błoto do pojazdow 1:35

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Sokół

błoto do pojazdow 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Witam może wy macie jakies pomysły jak zrobić błotko do dioramki sklejam teraz katiusze z italeri 1:35 i fajnie by wyglądała stojac w jakim błocie ;-)
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

czesc Sokół. Po co wywazać otwarte drzwi? Zrób błoto z błota.Tanio,zawsze dostepne i wyglada jak na zdjęciu ponizej.
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

hehe :D a nie pomyslałem o tym ładnie wyglada ale zobaczymy czy inni maja jakieś pomysły dzięki Piter ;-)
Awatar użytkownika
spike
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 20 2005, 20:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spike »

Witam

Błoto często wykonywane jest po prostu ze szpachli, którą następnie malujemy w odcienie takiego błota jakie chcemy.
Piter, to co pokazałeś to błoto wyschnięte. Nakładając zwykłe błoto wygląda dobrze dopóki nie wyschnie... potem wygląda jak zwykły piach.

ps. i mógłbyś też pamiętać o szerokościach zdjęć na forum !

pozdrawiam
Obrazek
PANCERKA II wojny w 1/35
Obrazek
uczesany
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 20 2005, 8:25
Lokalizacja: Wołomin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uczesany »

Witam szanowne grono modelarskie. Wydaje mi sie ze koledze chodzi o bloto na pojezdzie. Moj patent na bloto to gips sztukatorski, nakladany na model, malowany i cieniowany.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Uczesany model Hammera bardzo ładny :D tylko chodzi mi o błotko na dioramce bo mam skończonbą Katiusze z Italeri no i teraz dioramka z błotkiem :D
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Ja na podstawe dioramy, jako ziemie, wylewam wikol zmieszany z piaskiem. Gdy juz nieco zastygnie, ale jeszcze jest plastyczny, mozna uformowac rozne fałdy. Mozna je tez zrobic na podstawie, przed wylaniem wikolu, np. z plasteliny. Po zaschnieciu- maluje na odpowiednie kolory- to powinno wystarczyc. Pojazd jest brudzony do takiej ziemi standardowo- farbami, czasem jako wieksze grudki naklejam tenze sam wikol z piaskiem, sluzacy do "wylewki" :)
Obrazek
ODPOWIEDZ