T-80 UD (1/35 ZVIEZDA)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
imt
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 18 2003, 21:00
Lokalizacja: Słupsk

T-80 UD (1/35 ZVIEZDA)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: imt »

Cześć,
tak sobie oglądam Wasze relacje z budowy (remontu itd.) sprzętu pancernego, że i ja spróbuję swych sił na tym polu. A że nadarzyła się okazja i nabyłem model czołgu T-80 UD wytw. "Zviezda" to właśnie on będzie pierwszym moim modelem sprzętu tzw. ciężkiego.
W tym miejscu chciałbym się zwrócić o pomoc do Kolegów ze szczególnym uwzględnieniem Grzegorza, który pisał w jakim poście dot. tego czołgu że udostępni stosowną dokumentację pod warunkiem prowadzenia relacji na tej stronie. Taką chęć wyrażam (tj. prowadzenia relacji).
I to tyle tytułem wstępu, a ciąg dalszy nastąpi niebawem.
pzdr
Irek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Nareszcie Irek cos pokaze :jupi:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
imt
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 18 2003, 21:00
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: imt »

Jak zrobi to pokaże. Jak na razie to otworzyłem pudełko i zobaczyłem co tam jest. Mam też piersze pytanie. Czy koła w T-80 są przesunięte wzgledem siebie? Na niektórych rysunka wyglada że tak, a w modelu nie.
Irek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Z moich obserwacji i zgromadzonej wiedzy wynika, że w prawie każdym czołgu koła są względem siebie przesunięte o grubość wałka skrętnego. Czyli mniej więcej 5 do 10 cm.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
imt
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 18 2003, 21:00
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: imt »

Nie gniewajcie się, że będę zadawał takie różne pytania, ale do tej pory to tylko samoloty. Choć jak ktoś powiedział „Lepiej zadawać naiwna pytania. niż robić naiwne błędy”.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Fajnie ze zacząłeś relację... Te „pod warunkiem”... Hm... Chodzi mi raczej zawsze o udostępnianie materiałów dla ogółu odwiedzających forum a nie o prywatne przesyłanie na skrzynki, w ten sposób wraz z modelem pozostaje ciekawy materiał zdjęciowy i rysunkowy...
Oczywiście ze możesz liczyć na moją pomoc, i zapewne nie tylko moja, bo nie jestem jedyny w tej „branży’...

Kat ma racje prawie w „każdym” pojeździe gąsienicowym (są wyjątki) ma miejsce przesuniecie osi wałków skrętnych...

W T-80UD występuje również takie rozwiązanie...

Obrazek

PS.Pytaj jak najwięcej, tylko proszę nie o lepkość smaru w „oporo-powrotniku” w warunkach zimowych...hihihihi
:idea: :idea: :idea: :)
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Cieszę, że zabierasz się za ten wyjątkowo atrakcyjny czołg, model dragona jest bardzo fajny zbudowałem wersję BV (relacja jest w archiwum), także jakby co mogę służyć poradą bo wypraski są w zasadzie wspólne oprócz detali góry kadłuba i wieży. Czekam teraz na pierwsze fotki z budowy ;-)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Imcik, zaskoczyłeś mnie tym czołgiem. Nie posądzałem Cię o taki model, prędzej spodziewałbym się jakiejś Foczki, albo coś takiego.

gulus
Awatar użytkownika
imt
Posty: 47
Rejestracja: wt mar 18 2003, 21:00
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: imt »

Jest kilka modeli pojazdów, które możliwe, że zrobię. Natomiast T-80 najprawdopodobniej zacznę w piątek lub sobotę a do tego czasu zgromadzę choć część dokumentacji, abym mógł wiedzieć co poprawić, dodać, zmienić, uciąć (niepotrzebne skreślić) czy zastosować jakieś dodatki i takie tam.
pzdr
Irek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Napisz, jakich szczegółów czołgu ci brakuje... (Mam bardzo ograniczone funkcjonowanie, i ze względu na pracę pocztę weryfikuje albo wcześnie rano albo późno w nocy...) , coś wyszukam u siebie ... A może i inni koledzy będą także cos mieli....
Obrazek
ODPOWIEDZ