[R] Vittorio Veneto (Mały Modelarz 1/300)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1109
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R] Vittorio Veneto (Mały Modelarz 1/300)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Nieźle się zaczyna. Patrząc na Twoje analityczne podejście i znając Twoje umiejętności pewnie dasz sobie radę ale większość entuzjastów VV pewnie wywróci się na kadłubie bo pewnie problemów będzie więcej i ten żar w ich przypadku może być wykorzystany.
A tak swoją drogą też miałem tego lajtninga z MM ale widząc ten pofałdowany karton, sprzedałem go na giełdzie modelarskiej. Jeśli się nie mylę to była to giełda w pamiętną niedzielę bez teleranka.
Prasowanko, mam nadzieję, że się mylę, raczej nie pomoże i to bardziej w przypadku zapuszczenia klejem bo felerne miejsce pewnie zżółknie. Jeśli włókna są przerwane to chyba bym najpierw spróbował zaprasować a potem wzmocnił rozprasowane miejsce klejem i/lub podklejeniem cienkim papierem. W każdym razie warto zrobić eksperyment.
Awatar użytkownika
970
Posty: 87
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 7

Re: [R] Vittorio Veneto (Mały Modelarz 1/300)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

tylko okienka wytnij, bo tam, pod pokładem nic nie będą widzieli :oczko:
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2957
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 881

Re: [R] Vittorio Veneto (Mały Modelarz 1/300)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Jarek,
Muszę "sprostować" pewna kwestię. Ja odbieram i oceniam model wg swojej "wizji". Subiektywnie. Wg mnie coś na dziobie nie pykło (jak jak bym chciał). Może dla kogoś różnica 0,8 mm nic nie znaczy. No ale jak na tym położyć pokład? Uważam, że sklejenie tego jak jest, to przepis na szczelinę/szczelinkę - brak możliwości idealnego spasowania krawędzi pokładu z burtą. Ktoś nie zwracający na to uwagi sklei i będzie się cieszył. I super. To nie jest tak, że ktoś się "wyłoży". Po prostu każdy ma inne oczekiwania. Nie przeszkadza dziura? Mam dziurę. Przeszkadza? Marudzę :haha:
I tyle.

970,
Okna wytnę. I nie tylko :chytry:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
970
Posty: 87
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 7

Re: [R] Vittorio Veneto (Mały Modelarz 1/300)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

czyli wychodzi, że to wydany został "Victora Vendetta" a nie "Vittorio Veneto" :haha:
ODPOWIEDZ