MODELIK 5-8/21 – mini flota 1/400
Za namową autora zdecydowałem się na wydanie nietypowych dla „Modelika” 7 mini-modeli okrętów w skali 1/400 zgrupowanych w 4 zeszytach, opracowanych w stylu wczesnych „Małych Modelarzy” z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego stulecia, a współcześnie charakterystycznych dla wydawnictwa JSC. Autor (Michał Glock) jest z zamiłowania historykiem, a jego „konik” to bitwa morska pod Cuszimą z 1905 roku, gdzie starły się potężne floty carskiej Rosji i cesarskiej Japonii. W naszych planach jest sukcesywne wydanie modeli wszystkich okrętów uczestniczących w tej bitwie, zarówno rosyjskich jak i japońskich, ale to zależy od tego, czy takie modele spotkają się z Waszym zainteresowaniem i znajdą nabywców. Jeśli tak, to seria będzie kontynuowana, (kolejne modele w przygotowaniu), a jeśli nie, to serię szybko zakończymy.
Modele są tanie (20-25 zł.) i stosunkowo łatwe do wykonania pomimo wielu drobnych elementów, więc nadają się na początek przygody z modelarstwem kartonowym. Dla najdrobniejszych elementów przygotowaliśmy alternatywę wycinaną laserowo z tekturki 0,3 mm, a firma GPM oferuje dodatkowo detale z żywicy (np. wentylatory), więc jest to dodatkowe ułatwienie.
Zapraszam do sklepu internetowego www.modelik.pl
Przy okazji: składając zamówienia w naszym sklepie internetowym można od razu wybrać z jednej pozycji, czy zamawiamy sam model kartonowy, czy w komplecie z zestawem laserowym, nie trzeba zamawiać tego oddzielnie. Dotyczy to wszystkich modeli w sklepie - sprawdźcie.
Poniżej (znajdująca się w jednym z pierwszych zeszytów 1/400) „przedmowa” autora:
Od zakończenia wojny rosyjsko-japońskiej 1904-1905 minęło ponad 100 lat. Zwycięstwo Japonii było zarówno narodzinami japońskiego imperium jak i początkiem upadku Rosji. Najważniejszą bitwą tej wojny była bitwa pod Cuszimą - największe starcie pancerników tamtych czasów i znakomity materiał do analiz dla teoretyków wojny morskiej na kolejne lata. Siły rosyjskie płynące z Lipawy i Kronsztadu do Władywostoku 14 (27) maja 1905 r. spotkały japońską połączoną flotę. Dzięki lepszemu dowodzeniu adm. Togo potężniejsze siły rosyjskie wiceadm. Rożestwieńskiego zostały pokonane, choć to Rosjanie mieli przewagę w liczbie pancerników. Dla nas bitwa jest ważna, gdyż w tamtym czasie na pokładach carskich okrętów służyło wielu Polaków, którzy później, w 1918 roku, tworzyli trzon odrodzonej floty Rzeczpospolitej.
W serii poświęconej tej bitwie chcemy przedstawić modelarzom okręty biorące udział w tej batalii. Zarówno te carskie jak i floty japońskiej. Liczymy, że nasze modele znajdą u mikromodelarzy uznanie. Staramy się je tak projektować, aby mogli je skleić zarówno modelarze początkujący, jak i bardziej zaawansowani. Do każdego okrętu dostępne będą elementy wycinane laserem (prod. Modelik)i żywiczne detale takie jak np. wentylatory (prod. GPM). Zaczynamy od kilku modeli w pierwszych 4 zeszytach. Jeżeli seria znajdzie uznanie, to w podobnym stylu będziemy chcieli przygotować i wydać inne mini-modele okrętów z epoki pary.
Minimodele pod choinkę - nowość Modelika
Moderatorzy: kartonwork, Tomasz D.
Re: Minimodele pod choinkę - nowość Modelika
brawo Modelik.
No i znów trzA wyskoczyć z portfela
Robiłem dwa projekty Michała Glocka więc czuję się upoważniony do zabrania głosu
W dwusetce jego projekty są takie sobie. Nabyłem, rzecz jasna, także Suffrena i d.. nie urywa. I tak sobie już od dawna myślałem, że ten autor projektuje raczej pod czterysetkę i nie wiedzieć czemu drukują go w dwusetce.
No i SĄ 1/400
Wiem już co mi Mikołaj przyniesie
pzdr Grzegorz
ZŁO SQUAD
ZŁO SQUAD