ORP Jaskółka Haliński - pytanie

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

ORP Jaskółka Haliński - pytanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

...zacząłem niedawno kleić sobie tenże model i nagle zonk. Po ścięciu pokładu ładnie przy linijce okazało się, że dwie części pokładu nie bardzo do siebie pasują... :-?
Wyszło dokładnie coś takiego:
http://i6.photobucket.com/albums/y219/p ... 280004.jpg
Dwie części wycięte są równiutko, przyłożone na styk, a jednak nic nie pasuje. Nic dosłownie, ani obrys pokładu, ani białe pole od nadbudówki, ani linie szyn dla wózków minowych. Wygląda na to, że obie części są zupełnie przestrzelone w skali :-? . Oczywiście części są oryginalne, prosto z wycinanki, nie ma mowy o skanach. Czy ktoś ma może ten model od Hala i mógłby sprawdzić czy u niego jest tak samo, czy może ja mam jakiś wybrakowany egzemplarz?
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Vikitor
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 29 2006, 16:15
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vikitor »

U mnie bylo dokladnie tak samo. Sklejony kadlub lezy sobie w odstawce od momentu jak to stwierdzilem (a bylo to ladnych pare lat temu). Chyba mnie to nieproporcjonalnie mocno zniesmaczylo :shock: . Mam nadzieje, ze u Ciebie tak nie bedzie. Pozdrawiam, Vikitor
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Aż to dzisiaj sprawdzę, a jak się potwierdzi to kupię sobie Jaskółkę z MM. Opracowanie i autor podobnież ten sam.
Pół biedy jak to się okaże że druga część jest za szeroka, gorzej jak pierwsza za wąska.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

...stara jaskółka z MM i Haliński to to samo (w wielkim skrócie). Nowa jaskółka z MM to zupełnie inne opracowanie, inny autor...

...kurde, miał być ładny standard, a tu doopa. Tak z pobieżnej przymiarki innych elementów wynika, że rufa jest ciut za duża, a dziób mocno za mały. Czuję, że czeka mnie przeskalowanie obu części. :evil: Bloody hell... :-?
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
elvis
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 06 2005, 8:12
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elvis »

Ja jeszcze nie zacząłem sklejać, ale u mnie też się różnią te dwie części, niecały milimetr. Nic tylko życzyć wszystkim sklejającym jaskólkę powodzenia :)
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Pomierzyłem różnica jest rzędu faktycznie 1mm, Próbowałem sprawdzić jk to się ma do szerokości wręgi, ale one są lekko wypukłe. Myślę jednak że przy odrobinie sprytu można sobie z tym jakoś poradzić nawet w standardzie.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Paweł777
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 27 2004, 16:42
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł777 »

panowie wlasnie kupilem ten numer od Hala i stwierdzam to samo ..ale obok jak pewnie kazdy dostrzegl jest barierka klejona pod katem i czy ona nie zredukuje tego pozornego ubytku?
Awatar użytkownika
uri
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24 2005, 11:19
Lokalizacja: lubelskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uri »

Czy zredukuje to się okaże u mnie to wygląda tak:

ObrazekObrazek

Myślę że po zabudowie będzie to mało widoczne. A może raczej mam taką nadzieję.

Panie strzeż mnie przed przyjaciółmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Człowiek jest tyle wart ile może dać z siebie innym.
Paweł777
Posty: 41
Rejestracja: pt sie 27 2004, 16:42
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł777 »

ale widze ze scinales boki drugiego płata pokładu , wg mnie nie potrzebnie bo teraz ta barierka moze wystawac za bardzo , spowoduje to nieciekawy efekt , a raczej tej barierki nie powinno sie stawiac na kat 90 stopni , tylko na 45. No ale jak uwazasz , w koncu ty rzadzisz.
ODPOWIEDZ