Whippet częściowo kartonowy w skali 1:15

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hmm , widzę że mi się zmieniło forumo ...No nic .. trochę znowu ruszyłem z miejsca ..... na fotach kadłub przed obróbką :roll: , a za kilka dni nałożona fakturka plus trochę detali ...
Miłego weekendu :)

Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hmmm , witam znowu (ciekawe czy ktoś sie tym tutaj pudełem interesi w ogóle ??) Zacząłem sie juz powoli bawić w nitowanie brrrrrrr... Faktura nałozona coś tam widac nawet :) . Pzrez weekend myslę że troche podciągnę dziada :)
Pozdrawiam wszystkich
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

W jaki sposob naklasz te fakture?
ALEKSANDER
Posty: 39
Rejestracja: czw wrz 23 2004, 17:49

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ALEKSANDER »

bigtank pisze:ciekawe czy ktoś sie tym tutaj pudełem interesi w ogóle ??
jedna osoba się znajdzie :D
Marcintosh pisze:W jaki sposob naklasz te fakture?
może tak??
Awatar użytkownika
Konrad Soltysiak
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 01 2004, 18:08
Lokalizacja: Grójec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konrad Soltysiak »

Uzupełniając prośbę Marcintosha - daj proszę zbliżenie na nity (sorry Edmund) i napisz z czego je robisz (bo wyglądają mi na ładne półkule ale może wzrok myli?)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Uderz w stół :razz: Dzięki wielkie za podglądanie tematu whipkowego:) ............. Nity są rzeczywiście podobne ,myślę jak w oryginalnym Whipku -rzeczywiście są kuliste takie. Na zdjęciu nieco moich zbiorów nitowo śrubkowych odlanych z żywicy , kiedys wyciskałem z folii aluminiowej - skonstruowałem specjalny szybki przyrząd nawet - wystarczyło zmienić końcowkę i wychodziły nity różne - śpiczaste , mniej lub więcej półkoliste , etc ..Ale po malowaniu modelu i po brudzeniu się farba ścierała i wystawały takie paskudne srebrne dziaby , więc teraz robię sobie z szarej zywicy i nie ma z tym problemu . Faktura hmmm , a kuart w kartonowych modelach od podstaw oczywiście to nie jest żaden problem taki wielki ...Kiedys pisałem o tym na innym temacie ..ja robię mieszaninę szybkoschnącej farby z domieszką albo odrobiny talku , lub ostatnio troszkę szpachli mieszam z powyższą i dziabię na cały model :) Po wyschnięciu wystarczy przeszlifować drobnym papierem i po krzyku ..Na hippecie nałożyłem delikatną taką fakturę - na zdjęciach muzealnych widać że jednak blacha była taka jakaś z fakturą delikatniejszą :) Oczywiscie cały efekt będzie widac po brudzeniu dopiero i to z bliska :) nie omieszkam wsadzić tu zbliże fotkowych ....
A na razie dzięki - Andrzej
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Serwus wszystkim :)
Dwie nowe fotki demonstruję , uff te nity to chyba najgorsza rzecz dla modelarza tysiące ..... :( Ale jakoś idzie do przodu pomału ....Za kilka dni zabieram się podwozie , to jest dopiero wyzwanie ....
Wesołych Świąt i szampańskiej zabawy w Sylwestra życzę .. :razz:
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witajcie w Nowym Roku ..:) .. Ja w międzyczasie porobiłem małe cuś niecuś przy tej blaszance - efekt na dole póki co :cool: ... Od jutra się biorę za układ jezdny ....Gąsienice powoli też juz odlewam Zastanawiam się jakie malowanie dać Whipkowi ??? Normalne brytyjskie czy zdobyczne niemieckie hmmmm.....
Powodzenia :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Model nabiera ksztaltow i coraz ladniej sie prezentuje. Warto bylo pomeczyc te nity bo efekt wysmienity. Mam pytanko co do ogniw gasek. Czy otwory do laczenia ich ze soba wykonujesz juz na etapie odlewania czy dopiero pozniej? Przy okazji mala prosba o fotki z technologi wykonywania takich form i odlewow.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

kawałek malowanego whipka :0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

hej :)
Formy sie robi o tak dokładnie .... najpierw plastelina , potem wkładam z lekka nasmarowane wazeliną oryginalne matki gąski (lub cokolwiek innego) , dopasowuję z plastykowego paska kształt formy tak aby było jak najekonomiczniej (silikon drogi jak cholera w mojej skali) ,po usadowieniu oryginałków należy posmarować pędzelkiem plastelinę (lubi się czasem przykleić do silikonu tu i ówdzie) , robimy otwory na kołki końcem pędzelka czy czymś podobnym , zalewamy silikonem - ja jeszcze odsysam powietrze za pomocą takiej pompki podłączonej do 3 sprężarek od lodówek :)- drugi koniec oczywiście służy do malowania aerografem ;-) . Albowiem gęsty silikon lubi pozostawiać bąble powietrza w formie i na odlewach robią sie kulki z żywicy .... Jak widać otwory na szpilki są od razu w formie , wystarczy potem przed zalaniem zywicą wsadzić do formy takie stalowe szpile i po utwardzeniu odlewów wyjąć i już :). Jutro wydłubie plastelinę , nasmaruję powierzchnię pierwszej połówki formy wazeliną (zapobiega to sklejeniu się obu połówek na amen) i zaleję drugą połowę również z wykorzystaniem pompki ...... Pozostaje potem tylko odlewać żywicą Axona i po ptokach ....Acha , podczas zalewania formy należy pamiętać o każdorazowym posmarowaniu formy jakims tłustym czymś , przedłuża to żywot form - Żywica jest dość żrąca ale jakoś udaje mi się około 40 razy zalać i wyjąć odlewy. Nasza polska Epoxydowa żywica wystarcza na jakies góra 8 razy ....
oto fotencje:)
Pozdrówka wszystkim ..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tu wsadziłem kawałek tylnej części pomalowanej , widać pięknie fakturę blachy ...wydaje się że bardzo wystaje , a to tylko efekt oświetleniowy do zdjęcia :).. naprawdę jest toto o wiele gładsze.....a efekt bo brudzeniu będzie jak zwykle mniodziowy :oops:
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ