[R] Kraz 255b

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Szybki jesteś w odpisywaniu :lol: Powiem tak narzędzie to bardzo przydatne, półkulę robi sie szybko i łatwo, bez zbędnego marnowania czasu :twisted: a to do wycinania krążków dostałem najpierw bo zamówiłem tą praskę, lecz pan się pomylił i mam teraz w cenie jednego narzędzia dwa :twisted:
kammel84
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 17 2011, 8:38
Lokalizacja: kłodzko,polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kammel84 »

dziękuję wszystkim za dobre i jak że cenne rady na pewno ustosunkuję sie do nich i będę podglądał efekty waszych prac ponieważ zawsze interesowało mnie modelarstwo ale od jakiegoś czasu zwruciłem swoją uwagę na papierowe modele pewnie dlatego że wszystkie elementy robi sie samemu i jest to na pewno duża satysfakcja....dziękuję za link do modeli..pozdrawiam ..PS..ja używam kleju magick jest to cos na bazie wikolu tylko nie wiem czy nie jest zbyt miękii...ale polecam
życie jest zbyt krótkie na użalanie się nad sobą
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Po dwóch dniach eksperymentowania i dochodzenia do wprawy, jestem zadowolony z osiągniętego efektu,

Obrazek

Obrazek

dokonałem też poważnej operacji na modelu czyli skleiłem osłonę silnika z szoferką, no i w ten sposób zbliżam się do przyklejenia całości do ramy, czyli jeszcze jakieś 6 miesięcy :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
LELO
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23 2007, 20:59
Lokalizacja: Mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LELO »

Z tym reflektorkiem , to poszedłeś na łatwiznę i trochę zmieniłeś wygląd ;-)
Ta osłona trochę odbiega rzeczywistości ,brak płaszczyzny czołowej.

Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

LELO pisze:Z tym reflektorkiem , to poszedłeś na łatwiznę i trochę zmieniłeś wygląd ;-)
Ta osłona trochę odbiega rzeczywistości ,brak płaszczyzny czołowej.
Mam w posiadaniu zdjęcia innego egzemplarza KRAZa, który był używany podczas powodzi w Sandomierzu w 2010 r. U niego reflektory wygłądały tak:

Obrazek

Popstrykałem wtedy troszkę zdjęć różnych szczegółów więc jakby ktoś potrzebował wystarczy słówko :)

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
LELO
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23 2007, 20:59
Lokalizacja: Mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LELO »

Ten reflektor wygląda jak od Jelcza :roll:
Pozdrawiam
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

hahaha no i mamy problem,. zakładam że może być wiele różnych.... takie uroki radzieckich konstrukcji, co mieli wkładali, dlatego ich sprzęt mobilny i nie tylko łatwo naprawiać;P na rysunkach z jakiejś rosyjskiej strony widać je tak jak zrobiłem, ale też sie zastanawiałem czy jeszcze nie dołożyć tej osłony, jako takie wytłoczki mam zrobione.. i kto wie może, jak ktoś mnie przekona że tak naprawdę ma być :D
Tak jak napisałem wyżej takie uroki tamtej epoki w tamtym kraju, wszystko pasowało do wszystkiego :D

PS.
Wydaje mi się ze ja dorwałem rysunki techniczne pierwszej wersji, a potem to już były przeróbki, widać to po mocowaniu baku paliwa, ten co jest na tym zdjęciu ma nowsze mocowania, w oryginale były one z jednego kawałka blachy i były zginane a nie spawane, tak więc co ładniej będzie wyglądać w modelu... i zakładam ze nie odjadę za bardzo od oryginału, założyłem sobie że skoro oni mogli udziwniać to ja także, rzecz gustu.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

LELO dla Ciebie , taki prezent świąteczny, teraz się podoba ;P spędziłem kupę czasu aby wytłoczyć te klosze hahaha już wariowałem, a ile surowca zmarnowałem.
Dziękuję za krytykę ;P poskutkowała powstaniem lepszej lampki, mam nadzieję :D oczywiście klosz nie skończony ale godzina już ta że nie mogę używać urządzenia perswazji, bo dziecko śpi obok:D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
LELO
Posty: 20
Rejestracja: czw sie 23 2007, 20:59
Lokalizacja: Mazowieckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LELO »

Dziękuję za prezent :D . Bardzo mi się podoba ten reflektor o 100% lepiej teraz wygląda :!: Powodzenia w dalszej budowie i jakby co to możesz na mnie liczyć ;-) Najlepszego :!:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tommy-79
Posty: 87
Rejestracja: pn sie 16 2010, 8:17
Lokalizacja: Żary
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tommy-79 »

Kraz-a miałem możliwość oglądać w 2010 na zlocie militariów w Bielsku-Białej i bardzo mi się spodobał.
Jakiś czas potem przegrzebałem net i znalazłem wydanie z Renovy, kupiłem od razu. Z powodu remontu mieszkania nie zabieram się za niego. No w sumie to się zabralem za koła, jako jeden z najbardziej pracochłonnych elementów. Ale przy możliwości klejenia 1-2godzniny w niedzielę juz to zajmie mi kilka miesięcy :D . Jak zacznę prace nad nim bardziej poważnie to wtedy założę relację. Na razie kibicuje ( i podpatruje ) obie relacje.
w trakcie: SM 03
gotowe: CWS T-1; ISU-122; Jagdpanzer IV Ausf.F; Leopard A4; Mercedes Benz L 3000; Mk.VIII-CROMWELL IV, PzKpfw II Ausf.C; PzKpfw III Ausf.M; PzKpfw V Panthera Ausf.G; PzKpfw VI Tiger I; SdKfz 7-2; SdKfz 234-2 PUMA; SG-122; Sturmgeschutz IV (SdKfz 163); Mazur D-350; T-28
KRAZ 255B; T-70; 4TP; Px 29; T-34
ODPOWIEDZ