Zgubne skutki zagranicznych wojaży czyli "makieta"

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Zgubne skutki zagranicznych wojaży czyli "makieta"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Właśnie wróciłem z urlopu, który - oprócz tego, że pozbawił mnie możliwości zakupu trzech i pól Daewo Tico z roku 1998 - był udany bo samolot zaliczył tyle samo startów co lądowań i od razu wdepnąłem w działalność, która może doprowadziuć człowieka do bankructwa i to nawet bez ruszania się z domu bo ynternet zmienił wszystko.

Ale zacznimy od początku w telegraficznym skrócie:

urlop. stop.majorka. stop. wycieczka po wyspie. stop. dzieci się nudzą i widzą tylko drzewa. stop. przejazd z Soller do Palmy kolejką. stop.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po powrocie do domu odwiedziłem sklep modelarski i zakupiłem zestaw startowy Piko w skali H0, zawierajacy lokomotywę o bliżej nieokreśloej tożsamości oraz dwa wagony do przwozu pasażerów oraz dwa wagony towarowe Roco, i z synem (dla któego zestaw został oficjalnie zakupiony) rozpoczęliśmu budowę "makiety".

Tory z Piko wymieniłem w sklepie na Roco Hobby 2,5 mm, dokupiłem dwie zwrotnice i kilka łuków, i zaczęła się zabawa.

Teraz zastanawiam się co tu zrobić z tymi wszystkimi samolotami i okrętami leżącymi w szafie,że o pojazdach nieszynowych nie wspomnę :?: :)

A może czas aby zamówć ze dwa kontenery na śmieci i opróżnić strych...?

Wersja pierwotna "makiety"

Obrazek

Wersja po rozbudowie przez syna

Obrazek

oraz kilka zdjęć ze szlaku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Syn się tym szybciej znudzi niż tatuś , tak coś mi się zdaje :roll:

Kiedyś chyba miałem ten sam zestaw , systematycznie dokupywałem domki i .... młyn wodny na wakacjach w NRD , to było coś , obracane koło , papierowe firanki ....
Teoretyk ostatnio...
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Witaj Tempest !

Łza się w oku kręci ! Kiedyś też bawiłem się NRD'owską kolejką TT.
W IKEA'ńskim pudle na szafie mam kilka lokomotyw, sporo wagonów i torów, kupowanych spod lady w sklepach CSH (Czuj-Czyn) w latach 80-tych.
To były szczenięce lata :D

Wspaniała inicjatywa Tempest !

Serdecznie pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pamietam że tory - na pokładach z tektury - kupiłem od jakiegoś gościa handlującego pod CSH (dla młodzieży - CSH = Centralna Składnica Harcerska = sklep gdzie w zamierzchłych czasach można było kupić modele,kolejki, aparaturę RC - oczywiście po uprzednim uzyskaniu zgody ministra komunikacji i łączności - itp), lokomotywę i dwa wagony odkupiłem od kolegi, miałem zamiar zbudować makietę ale jakoś z tego nic nie wyszło. Może teraz jest na to czas?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

przez Twoje pomysły urlopowe odgrzebałem podwaliny mojej makiety - i kto wie może znowu coś przy niej podłubię :)

Z doświadczenia wiem , że Sebastian ma rację - mój szkodnik dosyć szybko znudził się imprezą - ale może to kwestia czasu
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Jeśli ma Pan modele pojazdów to może by zrobic przejazd kolejowy :?: Fajnie to wygląda. Też mam taką kolejkę, gdzies na strychu. To niezła zabawa.

Pozdrawiam i życze miłej zabawy
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Przypomniałem sobie że w Katowicach , w sklepie modelarskim na ul Mikołowskiej , jest również komis z kolejkami , można taniej uzupełnić tabor , bo to hobby do tanich nie należy .
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Kurde Tempest a ja sprzedałem niedawno na allegro wszystko co miałem z kolejek. Wpadło co prawda troszkę modeli za te pieniażki ale to były całe lata historii i całe lata biegania do składnicy.
Pamiętam jak ojciec budował makietę na wyrandzie - była ogromna (albo ja byłem wtedy mały ;-)) ale to było w skali TT.
Pamiętam jeszcze że jakaś niemiecka firma robiła pojazdy do makiet właśnie w skali TT ale to co było niesamowite w nich to to, że te maleństwa miały otwierane praktycznie wszystko (drzwi, klapy silnika, bagażnik etc.) i były niesamowicie dokładnie zrobione - oczywiście za odpowiednią cenę.
Sebastian widzę, że czasem wpadasz do Bielska to zobacz sobie w modelarskim przy Banialuce - tam jest troszkę kolejek :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

nie słuchaj ich !!!
jeśli znajdziesz dobry sklep z gadżetami kolejkowymi ..... zacznie brakować Ci na chleb !
:)
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Nie samym chlebem człowiek żyje :D

Co do cen to faktycznie aby zbudować makietę tak 3 x 1,5 metra w H0, ze sterowaniem cyfrowym (DCC), do tego jakieś 3 lokomotywy i kilkanaście wagonów, na makiecie stacja kolejowa, może parowozownia, trochę domków, semaforów itp trzeba wydać chyba jakieś 10 000 PLN a może nawet więcej.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ