Schwimmwagen 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

Schwimmwagen 1:35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

Zgodnie z poradami szanownych forumowiczow popelnilem pierwszy w swojej "historii" model w skali 1:35 - Schwimmwagen z Italeri. I musze przyznac ze 100% racje mieli Ci ktorzy mowili ze jest to skala idealna dla poczatkujacych. Mozna zrobic mase bledow a i tak model wyglada fajnie. Tak wiec wszystkim poczatkujacym goraco polecam ta skale. Co prawda ceny robia swoje ale mozna znalezc cos dla siebie. Ten model w sklepie modelarskim w Olsztynie kosztowal 24 zl.
Dioramka nie jest jeszcze skonczona, musze zrobic pare poprawek modelu, dodam tez do makietki dwie figurki ktore aktualnie ucza sie plywac w plynie hamulcowym :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam jeszcze pytanko: z czego forumowi fachowcy robia wiaderka w skali 1:35?
Pozdrawiam
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

I co nikt nie podpowie jak zrobic wiaderko? :-(
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Nie mam pojęcia z czego robią fachowcy.
Gdzieś na sieci widziałem jak ktoś robił wiaderka z cienkiej blaszki - pewnie takiej jak z puszek.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

zbovid no nie przesadzaj :)
z czego ? - z plastiku.
jak ? - najpierw musisz mieć wiadro w 1:1 żeby wiedzieć jak ono wygląda (wystarczy mieć też zdjęcie). Potem jak już masz wymiary takiego wiadra to dzielisz wszystkie przez 35 i wiesz już jak duże będzie ono w skali 1:35. Teraz bierzesz kawałek arkusza polistyrenu (może być np wieczko od pudełka po margarynie byle nie było zbyt cieńkie). Rozpoczynasz od wykonania denka. Robisz to przy pomocy cyrkla (nie takiego z ołówkiem tylko z oboma końcówkami w postaci szpikulców - najlepszy jest taki z pokrętłem do ustawiania rozstawu na stałe). Jak już masz dno to teraz trzeba zrobić ściankę. Robisz to z tego samego materiału. Będzie to kawałek wyglądający jak trapez. Krótsza podstawa będzie miała długość równą obwodowi denka a dłuższa tyle co obwód wiaderka na górze. Wysokość to wysokość wiadra. No jak już masz oba te elementy to oklejasz denko (chyba w wiadomy sposób ;-)) dorabiasz uchwyt z drutu, jeśli wiadro ma jeszcze jakieś duperele to też je montujesz i masz gotowe śliczne wiaderko.
Teraz wystarczy je pomalować ubrudzić i po kłopocie.
Tak jeszcze na marginesie odnośnie grubości tego polistyreny - denko musi być troszkę grubsze a boki jak najcieńsze tak by nie wyglądało ono jak zrobione z blachy pancernej :)
Pozdrawiam i życzę udanego projektowania :spoko:
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

Wielkie dzieki!! :)
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

Kurcze to prawdziwe wiadra czy modele? :-)
Bo mam klopoty z odroznieniem ::-)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jak nie chce Ci się za bardzo rysować i wycinać w papierze, to zawsze możesz skorzystać z oferty Parta i wykonać wiaderka z elementów fototrawionych:

Obrazek

:lol:
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Przepraszam, że wchodzę w słowo, ale najprostszą i tanią metodą na wykonanie nie tylko wiaderka, jest taśma ołowiana. Tworzywo szalenie plastyczne i wdzięczne w obróbce w przeciwieństwie do "blach". Tą metodą wykonywałem paski do oprządzenia, imitacje pofałdowanych i zrolowanych kocy itd. Taśma ołowiana dostępna jest w sklepach wędkarskich, ew z Verlindena, ale ta już nie będzie tania...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No i dodaj, że niezbyt ekologiczna. :twisted:
ODPOWIEDZ