Farby Humbrol

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

Farby Humbrol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam
Mam 3 farby Humbrola i nie wiem czy przed użyciem trzeba je coś z rozpuszczalnikiem mieszać czy jak?
Malowałem akrylami więc nie wiem jak użyć Humbroli aby uzyskać najlepszy efekt(maluje pędzelkiem :cry: :oops: )po pomalowaniu?
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Przede wszystkim dobrze je rozmieszaj. Otworz, wybeltaj jakims patyczkiem tak, zeby te wszystkie gluty z dna odkleic i w miare mozliwosci rozdrobnic. Potem potrzachaj nia z 15 - 20 minut. Potem jeszcze raz miachnij patyczkiem. Farba MUSI miec jednolita, jednobarwna konsystencje. Rozcienczac musisz tak, zeby Ci sie poprostu dobrze malowalo. Tak, zeby sie farba nie ciagnela za pedzlem itd. Musisz poeksperymentowac zeby dobrac najlepsza gestosc farby. Ja do aerografu rozcienczam Humbrola 2:1 (2 miarki rozcienczalinia na 1 miarke farby), ale to juz jest sprawa indywidualna. Napewno nie maluj prosto z puszki. Z reszta, jak malujesz akrylami, to wiesz jaka gestosc powinna miec farba. Tutaj nic sie w gruncie rzeczy nie zmienia.
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Ja polecam wrzucić do puszki humbrola kilka małych śrutów z łożysk lepiej się miesza.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Aha dzięki :D
A z tymi miarkami to jest jakaś określona ilość w ml czy po prostu ile sie chce?
I jaki rozpuszczalnik najlepiej użyć jakiej firmy?
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Witaj
Z miarkami to jest tak, ze dobierasz sobie ile potrzebujesz farby w danym momencie Np jesli wystraczy Ci 3 ml to mieszasz 2 ml rozcienczalnika i 1 ml farby, a jesli potrzebujesz 12 ml to mieszasz 8 ml rozcienczalnika i 4 ml farby a jesli wystarcza Ci 3 naparstki to mieszasz 2 naparstki rozcienczalnika i 1 farby itd Nie ma znaczenia w czym podajesz ilosc Wazne zeby stosunek objetosci byl zachowany tj. 2:1 Pozdrawiam
"No, kończ Władziu i robimy"
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Mniarka to mniarka... Nie wazne co sobie przyjmiesz za miarke. Moze to byc naparstek, szklanka, wiadro czy cysterna. Wazne zeby sie proporcje zgadzaly i zeby sobie rozrobic farby na jedno malowanie, bo jak emalie stoja rozcienczone, to potrafia sie zwazyc. Ja na ten przyklad biore sobie strzykawke, zasysam okreslona ilosc rozcienczalnika, potem dosysam farbe (polowe ilosci rozcienczalnika) i mam dwie pieczenie przy jednym ogniu. Raz - moge dokladnie odmierzyc ilosc skladnikow, dwa - jak wysune tloczek, wstrzasam strzykawka i moge dokladnie rozmieszac farbe z rozcienczalnikiem - co jest rowniez bardzo istotne.

Co do rozcienczalnika, to tu zdania uczonych sa podzielone. Osobiscie do farb Humbrola uzywam rozcienczalnika Humbrol Enamel Thiners. Moze sa i lepsze gotowe preparaty, ale ja nie mialem z Humbrolem nigdy problemow. Jak gdyby najlogiczniejsze poloczenie. Moze nie jest najtanszy jak na specyfik tego rodzaju, ale przynajmniej jest w miare latwo dostepny. Mozesz eksperymentowac z terpentynami, benzynami lakowymi i innymi takimi, ale mnie przynajmniej, nie chce sie w to bawic.

Pozdrawiam.

EDIT:
Tak sobie teraz jeszcze pomyslalem... Podalem Ci proporcje 2:1, ale to nie znaczy, ze tego powinienes sie trzymac. Do malowania pedzlem farba powinna byc jednak gesciejsza i bardziej lepka niz do aerografu. Z reszta, co ja sie tutaj wymadrzam. Malujesz pedzlem, to wiesz jaka gestosc powinna miec farba...
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Aha dobra to już wszystko wiem i dziękuje za pomoc :D
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ