*[Relacja/Kolej] Parowóz osobowy Od2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witam

W oczekiwaniu na poprawione przez Draf Model koła, skończyłem silniki. Brakuje jeszcze tylko zacieków oleju, ale to po montażu. Obecnie pracuję nad pomalowaniem ostoi ... wiec nie ma czego fotografować. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o sposobie smarowania tłoczyska, więc nie dorabiałem wielu części.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milocha »

Malowanie opanowałeś do perfekcji, normalnie silniki wyglądają jak prawdziwe. ;-)
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj
Dzięki za miłe słowo, ale to właśnie malowanie uważam za swój poważny problem. To drugi model przy którym próbuję wykorzystać aero. Cały czas mam problemy z doborem ciśnienia i gęstości farby. Ale staram się zrobić to dobrze. Jak widzisz tym razem nie narzucam zawrotnego tempa - smakuję. Widziałeś robotę Wujka. Chciałbym kiedyś się tego nauczyć. Mam nadzieję, że z parowozem idzie Ci dobrze. Zapomniałem pogratulować zdjęcia tygodnia. Poprawienie kół i komina przyniosło rezultaty :D :D :D

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milocha »

Wydaje mi się że Wujek jest z kosmosu i ma nieziemską technologie gdzie my ziemianie nigdy takiej zdolności nie posiądziemy ;-)
Prace nad moją ciufą są narazie zawieszone, spowodowane jest to SESJĄ - Sadystyczna Eliminacja Studiujących Jednostek Akademickich ;-) jeszcze półtora tygodnia i wszystko wróci do normy. A dziękuje, sam sobie przez cały tydzień gratulowałem wykonania dobrej fotki :)
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Aby nie wyszło na to, że się obijam ... przedstawiam kolejne efekty mojej pracy:

Klapa, którą poprawiałem dwa razy ... gdyż efekt nie był dla mnie zadowalający (po pierwszym malowaniu H 85):
Obrazek

Komin, którego budowa sprawiła mi dużo przyjemności (wrrr), szczególnie profilowanie krzywizny:
Obrazek
Obrazek

No i najważniejsza część parowozu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I takie tam drobne detale:
Obrazek
Obrazek


CDN
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
piotrekjjj
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 10 2007, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekjjj »

:shock:
No piękne rzeczy... Aż mnie zatkało.
Jak zrobiłeś klapę dymnicy? Szpachlowałeś?

U mnie na razie budowa stoi, na szczęście jutro ostatni egzamin, jak dobrze pójdzie, robota znów ruszy do przodu.
Ostatnio zmieniony czw lut 05 2009, 16:20 przez piotrekjjj, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończony - Px29, Pt47, Py27
W budowie - Od2
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

:shock: Fiu fiu Niki ;-) Mnie się to podoba!
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witam

Piotrek ...
Klapa dymnicy jest szpachlowana.

Kierowniku ...
Bardzo mi miło.

Dzisiaj tylko dwa efekty mojej pracy.

Pokrętło klapy wycinane laserem zepsułem, więc musiałem zrobić swoje. Koło napędowe jest oczywiście jeszcze nie gotowe:

Obrazek
Obrazek

A przy okazji ... dowiedziałem się, że muszę od nowa zrobić koła do wózka. W parowozach pruskich do pewnego okresu stosowane były obręcze prawie płaskie. Ja się rozpędziłem i zbytnio je zaokrągliłem. W kole napędowym już się nie rozpędzałem. Szprychy starałem się oszlifować aby w przekroju przypominały elipsę.

CDN
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

niki68 pisze:dowiedziałem się, że muszę od nowa zrobić koła do wózka. W parowozach pruskich do pewnego okresu stosowane były obręcze prawie płaskie.
Od2 to parowóz z pochodzenia pruski. Ale trzeba pamiętać o tym, że obręcze na kołach w obsłudze spełniają podobne wymogi, jak opony w samochodzie. Dość łatwo się je wymienia i w sumie dość często. Jest raczej mało możliwe, by parowóz Od2 eksploatowany po II wojnie miał jeszcze obręcze według pruskich norm.
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witam serdecznie.
Po krótkiej przerwie spowodowanej wypadem do Białowieży wracam z nowymi siłami do pracy. Oto ostatnie efekty moich zmagań modelarskich. Popracowałem nad zmianą wizerunku ostoi, zamocowałem resory, zrobiłem zbieralnik pary, jarzmo oraz kolejny raz zrobiłem nowe pokrętło klapy dymnicy, gdyż poprzednie mi się nie podobało. No i taki mały detalik do klapy paleniska.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS
Firma Draf Model poprawiła koła do Od2. Teraz już mają prawidłową średnicę. Pojawił się mały problem z włożeniem osi i koła napędowego, ale do przeskoczenia.
CDN
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
ODPOWIEDZ