USS Wasp CV7 - budowa od podstaw

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

No cóż. Stało się tak, bo za bardzo chciałem sobie ułatwić zadanie. Początkowo taki materiał poprostu zdobyłem. Pomyślałem jednak, że ten kolor mogę zostawić, bo będzie to wyglądać, jakby było pokryte olejem. Nie był to jednak dobry pomysł (wygląda jak pokryte olejem, ale chyba słonecznikowym). Na poprawki jest już za późno, bo winda jest na stałe zamontowana w hangarze. Pociesza mnie tylko fakt, że w „naturalnym” półmroku hangaru ta żółć będzie właściwie niezauważalna.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Prace nad pokładem dziobowym trwają. Tak wyglądała surówka
Obrazek

Teraz skleciłem „gotówkę”.
Obrazek
Obrazek
Jest to jeden z tych elementów, które wymagają sporo cierpliwości i dokładności (których niestety wciąż mi brakuje), a efekty pracy będą praktycznie niewidoczne dla obserwatora. Wszystko zniknie pod szerokim pokładem lotniczym i generalnie będzie słabiej widoczne niż wnętrze hangaru.

Przy okazji wspomnę o rzeczy, która o mały włos nie zniechęciła mnie do dalszej budowy.
Budując model od podstaw najpierw sklejałem białą surówkę, a potem – gdy byłem zadowolony z części – drukowałem w kolorze i montowałem. Niestety działo się to w dużych odstępach czasowych i na tym etapie niestety już widać różnice kolorystyczne poszczególnych partii elementów (mimo iż były drukowane na tym samym podłożu i tej samej drukarce). Wygląda to bardzo zniechęcająco. Teraz nie dziwie się kolegom z forum, którzy budując okręty od podstaw, po prostu je malują. Oczywiście można wszystkie części wydrukować w kolorze w jednej partii ale wtedy de facto trzeba by budować dwa okręty – biały i kolorowy.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Dorobiłem podpory pokładu i nie licząc retuszu, moduł jest właściwie gotowy do montażu na pokładzie
Obrazek
Obrazek
A po zamontowaniu będzie to wyglądało mniej więcej tak...
Obrazek
... i może lepiej, że nic nie będzie widać. Nie jestem zadowolony z tego modułu. Przez kilka błędów w projekcie, musiałem się wcinać z podporami w przyklejone już elementy. Niestety nie wychwyciłem tego na etapie surówki, bo robiłem ją bez podpór.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Drugie zdjęcie wygląda bardzo realistycznie...pozazdrościć i czekać na gotowe fotki po zamontowaniu...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Dzięki. Jeśli chodzi o montaż do pokładu, to zrobię to po przygotowaniu sąsiadującego modułu z pokładami pod działa 127mm.
A skoro o nich mowa, to właśnie skleciłem pierwsze z dział.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Projekt wykonałem sam. Jest dość prymitywny w porównaniu z takim samym działem w Gambier Bay, ale chciałem je zrobić od podstaw, samodzielnie.
Na potrzeby Waspa chyba mi wystarczy, a w przyszłości mogę je zawsze doszczegółowić.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Trwa budowa przednich pomostów dział 127 mm
Obrazek
Obrazek
Podobnie wygladać będą tylne pomosty. Łącznie na Waspie było 8 dział tego kalibru.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
ODPOWIEDZ