modelarstwo a sztuka

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Azawakh
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 02 2006, 23:23
Lokalizacja: Będzin

modelarstwo a sztuka

Post autor: Azawakh »

W zwiazku z propozycjami przeniesienia tematu dotyczącego sztuki i modelarstwa zapoczątkowanej przez zamieszczenie fotografii modelu Lancastera autorstwa A. Ziobra pozwalam sobie na przeniesienie go i potraktowanie jako całkiem nowego aczkolwiek będącego kontynuacją tego co zaczeliśmy w poprzednim dziale. Mam nadzieję, że ten temat będzie cieszył się popularnościa i tym samym będzie się rozwijał bowiem sztuka i jej pojęcie jest niesamowicie szeroką dziedziną wartą rozwijania i propagowania. W związku z tym co napisałem jako inne przykłady dzieł sztuki ale wykonanych w technice kartonu chciałbym przytoczyć tu modele: Me-109 E w skali 1/8 (wykony przez Pawła) oraz Spitfire 1/33 Laszlika. To tylko dwa przykłady i każdy może sobie tu dać swój przykład ale tymi dwoma przykładami chciałbym zwrócić uwagę, że i karton znakomicie nadaje się do tworzenia modelarskich i artystycznych dzieł sztuki.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

"Sztuki modelarskiej" oczywiście...

Pozdrawiam,
Maciej
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tad »

Cześć,
a ja chciałbym Twoje ględzenie drogi Azawakhu przytoczyć jako antysztukę i antymodelarstwo - liczę, że ten wątek nie będzie się cieszył popularnością. Mam nadzieję, że inni nie pójdą Twoim śladem i zamiast wpisywania takich pseudomodelarskich mądrości wezmą się raczej za klejenie. Ty niestety nie zrozumiałeś co Ci się rzekło raz - na Ciebie już nie liczę...
TAD
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

Post autor: kopajt »

Tad - przestań ględzić a weź się za sklejanie :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

:nie:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tad »

Drogi Kopajcie - policz ilość swoich modeli a potem moich - podsumuj i zastanów się, czy akurat Ty powinieneś sie czepiać... A jeśli Ci rączka zadrży, to czep się obrusa - nie zwal tylko dezynfekatorów.
TAD
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

:evil:
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tad »

Hehe - to ja przepraszam za przeginanie - idę się zdezynfekować.
TAD
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piterski »

Co cię Tad naszło :?: :!:
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Azawakh
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 02 2006, 23:23
Lokalizacja: Będzin

Tad

Post autor: Azawakh »

Tad, nie wiedizalem, że ty idziesz zamiast na jakość to na ilość. Przy takim podejściu modelarstwo nigdy ie stanie się sztuką z prawdziwego zdarzenie przez wielkie "S" tylko zwykłym produkowaniem zabawek z pudełka. wybacz to co piszę ale niestety ja mam inne podejście jako plastyk do tematu i być może jest więcej takich osób jak ja, które uważają modelarstwo za sztuke niż tylko zabawę. Tym samym liczę na jakąś konstruktywną wymianę zdań i poglądów a nie jak Ty to ująłeś moje "ględzenie". Ty już wyraziłeś swój pogląd na ten temat a teraz daj mozliwość wypowiedzenia się innym.
Zablokowany