Samoloty II wojny światowej - nowa kolekcja Deagostini

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Paws
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 09 2006, 20:09
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paws »

Tomasz D. pisze:A ja wbrew waszym opinią zamówiłem sobie prenumeratę, walnę sobie na pustej ścianie gablotę i poustawiam te 50 latadeł bo za klejeniem samolotów nie przepadam (bądź nie jestem średniej wprawy modelażem), a co dopiero mówić o sklejeniu ich w takiej ilości :lol: . Przynajmniej żona jest zadowolona że jej pustkę na ścianie zapełnie ;-)
Ok, jeżeli ktoś nie chce sklejać a chce mieć ciekawą kolekcję to myslę że jest to kusząca alternatywa dla modeli plastikowych ..ale trzeba się liczyć z dużym uproszczeniem detali-każdy model plastikowy oferuje więcej ( dochodzą jeszcze blaszki, żywice, własne pomysły itp.), przekłamaniem wymiarowym: płatowiec -niewielkie-kabina, średnica i rozmiar podwozia tu już gorzej, śmigło ( na przykładzie spitfire'a-kupiłem go mojemu synkowi) to tyle, a sama kolekcja w gablotce na pewno prezentować się będzie b. ładnie.
Pozdrawiam Serdecznie!
S.P.Q.R.
"Człowiek roztropny w czasie pokoju zachowuje miecz u swego boku"

tylko "gentleman's scale" 1:72
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Ja uważam, że trzeba zwrócić uwagę na to, do kogo ta oferta jest skierowana. Każdy przeciętny modelarz, jeśli by chciał, to taniej obie kupi, sklei i pomaluje modele tych samolotów w 1:72. Jeśli nie taniej, to na pewno będzie miał dokładniejsze repliki. Ale dla ludzi innych niż modelarze
(albo tak jak TomaszD - nie klejący samolotów) taka oferta może być ciekawa.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Właśnie dostarczono mi dwa pierwsze numery pisemka i chciałem się z wami podzielić spostrzeżeniami; na samolotach się nie znam więc sprawy typu zbyt grube linie podziału blach i tym podobne są mi obce :lol: generalnie samolociki prezentują się nieźle, są ciężkie jak na takie maleństwa ale materiał z którego są wykonane czyli metal musi ważyć.
Z bliska można dostrzec niedoróbki ale z odległości około metra prezentują się całkiem całkiem

North American P-51D Mustang
Obrazek

Supermarine Spitfire MK.Vb
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 09 2007, 18:26 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Prezentuję kolejne dwie sztuki do kolekcji

Mitsubishi A6M5c Zero
Obrazek

Messerschmitt Bf 109 G-10
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 09 2007, 18:28 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

kolejna dostawa

Hawker Hurricane MK.I
Obrazek

Junkers Ju87G-1 Stuka
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 09 2007, 18:29 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
squadron28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: squadron28 »

zamówiłem te kolekcje w prenumeracie no i co moge powiedziec merytorycznie jest to nic nie wnoszące pisemko a modele no własnie dla nich je kupuje i w sumie to jestem z nich zadowolony tyle że cena powinna byc niższa i nie przekraczac 20 zł, jakosc tych modeli jest ok nie jestem jakims tam znawcą w tym temacie mam nadzieje że będzie też miejsce na samoloty bombowe bo narazie idą tylko mysliwskie,ktos tam wyżej powiedział że tu nie ma tyle satysfakcji co przy sklejaniu i malowaniu zgadza sie tyle tylko jak się skleja rzeczy z firm pzw,mastercraft,plastyk to ja już wole miec te modele gotowe niż sie męczyc ze sklejaniem gdzie przeważnie trzeba wypraski plastikowe obrabiac nożykiem bo jakos tej wypraski woła o pomste do nieba
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Niestety nie będzie samolotów bombowych w tej kolekcji.
Wraz z zamówioną prenumeratą i pierwszym numerem dostałem broszurkę z ankietą i wyszczególnionymi tam samolotami; przypuszczam że właśnie te samoloty znajdą się w kolekcji - na razie te co się ukazują znajdują się na tej liście:
Aichi B7A2 Ryusekai
Bell P-39Q/N Airacobra...
Blackburn Skua
Bloch MB-152
Brewster B-239 Buffalo
Bristol Beaufighter MkVI
Curtiss P-40N Warhawk
Defiant NF Mk II
DeHavilland Mosquito-BMkVI
Dewoitine D.520
Dornier Do 335A-1 Pfeil
Douglas SBD-3 Dauntless
Fiat G. 55
Focke-Wulf Fw 190D9
Focke-Wulf Fw 190A-8
Grumman F4FWildcat
Grumman F6F-5 Hellcat
Grumman TBF Avenger
Hawker Hurricane Mk I
HawkerTyphoon Mk Ib
Heinkel He162A Salamander
Heinkel He219 A-7Uhu
Henschel Hs129
Ilyushin IL-10
Ilyushm IL-2m3 Sturmovik.
Junkers Ju 87D-5 Stuka
Junkers Ju 87G-1 Stuka
Kawanishi N1K2-J Shinden-kai
Kawasaki Ki-61 Hien
Lavochkin La-7
Lockheed P-38J Lightning
Macchi MC. 202 Folgore
Macchi MC. 205 Veltro
Messerschmitt Bf109 G-10
Messerschmitt Bf109 K-4
Messerschmitt Bf110 E-1
Messerschmitt Me262 A-1a
Mikoyan Gurevitch MiG-3
Mitsubishi A6M5c Zero
Mitsubishi J2M3 Raiden
Morane-Saulnier M.S.406
Nakajima Ki-43 Hayabusa
Nakajima Ki-84 Hayate ,,Frank"
North American P-51D Mustang
Polikarpov I-16
Republic P-47D Thunderbolt
VoughtF4U-1A Corsair
Yakovlev Yak-3
Yakovlev Yak-9
Ostatnio zmieniony pn sty 01 2007, 14:53 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

squadron28 pisze:zamówiłem te kolekcje w prenumeracie no i co moge powiedziec merytorycznie jest to nic nie wnoszące pisemko a modele no własnie dla nich je kupuje i w sumie to jestem z nich zadowolony tyle że cena powinna byc niższa i nie przekraczac 20 zł, jakosc tych modeli jest ok nie jestem jakims tam znawcą w tym temacie mam nadzieje że będzie też miejsce na samoloty bombowe bo narazie idą tylko mysliwskie,ktos tam wyżej powiedział że tu nie ma tyle satysfakcji co przy sklejaniu i malowaniu zgadza sie tyle tylko jak się skleja rzeczy z firm pzw,mastercraft,plastyk to ja już wole miec te modele gotowe niż sie męczyc ze sklejaniem gdzie przeważnie trzeba wypraski plastikowe obrabiac nożykiem bo jakos tej wypraski woła o pomste do nieba
Byłoby miło, gdybyś najpierw zapoznał się z gramatyką, składnią i interpunkcją języka polskiego.
Później, ewentualnie, postaraj się zadać jakieś pytanie. :evil:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Tomasz D. pisze:... na tej liście:
Aichi B7A2 Ryusekai
Hmm ... chyba powinno być „Ryusei” (愛知 B7A 流星)
Łosiu pisze:mimo wszystko oferta kusząca - mieć 50 klasyków w gablocie....
Swoją drogą nie bardzo rozumiem metody wyboru – w jednej kolekcji legendy lotnictwa w połączeniu z właśnie tym „Grace” którego wyprodukowano 105 szt. a konstrukcja nie była wielką rewolucją techniczną czy kilkoma innymi pozycjami typu IŁ-10, Macchi MC. 205 Veltro czy itd. - nic nie znaczącymi ...
Ta kolekcja to jak gra w totolotka :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Gienek pisze:Hmm ... chyba powinno być „Ryusei”
nie wiem jak powinno być bo się na samolotach nie znam.
ODPOWIEDZ