Koniec Humbrola?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

Koniec Humbrola?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Bylem dzis w jadarshopie po kilka pierdolek i miedzy innymi po farbki. Za kazdym razem jak krzyknalem jakis numer slyszalem ne ma, nie produkuja. NA sam koniec pan sprzedawca powiedzial ze Humbki juz nie sa produkowane a, firme ktos wykupil. Czy ktos moze powiedziec cos wiecej?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Z tego co widzę po sklepie obok apartamentu gdzie mieszkam, jak jestem w pracy, to Humbrol i Revell mają się znakomicie.
Więc poczekajmy co czas przyniesie, bo zmiana właściciela często nie ma wpływu na działalność firmy.
Choć nie ukrywam, że jestem zaniepokojony możliwością zniknięcia z rynku lakierów Humbrola.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
trzy grosze
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 04 2006, 17:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trzy grosze »

Chyba na stronie BBC czytałem (powinno to jeszcze wisieć w ich archiwum), że nowym właścicielem Airfixa i Humbrola jest teraz firma produkująca modele kolejek i podobno przede wszystkim ze względu na Humbrola zdecydowali się w to wejść. Jeśli to prawda, to nawet gdy coś zniknie z rynku przy okazji tego przejęcia, będzie to raczej Airfix.
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

W sklepie w stołecznej Hali Mirowskiej sprzedawca mówił, że ma problemy ze sprowadzeniem akcesoriów Humbrola. Mówił coś o zmianie dostawcy bo z dotychczasowym coś nie tak. Ale to może nie wina dostawcy? Teraz łączy mi się to w całość.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Robi sie ogolny problem z dostepnoscia Humbkow, w Jadarze farbki tez na wyczerpani i raczej nie bedzie :(
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

2 dni temu byłem w jednym sklepie w Bielsku gdzie mają tylko Humbrole. Widziałem tam póki co że mieli wszystkie odcienie - tylko czy to nie czasem zapas magazynowy.
Szkoda by było gdyby Humbrol zniknoł bo pomimo pogorszenia ostatnio jakości tych farbek bardzo je sobię chwale.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

No coz, pozyjemy zobaczymy, albo Humbek zniknie albo pojawi sie w nowej marce, a narazie zurzywajmy zapasy, tak nasze jak i sklepowe :]
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

A no zniknOŁ :D rozmawiałem ostatnio z kolegą z modelarskiego i on mówił, że humbrol w zeszłym roku przyniosło 10 mln funtów strat, więc firma zbankrutowała i zawiesiła swoją działalność stąd te braki w sklepach...ale, wśród modelarzy poszły głosy, że firma obeszła się nieuczciwie z klientami, że produkcja została tak nagle ucięta, dlatego niewielka część zostanie rzucona znowu do produkcji...co dalej z tym będzie to nic nie wiadomo...jak zawsze :)
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

W Olsztynie kupienie Humbrola to juz spory problem. Przez nieuwage nie domknalem wieczka w farbce nr 30 i.... musialem malowac od nowa maskowanie w swoim Oplu innym kolorem :-(
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

Piter pisze:2 dni temu byłem w jednym sklepie w Bielsku gdzie mają tylko Humbrole. Widziałem tam póki co że mieli wszystkie odcienie - tylko czy to nie czasem zapas magazynowy.
Szkoda by było gdyby Humbrol zniknoł bo pomimo pogorszenia ostatnio jakości tych farbek bardzo je sobię chwale.
Pozdrawiam
Przepraszam za OT Gdzie teraz w BB jest sklep modelarski? "Sklepik z marzeniami" się stracił :(
Seweryn Obrazek
ODPOWIEDZ