[Relacja] RMS TITANIC (Fly Model 1:200)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romano666
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 08 2008, 15:56
Lokalizacja: Koło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romano666 »

david_ - e
Zastanów się też nad taka sprawą iż blach na twoim okręcie są kładzione na zakładkę więc raczej nie będziesz mógł skorzystać z wycinanki chyba że będziesz układał na styk
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

To też przemyślałem i nawet mam na to patent. Ale to już pokażę jak będę na tym etapie budowy.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Z tymi nitami czeka Cie ciezka przeprawa. Już w końcu nie wiem czy chcesz odwzorować poszycie czy układ nitów. Ten układ nitów co nam pokazałeś w skali 1:48 ma rację bytu, ale dla skali 1:200 proponowałbym odwzorować tylko te największe nity.
Obrazek

Nie mniej jednak cokolwiek zrobisz i tak będzie nieźle wyglądać. Za dwa lata setna rocznica zatonięcia Titanica. Oczekuję ze się wyrobisz w czasie. Powodzenia!
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

ramm pisze:...Za dwa lata setna rocznica zatonięcia Titanica. Oczekuję ze się wyrobisz w czasie. Powodzenia!
Taki mam plan, aby spokojnym tempem wyrobić się do setnej rocznicy.

Co do nitów, to oczywiście w tej skali wszystkich sie nie odwzoruje, ale myślę że i tak będzie wyglądało to imponująco.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Prace trwają, szkielet wstępnie spasowany, ale żeby go skleić na stałe trzeba między innymi wykonać podpory pod podposzycie. Aby je wykonać zeskanowałem wszystkie potrzebne części i wydrukowałem pomniejszone o 3%. Dzięki temu tak jak widać na zdjęciach zyskałem po ok 1mm z każdej ze stron zachowując przy tym oryginalny kształt krawędzi. Teraz czeka mnie masę roboty aby okleić wszystkie części. Tak więc do zobaczenia za jakiś czas :-)

Obrazek Obrazek
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Witam ponownie.

Budowa pomalutku się rozkręca. Ponieważ pierwszy raz wykonuję podposzycie to postanowiłem zacząć od znacznie łatwiejszej dolnej części szkieletu. Jak widać na fotach, dół już jest sklejony i oklejony podporami. Ponieważ odległości między wręgami są ''znaczne'', postanowiłem dodatkowo wkleić poprzeczki (ostatnie zdjęcie). Dzięki nim i panelom podposzycia mam 100% pewność że nic się w przyszłości nie zapadnie ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek


Teraz zabieram się za dalsze mozolne wklejanie poprzeczek :-D

PS. Co prawda Ameryki tym nie odkryłem, ale może początkującym modelarzom to się przyda (szczególnie przy długich kadłubach) - przy sklejaniu poszczególnych segmentów dolnej części szkieletu, żeby mieć pewność iż całość jest sklejona w idealnie prostej linii, zastosowałem bardzo prościutką metodę. Mianowice do jednego końca przymocowałem zwykły sznurek i po dokładaniu kolejnych segmentów, wystarczyły tylko go naciągać wzdłuż osi i sprawdzać bądź ewentualnie korygować ustawienie ;-)

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Dziś skromna aktualizacja.

Jak widać na zdjęciach, poprzeczki jak i wzmocnienia denne są już na swoich miejscach.

Obrazek Obrazek Obrazek


Teraz zabieram się za oklejenie podporami podposzycia górnej części szkieletu.

Przy górnej części będzie najwięcej ''zabawy'', gdyż zanim się ją złoży i sklei trzeba będzie rozplanować wiele rzeczy. Po pierwsze - otwory pod węża oświetleniowego; po drugie - otwory w podposzyciu pod okna na burtach; po trzecie - poprzeczki, trzeba będzie je tak rozmieścić żeby nie zasłaniały otworów okiennych. Mam nadzieję że jakoś to ogarnę :-)
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Prace w stoczni idą pełną parą. Jak widać na zdjęciach szkielet już jest gotowy, otwory pod oświetlenie zrobione. Zastanawiam się czy wnęki między wręgami wyłożyć folią aluminiową, jak myślicie polepszy to odbicie światła??
Następny krok w budowie to umieszczenie węża LED, ale żeby to zrobić to najpierw trzeba go kupić :-) Tak więc następna aktualizacja za jakiś czas :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie.

Ta przerwa wynikała z drobnych problemów finansowych, przez które dopiero teraz zakupiłem oświetlenie. Niestety pierwotny plan przeciągnięcia przez otwory w szkielecie legł w gruzach, gdyż wąż okazał się za sztywny na takie wywijasy :-). Dlatego zmuszony zostałem do wykonania planu B i tak jak widać na zdjęciach, musiałem wyciąć we wręgach ''kanały'', przez które dopiero można było włożyć węża, nie narażając szkieletu na destrukcję :-). Całość może nie wygląda estetycznie, ale spełni swoją rolę (przynajmniej mam taką nadzieję :-) )

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz wreszcie mogę zabierać się za wzmocnienia boczne.

PS. Wąż zakupiłem w castoramie, cena za 1 metr = 12 zł, zasilanie - 14 zł.

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2310
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Z tym "wężem" i folią aluminiową to przypomina teraz szkielet NOSTROMO a nie TITANICA :haha:
Ciekawa koncepcja nie powiem nie :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ