[Opr. Własne] Małoszyce - kaplica grobowa z XIX w.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

wk82 ja też mam ochotę na wykonanie jednego z ciekawych budynków z mojego regionu z wnętrzem, ale myślałem bardziej o półprzekroju, gdzie będzie cała podłoga wraz z całym wyposażeniem, ale ściany tylko od płaszczyzny kalenicy do tyłu. Taka muszla. Mogłoby to całkiem fajnie się prezentować.
Co do dachówek i tych nieszczęsnych linii to mnie to też trochę drażni, choć na żywo aż tak bardzo tego nie widać. Jednak makro robi swoje. Inne możliwości nie miałem, jak wydrukować sobie obrysy na drukarce, a że jedyną jaką mam to czarno-biały laser, to i linie widać. Na fotkach są masakrycznie grube, a w rzeczywistości to linie cieńsze niż „włosowe” w Corelu - 0,05 mm :) Dachówki ułożyłem w takim układzie, bo jakoś nie miałem pomysłu (odwagi, czasu ??) na ułożenie ich tak jak w oryginale. Z drugiej strony dach przeszedł już jeden remont i wtedy właśnie zostały zmienione stare dachówki, które wcześniej były ułożone tak jak ja je zrobiłem. Także część prawdy historycznej jednak zachowana.
Co do tego łączenia kartonu w oknach to w rzeczywistości wcale tych łączeń nie widać, kartonik ma 0,18 mm grubości :) Tak wstrętnie wyglądają tylko i wyłącznie na fotkach makro. Na całym modelu będzie trochę więcej ciekawych rzeczy, także powinny one skutecznie odwrócić uwagę oglądających od tych krawędzi. Zresztą a starałem się te krawędzie jak najlepiej podmalować w odpowiednim kolorze.

No to pierwszy z portali w zasadzie gotowy. Jeszcze wymaga trochę dopieszczenia, ale ogólny wygląd został osiągnięty.

Obrazek Obrazek Obrazek

Całość prezentuje się mniej więcej tak.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz pozostało zrobienie drugiego portalu, który znajduje się z tyłu budowli i prowadzi do krypt grobowych oraz wykonanie podstawki, żeby te schody tak w powietrzu nie wisiały :) Projekty portalu zostały już wysłane do wydruku - teraz już tylko czekam na nie.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Witaj Astra.
Model jeszcze nie skończony, ale gratki za świetne wykonanie. Oryginalny pomysł i precyzja, która robi spore wrażenie. Mam pytanko - czy będziesz jeszcze dobrudzał otynkowane wejścia do grobowca, bo wyglądają nad wyraz czysto w stosunku do kamiennego fundamentu (dach w zasadzie też super czyściutki). I jedna sugestia - twój model bardzo efektownie będzie prezentował się na zdjęciach plenerowych, ale wybierz proszę jakąś scenę bez lokomotyw i wiaduktów w tle. Wczesno-popołudniowe słońce z samymi drzewami w tle powinno wydobyć i uwypuklić swoisty klimat tej budowli, a złudzenie prawdziwego budynku będzie jak w banku - bo w zasadzie to już widać.

Pozdrawiam
jacob
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Na początku 2012 roku zakończyłem budowę kaplicy grobowej z XIX w. znajdującej się w Małoszycach k/Lęborka.

WIDOK OGÓLNY MODELU

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

NIEKTÓRE DETALE MODELU

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ZBLIŻENIE NA WITRAŻE

Obrazek Obrazek

PORÓWNANIE SKALI MODELU

Obrazek

POSTARZONE ZDJĘCIE

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Astra28

Piękny model. Moje gratulacje. A tu sobie pozwoliłem na odrobinę samowoli:
Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Dołączam się do gratulacji. Model wyszedł przepięknie. Również galeria końcowa pierwsza klasa. :) SUPER!

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ