HMS Argonaut od podstaw

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

HMS Argonaut od podstaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Cześć!
Jestem tu nowy więc chciałbym trochę o sobie. Raczej nie jestem początkujący, jakieś doświadczenie mam, siedzę w kartnówkach. Miałem kilkuletnią przerwę w klajstrowaniu, ale wiem, że to nic nowego na tym forum :D Moje dawniejsze modele nie żyją, i tak bym ich nie pokazał (samoloty szpachlowane plasteliną, pływadla bez relingu...). Ale trochę się ostatnio podciągnąłem. Jak zobaczyłem starego Małego Modelarza z HMS Dido, zapragnąłem go zrobić porządnie. Bo to był pierwszy model, jaki w życiu zrobiłem, jeszcze z Tatą. Ale jako że lubię skalę 1:100, musiałem zakupić plany. Samo powiększanie by nic nie dało ciekawego, wyszłaby z tego taka golizna, że do CKMa by się nadawała. Więc korzystając z Profili Morskich 69 (fajny numer :lol: ) od jakiegoś czasu męczę się z konstruowaniem samodzielnym krążownika plot typu Dido, któremu na imię Argonaut, polska wymowa to Arogant, francuska pewnie Argono :haha: Jak się naumiem dołączać zdjęcia i będzie zainteresowanie, to zacznę relację jakąś robić. Pozdro znad Bałtyku:)
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Witam!
Zaczynam powoli kleić w przerwach HMS DIDO z MM (na razie nakleiłem szkielet na karton-wpierw muszę skończyć GLOWWORMA :lol: ). No zabrałeś się za piękny krążownik. Cała seria okrętów klasy DIDO należy do jednych z najbardziej udanych okrętów ROYAL NAVY w tamtych czasach. W skali 1:100 będzie całkiem, całkiem spory... Kiedy masz zamiar zacząć właściwą relację?
Życzę powodzenia w zmaganiach z tym modelem :spoko: .
Relacja HMS DIDO z MM
W przyszłości:
MM-y:HMS PENELOPE, FR RICHELIEU
GPM:HMS AJAX
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Tomisław, Ty nie gadaj, tylko dawaj tu fotki. Np. radionamiernika.... :lol:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Jakby co to mówcie mi Tomik:)
Dzięki za odzew. K&K, stateczek faktycznie ładny i niemały, u mnie ma 154,5 cm. Admirale Edmundzie, się tak nie napraszaj o ten radionamiernik, pamiętaj że Ci go pokazałem jak nie miałeś patrzałek:) Ale dobra, dziś popróbuję oswoić materię fotek i netu, jutro, przy dobrych wiatrach coś pokażę. Mam coś więcej niż radionamiernik:))) No to na razie, lecę próbować
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Piękny okręt, doskonała skala ;-)
No gdzie te fotki :food:
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Właśnie gdzie te fotki też bym popatrzył....

Witaj Tomik wkońcu klan środkowopomorski się powiększa...:zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
BoBo
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 28 2004, 10:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BoBo »

Vivit pisze:Właśnie gdzie te fotki też bym popatrzył....
Paweł, a po co fotki - spokojna ileś tam jutro o 18 ;-)
o ile to ten sam co leży na specjalnie dla niego zrobionym stole :?:
pozdrawiam

BoBo
Awatar użytkownika
Stocznia K&K
Posty: 38
Rejestracja: śr kwie 12 2006, 18:16
Lokalizacja: Z mazurskiej krainy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stocznia K&K »

Twój Argonaut jest delikatnie większy od mojego DIDO (mój będzie miał 63 cm :lol: ). A zdradź mi co już w nim zrobiłeś? Wstawiaj jak najprędzej te fotki... Pamiętam, że jakiś czas temu była jakaś relacja z budowy Penelopy w skali 1:100. Była olbrzymia. Tylko szkoda,że ten, kto ją kleił skończył na oklejaniu dna... Szkoda, że np. MM nie wznawia lekkich krążowników. Opracowanie to jeszcze jakoś idzie, ale z tym fatalnym papierem to tragedia... Zacząłem badać giętkość kartonu w Penelopie (MM 87) no i papier pękł po delikatnym naprężeniu. No szkoda, że nikt ich nie chce wznowić. Nie mówię o Penelopie z JSC bo to zabawka, nie model. W takiej skali, 1:400 to nie warte (dla mnie) zachodu. MM wznowił np. ESSEXA a tak kultowego modelu jak Dido czy Penelopa to nawet nie tkną... Będę śledził twoją relację i jak możesz to wstaw jeszcze dziś te zdjęcia.
Relacja HMS DIDO z MM
W przyszłości:
MM-y:HMS PENELOPE, FR RICHELIEU
GPM:HMS AJAX
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Cześć. No tak, Ty masz skalę 1:250.Mnie ten karton też załamuje, jakbym chciał klajstrować normalnie, jak jest w MM, to jednak bym przeskanował i druknął na brystolu. Co ja mam? Kadłub wypiankowany i się sezonuje. Praktycznie wszystkie nadbudówki, nawet już oklejone, ale jeszcze nie pomalowane(będzie kamuflaż). Parę dalmierzy, skrzynek, reflektorów plot, dziś w nocy zdziałałem cztery lornety. A, i kominy też. Wszystko na razie surówka, nie chlapnięta farbą. Myślę, że jak już opanuję technikę, parę zdjątek może zainteresować. Proszę jeszcze o trochę cierpliwości:) pozdrawiam.
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Ach, łobuzy koszalińskie, a mnie jutro nie będzie:( Bo pracować trzeba. Jedno co mnie pociesza, to to, że w pracy sobie kolejne drobiazgi wykonam. A może zajedziecie do mnie na chwilę po óśmej?
ODPOWIEDZ