T-80 + diorama

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

T-80 + diorama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie dioramka. Mam na półce sklejonego tak z 6 latek temu T-80 z zestawu Revella (nr kat 03104). Postanowiłem dodać do tego jeszcze takie 2 rzeczy:1 element, 2 element. Teraz przyszedł czas na pytanie do znawców w tej materii - czy to będzie do siebie pasować :?: I jakie wtedy malowanie dla tego Kraza 255B i UAZa 469 :?: I w końcu ostatnie - ja sobie wymyśliłem jakąś drogę, najprawdopodobniej ze skrzyżowaniem na tej drodze ciężarówka + czołg + terenówka. Ale to tylko propozycja - ma ktoś może lepszy pomysł :?:
Poza tym pozostaje jeszcze sprawa figurek. Do czołgu znalazłem w tym samym sklepie to ale co z Uazem i Krazem :?:

Tak na koniec zdjęcia tego T-80. Jest to jeden z ostatnich moich modeli plastikowych (od tamtego czasu robię właściwie tylko kartonówki) ale wtedy nie słyszałem jeszcze o czymś takim jak szpachlowanie plastików więc wygląda jak wygląda. :oops: Postaram się coś z nim jeszcze zrobić przed zrobieniem dioramy :) .


Obrazek Obrazek

Aha i bardzo prosze nie odsyłać mnie do google - byłem ale nic ciekawego nie znalazłem. Może źle sformuowałem pytanie :oops: :?:
Za wszelką pomoc będę wdzięczny :!:
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

To znasz? Na dole są 4 linki ze zdjęciami z Czeczeni, jest na nich kilka ciekawych ujęć z różnym sprzętem. Tylko że tam przeważnie sceneria zimowa, ale myślę że znajdziesz tam cos interesującego:)
Pozdrawiam
Andrei
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 05 2005, 21:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrei »

Strange cammo...?
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Andrei pisze:Strange cammo...?
When I build this model i don`t have a internet and any materials about T-80. :oops:
kat666 pisze:To znasz?
Byłem tam już z okazji poszukiwania zdjęć do T-72 ale jakoś tak nie przyszło mi do głowy teraz :oops: .Chociaż nie widze tam takiego idealnego tematu do mojej dioramy to kto wie :roll: :?: A co do kamuflażu to model jest z pudełka i wtedy nawet nie wiedziałem że można je robić inaczej :oops: .
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Cześć... najpierw ustal z jakiego regionu WNP chcesz robić dioramę, potem zdecyduj się na porę roku.... jak to przemyślisz...na pewno pomożemy...w innym przypadku czeka nas grzebanie w mega bajtach zdjęć.... :-)

Ale na pewno czeka ciebie małe malowanie T-80....a.. i trzeba ustalić jeszcze czy ta wersja uczestniczyła w danym konflikcie lub "pokojowej" misji ... :-)
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

grzegorz pisze:Cześć... najpierw ustal z jakiego regionu WNP [...]

Ale na pewno czeka ciebie małe malowanie T-80....[...]
Odpowiem najpierw na drugie. Właśnie malowania wolałbym uniknąć - jest to taki model na którym chce trochę potestować i właśnie diorama ma być tym testem. Jak wyjdzie dobrze to być może kupie nowego T-80 i wykonam go tak żeby wszystko pasowało. A może później zdecyduje sie na jakąś diorame w 1:35 :?: A tu chciałem potestować technikę robienia dioram - czyli skupiam się na terenie a nie na superrealiźmie. Ale też nie może to być jakieś całkowite oderwanie od rzeczywistości :!: Czyli spokojnie i bez szaleństw. Z tym się też wiąże sprawa wyboru teatru działań. Tak by mi się widział Afganistan ale nie wiem czy one tam jeździły :oops: . Wiem że T-80 produkują od 76 a wojna zaczęła sie w 78 (źródło - Wilkipedia) więc by pasowało :roll: .
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

sq2ihw pisze:Wiem że T-80 produkują od 76 a wojna zaczęła sie w 78 (źródło - Wilkipedia) więc by pasowało :roll: .

Ciekawe rzeczy piszesz...
Wiesz co oznacza '80' w T-80?
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Uproszczę...T-80 nie brały udziału w walkach w Afganistanie.....jeden z kolegów już to na tym forum przerabiał...hm... :-))

Galwani... ale nie dokończył swej makiety.... szkoda....
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Cytowałem z Wilkipedi[...]Pierwszy egzemplarz zjechał z linii montażowej w 1976 roku.[...]
Reszta tutaj
Ja z tamtąd tylko zacytowałem podając zresztą źródło. A zanim zacytowałem to 2 razy sprawdziłem czy dobrze to odczytałem bo sądziłem że jest tak jak piszesz. Jeśli to błąd to przepraszam :oops: . Nie każdy się musi na wszystkim znać.
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Polecam do poczytania dział ...” ЭКСПЛУАТАЦИИ И БОЕВОЕ ПРИМЕНЕНИЕ Т-80...” naszego nowego członka forum Andreya.... facet zna się na rzeczy i tutaj znajdziesz wszystko co potrzeba o bojowej chwale T-80 i jego eksploatacji w armii
http://btvt.narod.ru/2/t-80inaction/t-80inaction.htm
:-)
ODPOWIEDZ