Jaki model wybrać

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fah
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 02 2006, 13:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Jaki model wybrać

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fah »

Mam wielką prośbę do wszystkich modelarzy, którzy odwiedzają niniejsze forum. PO ukończeniu modeli tj. Fokker Dr1 i Camel z MM stanąłem przed dylematem - co dalej?
Miałem zamiar wziąć na warsztat kolejny samolot, ale po dyskusji z moim synem, doszliśmy do wniosku może coś na " gąsienicach" lub na
"wodę"- i tu zaczynają się schody.
Ostatecznie wybór padł na coś " pływającego". Chciałbym model, który nie jest gabarytowo duży i mocno skomplikowany. Skłaniałbym się w stronę jakiegoś niszczyciela, kutra i .....
Bardzo proszę o podpowiedź, jaki model i z jakiego wydawnictwa wybrać.
Może ktoś kiedyś stanął przed podobnym problemem i podzieli się swoimi doświadczeniami. Jeżeli chodzi o modele samolotów, to wydawnictwo MM w osobie p. Mistewicza wykonało super projekty. Samoloty sklejały się beż większych problemów. Nadal brak aparatu nie pozwala mi pokazać swoich "cudów", ale wszytko zmierza w dobrym kierunku. Jak narzazie mam inne priorytety. Pozdrawiam i czekam na wszystkie
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Witaj
Co do okrętów, to poleciłbym ci na początek coś z Polskiej Marynarki np:
ORP Błyskawica (MM 7-8/1997), ORP Burza (19-11/2002), ORP Piorun (MM 12/2001)
W tej chwili biorę się za Pioruna z MM 12/2001 to w razie czego będe mógł się wypowiedzieć dokładnie o jego sklejalności.

Rozpocznę gdzieś na początku czerwca, bo czekam na skalpel chirurgiczny i ostrza do niego, trzeba reling kupić, okręt niedługo będzie na półeczce czekał na złozenie.
Pozdrawiam
Hubert
Awatar użytkownika
fah
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 02 2006, 13:52
Lokalizacja: Tarnobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fah »

Witam
Dzięki za odpowiedź, właśnie myślałem o tych statkach i chyba będę to czynił w najbliższym czasie. Gdzie można kupić relingi?
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Popatrz na allegro.pl tam powinny być aukcję z relingiem ciętym laserowo w różnych skalach. Relingi te są niedrogie, widzialem w skali 1:200 reling potrójny (bo są też podwójne). Kosztował 1,10zł za 33 cm, więc za 11 zł miało się 3,3 m relingu.
Ale koniecznie pisz reling a nie relingi, bo wielu tak wpisywało w wyszukiwaniu i nic nie znaleźli.
Pozdrawiam
Hubert
HakenBush

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HakenBush »

Albo pełno jest na GPM, albo innych sklepach internetowych (oczywiście kartonowych). Chodzi mi o relingi.
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Reling kartonowy sprzedaje sklep GPM. Moża też tam kupić Reling fototrawiony.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ