Na czym i jak drukować modele ?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Na czym i jak drukować modele ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Dobry wieczór !
Domyślam się, że temat ten był wielokrotnie wałkowany na forum ale...
Posiadam model ściągnięty z netu przez "muła". Wiem, wiem zaraz napiszecie, że popieram piractwo! Niestety jest to stary model a konkretnie czołg Renault R-35 (MM 9/84) a "muł" był dla mnie jedyną formą zdobycia tego modelu. Nie mam po prostu zaufania do aukcji internetowych itp.!
Chciałbym Was zapytać:
- Na jakim papierze najlepiej drukować taki model? Czy blok techniczny firmy Herlitz kupiony w Hypernowej za 1.75 zł wystarczy? Czy może lepiej zainwestować w jakiś lepszy arkusz papieru?
- Czy jest jakiś program, którym można poprawić kolory modelu? Biorąc pod uwagę czasy w jakich został wydany ten numer MM (czyli czasy kryzysu) oraz "ząb czasu", jego kolory nie są najlepsze. Czy taki program można ściągnąć z netu?
- Posiadam drukarkę HP deskjet 450. Czy taki sprzęt nadaje się do takich "operacji"

Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

W zasadzie każdy papier i każda drukarka da lepsze efekty niż to co można zobaczyc w oryginale. Do poprawienia kolorów wystarczy nawet windowsowski paint, ale wygodniej będzie np w Gimpie.
jedyne na co trzeba zwrócić szczególną uwage to kierunek włukien w papierze, chodzi o to żeby sie nie rozwarstił papier przy zwijaniu np elementów kół.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kojotl
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 14 2005, 16:53
Lokalizacja: z nad morza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kojotl »

Ja mam drukarkę HP 610 i ostatnio też drukowałem kilka rzeczy. Muszę stwierdzić, że o ile masz dobry i NOWY tusz, to wydruk wychodzi całkiem dobrze. Pod warunkiem, że to co drukujesz też jest jako takiej jakości.
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Ze wszystkich bloków na jakich drukowałem modele Herlitz miał najlepszą grubosć i jakość. Swoje modele drukuję przeskalowane (powiększone albo pomniejszone do 1:18). Drukuję na najgorszej jakości, bo modele bedę malować, ale jak coś poprawiałem to robiłem to w Gimpie
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Bardzo dziękuję !
Rzeczywiście, model który posiadam nie jest najlepszej jakości. Jednak z braku doświadczenia narazie nie będę próbował go malować. Spróbuję wykonać go w normalnej wersji.
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ