Problem z agregatem

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
nam67

Problem z agregatem

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Mam mały problem z kompresorkiem, a właściwie agregatem od lodówki. Przez przypadek przechyliłem agregat i wylał się z niego cały olej :( przez co po pół minuty używania agregat jest tak nagrzany, że zaczyna dymić :twisted: . Wykombinowałem już olej transformatorowy :shock: , ale nie wiem ile trzeba go wlać. Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Nam najlepiej nie zbyt wile i nie za mało czyli tak by wypełnił wszystkie przestrzenie pommiędzy elementami. Nie wiem jaki agregat masz bo ostatnio przekonałem się, że jest sporo rodzaji i ciężko to określić. Najlepiej weź to na logike lej ile wlezie ale nie przelej. Nieco większa niż nominalna ilość oleju napewno nie zaszkodzi.
Acha dla zainteresowanych to za sam agregat na złomie chcą 15 zł.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Piotrek.S.
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 01 2005, 13:09
Lokalizacja: Oborniki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotrek.S. »

nie lej oleju transformatorowego :!: :!: ma inne właściwości niż sprężarkowy, poszukaj sobie u siebie w mieście serwisu AGD, będą mieli olej do sprężarek lodówkowych, pojemność to od 0,5 do 1,0 litra w zależności od agregatu
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Piotrek można lać - właściwości może ma inne ale agregat działa tak samo. Nie grzeje się więcej przy transformatorowym w stosunku do tego co był wcześniej i pracuje całkowicie normalnie. Jakieś 5 lat temu wlałem do mojego najzwyklejszy olej transformatorowy i działa po dziś dzień (zresztą nie tylko ten).
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
nam67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Skoro mam już olej transformatorowy, który jest dobry, to nie będę już kombinował. Wleję tyle żeby było dobrze i zobaczymy co z tego będzie ;-)
ODPOWIEDZ