*[Galeria/Samolot] Grumman F4F Wildcat

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

*[Galeria/Samolot] Grumman F4F Wildcat

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Postanowiłem pokazać mój pierwszy po powrocie do modelarstwa sklejony własnoręcznie model samolotu. Jest to Wildcat z MM 10-11/2002.
Przy budowie tego samolotu praktycznie od nowa uczyłem się wszystkiego, kilku letnia przerwa robi swoje. Samolot retuszowałem kredkami pastelowymi, co zresztą widać. Nie wyszło to najlepiej. Najtrudniejszym elementem w tym modelu było dla mnie podwozie. Mieszanina drucików ,która z początku trochę mnie przeraziła ale i z tej walki wyszedłem zwycięsko. Poległem natomiast na owiewce kabiny, wyszła nie najlepiej, dlatego jest otwarta :) Mniej widać babole :)
Zapraszam do oglądania :!:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam :pice:
Pajda
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 29 2005, 11:03
Lokalizacja: Olkusz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pajda »

Jak na powrót po paroletniej przerwie to Wildcat prezentuje się bardzo dobrze. Też go kiedyś kleiłem, tyle że był to Kartonowy Arsenał, moim zdaniem jest on na ciut lepszym papierze. Podobnie jak Ty poległem na owiewce, którą też zrobiłem otwartą.
Na warsztacie:
W budowie: Ławoczkin Ła-5 FN
Skończone: Me 109 G6
Nie skończone: Ju 87 G-2
Kierołffca
Posty: 11
Rejestracja: sob lis 05 2005, 17:45
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kierołffca »

Niegdyś też sklejałem tego potwora. Nienajlepiej to wspminam, miałem duże problemy z dopasowaniem segmentów kadłuba (zwłaszcza w tej ostatniej części). Bardzo dobrze była dopasowana, za to, osłona silnika. Czego niestety nie moge powiezieć o wnętrzu kabiny (bardzo ubogo wyposazona :-? ) ale w końcu był to mój drugi model :)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć Jackyl,
model przyjemny - każdy ma swoje początki - moje były dużo słabsze.

Co do opracowania Wildcata - to jest jeden z najlepiej dopasowanych modeli w ogóle na rynku (jakimś wskaźnikiem może być to, że został w całości bez zmian - jeśli nie liczyć odjęcia bomb i zbiorników oraz dodania niestniejącej przejsciówki przy skrzydłach - u hala - kilka lat po MMie). Ja też go skleiłem (zdjecia są na forum) i spasowanie było idealne.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Dzięki chłopaki za dobre słowa :) Całkiem przyjemnie się kleiło ten samolot. Papier rzeczywiście średniej jakości, druk miał tendencje do wycierania się, szczególnie przy brzegach elementów. Po za tym nie ma na co narzekać, spasowanie bardzo dobre. Nawet po długiej przerwie w klejeniu model wyszedł przyzwoicie. Świeci się strasznie :) Jeszcze wtedy nie odkryłem matowego lakieru :)

Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ