzieś kupić model pancernika Missouri (skala 1:200/ 1:100), ale już po ostaniej modernizacji ? Ewentualnie plany, lub plastkiowy ( o ile są w tej skali).
Z góry dzięuje i pozdrawiam ;-)
PS Szukam też Saratogi cvn60 (1:200) bo coś ostatnio nie ma na allegro.
Awatar użytkownika
kojotl
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 14 2005, 16:53
Lokalizacja: z nad morza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kojotl »

Kumpel skleił swego czasu Missouri z GPM. Ale co do danych to niezbyt wiele wiem. Nawet skali nie kojarze, bo oprócz wypadku jakim był u mnie Wodnik, to zajmuje się raczej lotnictwem ;)
Smiglans

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smiglans »

Aha wszytkie typu Iowa mogą być :) ale Missuori najchętniej :eek: Szkoda, że nie pamietasz jaka skala itp. ;-)
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Jak z gpm to 1:200, w 1:300 wydał kiedyś Missouri Haliński. A w gpm szykuja sie teraz do wznowienia tego pięknego okrętu.

Pozdrawiam
Smiglans

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smiglans »

Dzięki :lol: To chyba będzie Missouri za czasów wojny? Bardzo zależałoby mi na tym okręcie już po ostatniej modernizacji :cry: Da się gdzieś takiego kupic? Mogą być plany lub plastikowy.
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Plastikowych nie ma, chyba, ze robia jakies malo znane firmy w cenach po kilka tysiecy dolarow za model. Dostepne sa modele w sklach 1/450, 1/350 i zblizonych, ale wszystkie przedstawiaja okret sprzed pierwszych modernizacji.

gulus
Obrazek
Smiglans

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smiglans »

Wiem, że są w skalach 1/350 i nawet już po modernizacji- sam miałem :D ale chodzi mi o skale 1:200 lub 1:100 :cry: Może jakieś plany są? I z tą ceną to pewnie masz racje. :x
PS A Saratoge cvn60 można gdzies kupić? Wiem, że były na allegro czasami.
Smiglans

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smiglans »

Nie ma nawet planów ? :roll:
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

może to pomoże:

USS MISSOURI BB63 PLAN BOOK

This 11x17 inch, 120 page book covers the USS MISSOURI BB63 as she appeared on Sept., 2, 1945. With over 100 external drawings and over 120 photographs, every detail of the ship is shown. All weapons, radars,equipment, hull lines, and other details are explained and shown in both drawings and photographs. This book is a must for the model builder of this famous battleship. Price TEMP OUT OF PRINT shipping.

The plan books on the FLETCHER CLASS DD's and GATO/BALAO CLASS Submarines. are OUT OF PRINT
I might redo these books in CD format if I get enough request to do so.


dodatkowo z ofert komercyjnych: http://www.navyplan.com/eng/fiche.asp?id=28 (chociaż te 135 euro to lekkie przegięcie)
Smiglans

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Smiglans »

Cena rzeczywiście troche "niefifata" :-? A i tak zależy mi na Missouri po modernizacji :cry: Chyba się takiego nie znajdzie :?:
ODPOWIEDZ