F14 TOMCAT MM moja pierwsza relacja z budowy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Strumień świadomości, nawet w wykonaniu mistrza, jest lekturą ciężkostrawną (vide "Ulisses").

gulusgulusgulus
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Czyżbym tak komplikował relację? Przyznaję się, że takie suche podawanie kolejnych kroków budowy modelu jest może trudne do czytania.
No cóż każdy relacjonuje i klei jak potrafi, Asaroth007 skleił 2/3 modelu w czasie kiedy ja ledwo skończyłem 2 dysze samolotu :oops:
Mam się poprawić? :lol:
F14?
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Don, to nie do Ciebie było. Jeśli wziąłeś to jako uwagę do Twojej relacji, to przyjmij moje przeprosiny.

gulus
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Nie napewno tak tego nie przyjąłem, dziś jest dzień żartów na forum i również tak to potraktowałem. A relacją Asaroth007 -> Jacek_za jestem stremowany.
Pozdrowienia Gulusku
F14?
Asaroth007
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 18 2005, 13:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asaroth007 »

Żeby nie twoją relacja na tym niebieskim forum pewnie nie dałbym rady tak szybko robić modelu mówię tutaj głównie o rozwiązaniu kwestii mechanizmu symetrycznego składania skrzydeł i innych pomocnych rozwiązaniach. Na razie jestem w kabinie został mi jeden fotel (fotki niedługo wrzucę na konradusie), już teraz zastanawiam się jak to będzie z podwoziem marzy mi się zbudowanie w nich amortyzatorów ale nie wiem jak to wyjdzie mam już pomysł jak to wykonać ale nie wiem czy "nogi" blue tomcata będą się do tego nadawać. Papier jest tam marnej jakości. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Prace nad modelem trwają. Wykonałem górne poszycie kadłuba. Wykonałem je w jednym kawałku. Zostawiłem tylko jedno miejsce nie sklejone, po to aby móc je włożyć na sterczące wzmocnienia statecznika pionowego. Miejsca łączenia elementów poszycia wyszły poprawnie. Po przymiarkach, stwierdziłem, że tak sklejone poszycie pasuje dokładnie do reszty modelu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
cdn
F14?
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Przepraszam że troszke nie na temat... ale czy mógłbys zamieścic tutaj zdjecie lub scan fotela z tego modelu ? jeśli nie chcesz zasmiecać relacji to prześlij mi fotki elementów jak i jąś instrukcje do nich. z góry dziekuje. A modelik bosko... mój tomcat sie nawet nie umywa...

pozdrawiam
hide
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
DonRycho
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 03 2005, 12:10
Lokalizacja: Redło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonRycho »

Zdjęcie gotowego fotela znajdziesz na 16 stronie relacji. Pozostałe materiały poszły już e-mailem.
Powodzenia
F14?
sniegoo
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 30 2005, 21:09
Lokalizacja: Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sniegoo »

witam
Zacząłem podklejać wręgi i analizować opis. Moja uwaga: jeśli chodzi o dźwigary skrzydeł (głównych) to autor nic nie pisze o podklejaniu części 149 i stąd może później było ciasno z poszyciem skrzydeł oraz z niedopasowaniem krawędzi spływu do klap. I może właśnie dlatego musiałeś rzeźbić papierem wcześniej użytą tekturę ??; a może trzeba było te części (149 L i P) potraktować tylko jako pomoc do właściwego ułożenia żeber (cz. 150 ... 154)? i wtedy klapy wchodziłyby w szczelinę we wrędze K. Ale może się mylę i rzeczywiście są to błędy opracowania.
Z innej beczki: DonRycho proszę o kontakt na emila sniegoo@interia.pl - mam prośbę o te poprawiane (rysowane w CAD) części....oraz o tą przejściówkę okrąg-prostokąt do dysz wlotowych. z góry dzięki.
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

No własnie. Przepraszam, ze zaśmiecam temat, lecz też zastanawiałem się czy trzeba podklejać części 149. A trzeba?
Obrazek
ODPOWIEDZ