Plany do ORP"dzik"

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
prezesmateusz

Plany do ORP"dzik"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: prezesmateusz »

Witam! jestem tu nowym uczestnikiem wiec jesli zamiescilem temat w złym dziale to sorry i nie krzyczcie:) Mam dosc spory problem...znalazlem stare arkusze do ORP"dzik" wydanie MM. NIestety brakuje tam schematów i opisu budowy...sa tylko same arkusze (nawet nie wiem dokladnie czy wszystki) no ale bez chociaszby najmniejszych schematów czy opisu niedam rady nic z tego sjkleic bo jestem raczej poczatkujacy...wiec tu rodzi sie pytanie czy ktos z forumowiczów ma moze opis budowy dzika wraz ze schematami...chodzi o to najstarsze wydanie MM...tak mi sie przynajmniej wydaje bo papier jest juz stary, a brakuje tez okladki..licze na pomoc:) pozdrawiam
Kamil Zoszak
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 22 2006, 22:57
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil Zoszak »

Siemano. Witamy na forum.
Ja z tego co się orientuję w modelu ORP DZIK jest to wciąż ta sama wycinanka tylko że poprawiony druk i nowsze wydanie. NAwet model pana Halińskiego przedstawia drugiego "strasznego bliźniaka". Jest inne malowanie i poza tym nic nowego. DLAtego jak uda Ci się dorwac rysunki "obojętnie" jakiego DZIKA to będzie SUPCIO. PZDR :cool:
UBOOT U96 w 1:35!!!! + przekrój. PAre lat pracy przede mną
prezesmateusz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: prezesmateusz »

aha, ok, postaram sie w takim razie poszukac jakichkolwiek planów dzika i wtedy porownam czy pasuja...a jak ktos ma to niech da znac:)

ps. mam jeszcze takie male pytanie...wydrukowalem z radzieckiej strony plany katiuszy i wydrukowalem je na zwyklym papierze i podkleilem go na cienkiej tekturce butaprenem...no i strasznie sie odbarwilo i wogole lipnie wyglada wiec mam pytanie na czym drugowac takie plany na przyszlosc? mozliwe ze to strasznie banalne pytanie ale jestem poczatkujkacy wiec prosze o wyrizumialoc:)
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Modele z netu drukować trzeba na kartonie np. 0,2 mm.

Co do tego Dzika, to być może lepiej będzie dorwać nowsze wydanie (z 2000 r.) - MMy nie są drogie, a będziesz miał model na dużo lepszym i ładniejszym kartonie.
Kamil Zoszak
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 22 2006, 22:57
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil Zoszak »

W 100% popieram swego przedmówce i powiem CI że na ALLEGRO jest do kupienia zawsze przynajmniej jeden egzemplarz tego modelu a te stare arkusze zachowaj dla potomności. Potem Dziadek prezesmateusz pokażę wnusiom czy się za młodu zajmował ( a nie pannami). :twisted:
Ale mimo wszsytko ja posiadam plany modelarskie tego modelu ale będzie ci trudno wykonac to jedynie z plamów zwarzywszy na to że jesteś początkujący. Pytania?? PISZ. PZDR :cool:
UBOOT U96 w 1:35!!!! + przekrój. PAre lat pracy przede mną
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Wątek do planów (nie mylić z wycinanką):
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8845
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
pl_maniek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pl_maniek »

prezesmateusz jeżeli jeszcze nie masz to zgłoś się na priva, mam i plany i wycinanki
ODPOWIEDZ