KALKOMANIA DO MODELI KARTONOWYCH

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

wkrent
Posty: 41
Rejestracja: czw lis 03 2005, 22:19

KALKOMANIA DO MODELI KARTONOWYCH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wkrent »

Witam
Chciałem zasugerować wydawcom modeli kartonowych ,aby do tych modeli w standardzie dołączali kalkomanie z oznaczeniami taktycznymi jak i wszystkimi drobnymi napisami i znakami ,jak ma to miejsce w modelach plastikowych.Jeżeli buduje się model w standardzie to nie ma większego znaczenia kalkomania ,no ale kiedy chcemy malować cały model to już kalkomania jest niezbędna do tego żeby model miał dokładnie takie oznaczenia jak są zaprojektowane w wycinance .Moje słowa chce poprzeć zdjęciem pięknie zaprojektowanego i wykonanego modelu przez Kierownika.
Myśle że Kierownik nie będzie miał za złe że posłużyłem się jego modelem Kierownik napisał : cytat z relacji (Napisy , numery i logo to rzeczywiście specjalnie zamówione kalkomanie)
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Dobry pomysł, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że dołączone kalkomanie mogą podnieść cenę modelu nawet o 100%.
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Może się jakaś firma tym zająć, tak jak to się dzieje z modelami plastikowymi, można dokupić osobno kalkomanię. Pomysł, żeby wydawnictwa dodawały kalkomanie uważam za chybiony pomysł bo na co komuś klejącemu w standardzie kalkomania??
Obrazek
Obrazek
kuchmodel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuchmodel »

My możemy wykonać takie kalkomanie, mogę powiedzieć, że są już w przygotowaniu napisy na polskie pojazdy straży pożarnej.
wkrent
Posty: 41
Rejestracja: czw lis 03 2005, 22:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wkrent »

Kuchmodel cieszę sie że jesteś gotów robić takie kalkomanie ,szczególnie myślę tu o pojazdach bo one najczęściej są malowane przez modelarzy w całości .Myśle że jako zestaw waloryzacyjny będą kupowane często przez modelarzy,jak to ma miejsce z zestawami wycinanymi laserowo.Na początku dużo modelarzy kręciło nosem że to się nie przyjmie ,a teraz widzę w sklepach wysyłkowych że dość często są kupowane zestawy cięte laserowo.
Kierowniku mam pytanie (jeżeli to nie tajemnica) ile kosztowała kalkomania na ten piękny pojazd ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:( ... ale pomysły .

Podziwiam hura-optymizm . Jeśli w wycinace są gotowe napisy to po kiego licha kalkomanie ?
Kalkomanie jako sztuka dla sztuki ... piękna sprawa ! Pomalować cały model żeby sobie kalkomanie w liczbie sztuk trzy lub cztery nalepić ... :glaszcze: ... hę ???
Najpierw trzeba zrozumieć jak trudno karton ładnie pomalować i nauczyć się go malować by modelu nie "zrąbać" . Czyżby o tym zapomniano ?
Zauważam że najwięcej entuzjastów takich pomysłów można szukać wśród tych co to modele kleją ... oczyma wyobraźni .

Obserwuję od czasu do czasu także inne chybione "rewelacje" t.j. dodatki fototrawione (?) , jakieś podchody w kierunku dodatków z żywic itd. .

Śmieszą one np. Wujka do tego stopnia że mu uśmiech szyderczy z dzioba nie schodzi .
Niedługo będzie można kartonowym nazwać każdy model plastikowy bo w kartonowym pudełku jest zapakowany .

Proponuję spowolnić deczko ten pęd donikąd , nie tędy droga .

Wujek zniesmaczony .
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Zauważam że najwięcej entuzjastów takich pomysłów można szukać wśród tych co to modele kleją ... oczyma wyobraźni .

he he , jak zawsze dobry komentarz :cool:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Jeszcze tylko dopowiem trochę aby być bardziej precyzyjny i aby niedomówień nie było .

Fototrawione relingi , schodnie , gretingi itp. do modeli okrętowych w sklach 1:200 - 1:250 - 1: 300 uważam że są O.K. bo ich estetyczne wykonanie samodzielne wymaga nieprzeciętnych zdolności .
Detale wycinane laserowo z kartonu i podobnych również O.K. z podobnych powodów . Gąsienice dajmy na to , ich własnoręczne wykonanie to maraton którego ukończenie tylko nielicznym jest dane ... :paker:
Chybionymi pomysłami są dodatki fototrawione w skali 1:25 np. zestawy narzędzi - klamer - uchwytów do czołgów ( ABER bodajże coś takiego robi ) .
A za podchody uważam pomysły z kołami żywicznymi do pojazdów lub żywiczne gąsienice .

Myślę że teraz dokładniej się "opowiedziałem" .

Wujek . Pozdrawia ... :papa:
Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

Kierwoniku, aż 100 % :?:
Dlaczego aż tyle?
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
Awatar użytkownika
Iconicstar
Posty: 47
Rejestracja: ndz mar 12 2006, 11:39
Lokalizacja: Shwarzau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iconicstar »

Wujek Andrzej pisze:
Jeśli w wycinace są gotowe napisy to po kiego licha kalkomanie ?
A jak ktoś chce pomalować model jak już wyżej napisano :?: Ja myśle, że kalkomania może być opcją do danego modelu ;-)
Obrazek
ODPOWIEDZ