[relacja] ORP Burza 1:155

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

:boje:
Niech mnie ktoś przytuli...

nieslubny: przepraszam, czy kolega to czyta czy nie? Mało to jest uwag w tym wątku związanych z pisownią Karola? Ja je widzę w każdym poście... Masz chyba jakiś trwały uraz, po tamtym... A do wspomnianego wątku anglojęzycznego może po prostu nie wszyscy zaglądają, hę?

karol: tak, to tory minowe. Wracając do Twojego wątku - takie "coś" po prostu strasznie trudno się czyta. Nie spiesz się tak i pisz staranniej, a będzie OK. Pytanie: dlaczego kleisz z kopii? Oryginał to MM?

Pozdrawiam
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Kleje z kopii ponieważ mój wujek mówił że z tego nic nie wyjdzie, a ja chce mu udowodnić że wyjdzie. Poza tym musze mu oddać oryginał.

Co do mojej pisowni to staram się żeby była poprawna. Wujku Andrzeju ja czytam dużo książek, ws zkole z polskiego dyktanda pisze najlepiej (jedyna trója w klasie). Pisownie sprawdzam

Pieter- oto właśnie mi chodziło ale nie mogłem tego sformułować
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

_KaroL_ pisze:... ws zkole z polskiego dyktanda pisze najlepiej (jedyna trója w klasie)...
To niezły macie poziom w tej klasie :haha:
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

No dobra, weź Karolu to swoje orzeczenie o dysortografii i znajdź tam fragment w którym pisze że dotyczy ona również pisania na komputerze. Podejrzewam że nie znajdziesz, i będzie to świadczyć tylko o jednym: jesteś zwykłym leniem, bo nie chce Ci sie skorzystać z opcji sprawdzania pisowni i nie szanujesz innych użytkowników forum karząc im czytać takie posty.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

No proszę jak się wątek rozkręca. Ale niektórzy pewnie będą oponować, bo to forum modelarskie, a nie ortograficzne, czy miłośników języka polskiego. Aż dziw bierze, że nie podnoszą się jeszcze głosy obrońców uciśnionych, zwalczających wszelkie formy krytyki.

A co do używania edytorów tekstu i przycisku pisownia do sprawdzania ortografii - można, ale nie zastąpią one korzystania z szarej galarety ukrytej pod czapką.
Przykład? Proszę bardzo:
Karzą-każą - nie od karać, lecz od kazać.

Edytor tekstu nie wyłapie tej subtelnej różnicy. Dla chcących pozostaje słownik ortograficzny, dla leniwych ciągła bura.

Gutor - poziom zaiste imponujący musi tam panować. Żał ściska, gradło ... i nie tylko.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Karol nie poddawaj się liczę, że dobrniesz do końca budowy Burzy a przy okazji podszkolisz się w pisowni.
Do widowni:Proszę nie zniechęcać kolegi do relacji z budowy, z taktem proszę
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Witam!
Przepraszam że tak długo nie pisałem ale nie miałem czasu. Zresztą i tak wiele nie zrobiłem. A oto kolejna porcja zdjęćObrazek
Jak widać zrobiłem już bulaje, ale nie z miedzi (jak jest w ABC) ale z cyny która jest bardziej miękka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A bym zapomniał poszycie dna niezbyt mi wyszło więc postanowiłem je zaszpachlować i pomalować.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Oj nienajlepsze te zdjęcia, co Ty je w paincie edytowaleś, ze takie białe fragmenty zostały?
Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Kolego Karolu.
Po to się wykonuje bulaje z miedzianego drucika, aby w miarę możliwości odzwierciedlić naturalny kolor prawdziwego okucia (odpicowanego na połysk oczywiście)
Cyna jest szara, ale i tak na Twojej Burzy nie wygląda źle. Jedyna uwaga dotyczy grubości zastosowanej cyny - stanowczo za gruba.

A te białe tła... w jakim programie pracujesz? Bo jest już prawie dobrze, trzeba jedynie wyciąć (usunąć całkowicie) te białe pola, czyli inaczej WYKADROWAĆ zdjęcie (to tak jakbyś wydrukował sobie taka fotkę i nożyczkami odciął białe pola - pozostaje jedynie właściwy fragment zdjęcia).

Jeśli nie masz funkcji kadrowania w Twoim programie (mało prawdopodobne) to skorzystaj z polecanego już przeze mnie darmowego programiku do bezstratnego kadrowania cyfrowych fotografii (JPEG Crops)

przykładowy link:
http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/download.html
pzdr
Kemot
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Aha, nie wiedziałem, następnym razem tak zrobie do obróbki zdjęć używam corela 11 i nie bardzo wiem jak się kadruje
ODPOWIEDZ