Na pierwszy raz, stary ORP Kaszub, ale gdzie materiały...

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qad2
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:14
Lokalizacja: Elbląg - Manchester

Na pierwszy raz, stary ORP Kaszub, ale gdzie materiały...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qad2 »

Witam.
Na forum Kartonwork zaglądam regularnie już od kilku miesięcy.Nie buduję tak pięknych,dużych modeli gdyż dotychczas zajmowałem się skalą micro pancerki i wogóle wszystkiego co na kołach.Temat morski jest mi w zasadzie obcy, mimo to trochę z zazdrości trochę dla sprawdzenia się postanowiłem zbudować model okrętu.Szukałem czegoś odpowiedniego dla siebie.Nie dużego, nieskomplikowanego -aby na początek się nie zrazić.Wszelkie wycinanki nie wchodziły w rachubę gdyż jak mi się wydaje to jest chyba wyższa szkoła jazdy.Poszukałem w internecie jakichś modeli za free.
Znalazłem coś co mnie zaintrygowało.
Wybór mój padł na torpedowca Kaiserliche Marine V108 którego model można znaleść na http://www.digitalnavy.com/V108new/index.html .
Jednostka (jak i inne bliźniacze okręty) zbudowana w Szczecinie dla Holendrów, w 1914 roku zajęta przez Niemców, w których służbie była do 1918 roku.Po podziale łupów wojennych w 1918 roku wraz z V107 przekazana Polsce.V108 jako ORP Kaszub i V107 jako ORP Mazur służyły pod polską banderą kilka lat.ORP Mazur doczekał 1939 roku niestety ORP Kaszub nie miał tyle szczęścia.
Upsss...Trochę się rozpisałem, ale już piszę o co mi chodzi.
Poszukuję materiałów na temat tych dwóch jednostek.O Mazurze coś niecoś znalałem w sieci, niestety o Kaszubie tylko jedną fotkę i to przedstawiającą podniesienie jego wraku.Może jest ktoś kto posiada materiały fotograficzne bądź najlepiej plany ww jednostek pływających pod banderą czy to niemiecką czy też polską.
Pozdrawiam
Pitt35
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 12 2005, 17:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pitt35 »

Czesc

Napisz swojego maila to Ci coś podeślę.

Piotr
Awatar użytkownika
qad2
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 06 2006, 18:14
Lokalizacja: Elbląg - Manchester

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qad2 »

Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Mój mail : marekchudzinski@op.pl
Pitt35
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 12 2005, 17:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pitt35 »

qad2 pisze:Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Mój mail : marekchudzinski@op.pl
Sprawdz swoją skrzynkę powinienes dostać dwa maile.
ODPOWIEDZ