Kfz. 15 HORCH-Italeri

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

Kfz. 15 HORCH-Italeri

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Mam do was pytanie.
Zastanawiam się nad kupnem Kfz. 15 HORCH firmy Italeri w skali 1:35.I powiedzcie czy ktoś z was sklejał lub widział wykonany owy model Italeri?
Bardzo mi zależy na wypowiedziach(mam nadzieje ,że będą)na temat wykonania przez producenta bo chciałbym go użyć do dioramy ,którą planuje zrobić ale to zostawmy na boku.Nie chciałbym otworzyć pudełka i zobaczyć bardzo uproszczony i zle wykonany model :-? Jeśli odpowiedzi będą stanowczo na nie to zastanmowie się nad innym wyrobem tyle ,że Tamiya(chyba ,że Tamiya też wykonała ten model).Jeśli byście znalezli zdjęcia wyprasek z Italerki to bardzo bym prosił o link do zdjęcia może być na priva albo tutaj...
Pozdrawiam
grane
Posty: 42
Rejestracja: pn gru 12 2005, 15:41
Lokalizacja: wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grane »

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Serwer :

Z modelami plastikowymi jest dokładnie tak samo jak z kartonowymi wycinankami . Około 70-80 % z nich jest niedokładnych i wymagających opanowania różnych sposobów maskowania tych niedokładności . Piłowanie , skrobanie , obróbka papierem ściernym , pilnikami oraz szpachlowania , nakładania kalek ... malowania także .
Czytam niekiedy wypowiedzi kolegów którzy wygłaszają groźby typu : " ... mam już dość spapranych opracowań kartonowych chyba się zabiorę za plastiki , tam wszystko pasuje , przynajmniej będę wiedział za co płacę ... " .

Czytając podobne teksty czułem narastające rozbawienie ... o takie ... :haha: .

Tak w kartonówkach jak i w plastikach na precyzję wykonania można liczyć w wybranych i nielicznych modelach . Z ostatnich lat i tych których ceny kształtują się w zakresie ok. 100-150 PLN .


Pokazywanie wyprasek na zdjęciach nie gwarantuje tego że ty akurat kupisz udany egzemplarz . Horch ITALERI to stary model . Przesunięcia form , jamu skurczowe , ślady tłoczków wypychaczy to to co w tym modelu widziałem .
Model trudny i wymagający doświadczenia . Ogrom pracy ...

Oczywiście można skleić do kupy bez obróbki i też będzie .
Czy to będzie model efektowny ... można się z góry umówić w tej kwestii .

Pozdrowienia . Wujek .
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Dzięki wszystkim za odpowiedz bardzo mi to pomogło :D .Skoro Wujku mówisz ,że wymaga pracy i doświadczenia to chyba nie kupie go z Italeri tylko z Tamiya.
Czy ten model od firmy Tamiya jest dobrze wykonany?Nie ma nadlewek,śladów po wypychaczach itp.?Znalazłem link do tego produktu:
http://www.mrmodels.co.nz/New_Uploads_1 ... _Horch.jpg
A czy tego ktoś widział?Jeśli równierz ktoś by znalazł zdjęcia to równierz bym prosił o zdjęcia wyprasek dla porównania z Italeri ;-)
Pozdrawiam :cool:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Serwer :

Wskazywałbym na zainteresowanie TAMIYA . Z małym wyjątkiem jednak . W sklepach modelarskich w Polsce można jeszcze , przy odrobinie szczęścia , zdobyć model Horch KFz 15 z pierwszej serii produkcyjnej ITALERI No 215 . Nie No 6215 lecz No 215 .
W tym przypadku jakość jest lepsza niż we znowieniu . Wznowienie jest na starych wyklepanych formach i gorszej jakości .

Jest to edycja a.d. 1994 . Na pudełku znajduje się zdjęcie modelu wykonanego przez samego Francois Verlindena , z okresu kiedy kleił modele . Później stworzył własne imperium modelarskie ...

Przemyśl sygnalizowane sprawy dokładnie . Zakupy modeli plastikowych powinny być przemyślane ... żeby Rodziców " z torbami nie puścić " . Bo Rodzice bywają "miękkie" i dzieckom nie są w stanie odmówić .

Zdjęcie :

Obrazek


Pozdrawiam . Wujek .
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Misiu...
to jest ten sam model. dokładnie ten sam - tylko w trochę innym pudełku i nie produkowany od jakichś 20 lat...

edit:
to oczywiście o modelu Tamyi jest :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:chytry:

Wujek .
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

a widzisz - zacząłem pisać posta, jak Twojego jeszcze nie było - i zrobiła się trochę czeska komedia...
a więc jeszcze raz po kolei:

model Tamyi, który wyżej podlinkował Serwer, jest dokładnie tym samym modelem, o którym obaj piszemy, ze stajni Italeri. słowem innem - to po prostu przepak. tyle, że z całkiem przyzwoitą wartością kolekcjonerską, bo T. za dużo go nie wypuściła, a jak napisałem wyżej - produkować przestała ze 20 lat temu.

wybierając pod kątem ceny i jakości - zdecydowanie przychylam się do zdania Wujka - Italeri numer 215. dość częsty jeszcze gość na allegro, a i w sklepach modelarskich daje się go upolować czasem.
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

a'propos cen i przepaków jeszcze:
LINKA do pierwszego sklepu modelarskiego, jaki mi się trafił na google, a jaki ma te modele: pierwsze trzy pozycje to właśnie przepaki z italeri (sic!) - zwróć uwagę na ceny, oscylujące dookoła 50$...
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ