[relacja]HMB Endeavour, 1:96, Shipyard

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Liściu

Proponuję przedłożenie ilości nad jakość. Dotyczy to zarówno zdjęć jak i samego modelu. Zazwyczaj skutkuje to niedociągnięciami, niedbalstwem i chodzeniem na skróty. A szkoda bo potencjał jest i model ładny.

Powodzenia
Borek1234
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 07 2008, 12:25
Lokalizacja: Czarny Bór

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borek1234 »

Ładnie wychodz jak na pierwszy żaglowiec. Proponuję mocno przyłożyć się do olinowania, a efekt będzie świetny - wiem co mówię, mam już żaglowca za sobą. Jednak wykonanie takiego olinowania wymaga znajomości nazw lin, co jak działa itp.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Ostatni zacząłem dłubać przy kijkach, chociaż nie zrobiłem jeszcze ich do końca, to chociaż podstawę pod maszty. Poza tym wykonałem wszystkie kotwice, wszystkie schodki, oraz ster.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety, podczas budowy szkieletu coś musiało pójść nie tak i teraz grotmaszt wyraźnie odstaje od reszty. Da się go jednak luźno naprostować więc pewnie wsunę jakiś klin i powinno być dobrze ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Cześć Liściu.
Fajnie to wygląda.
Mam pytanie i małą sugestię.
Czy ten cienki patyczek jest przyklejony na styk do masztu, czy też może "wpuszczony" we wcześniej wykonany otwór? Osobiście bym doradzał wywiercić w maszcie otwór odpowiedniej długości i wkleić tam patyczek. Łączenie było by bardziej pewne.
Chodzi mi o to tu:
http://i925.photobucket.com/albums/ad96 ... 100100.jpg

Druga sprawa. Czy myślałeś może o zrobieniu łbów gwoździ na okuciach steru?
Nie wiem do końca jak to zrobić ale mogło by wyglądać świetnie, zwłaszcza że prezentujesz wysoki poziom.

http://i925.photobucket.com/albums/ad96 ... 180156.jpg

Oczywiście zrobisz jak zechcesz.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Ten patyczek, to metalowa część starych okularów (z powodu dużej stabilności i sztywności) jest wklejona w otwór wywiercony w kijku.
Jeżeli chodzi o ster to rzeczywiście trochę łyso wygląda więc pomyślę i coś spróbuję z tym zrobić.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Po przerwie powróciłem do budowy modelu. Od 2 tygodni sklejania zrobiłem część klap otworów wentylacyjnych(troszke inaczej niż w opraowaniu modelu, bo sugerowałem się zdjęciami repliki modelu a nie zamysłem autora modelu), ozdoby na rufie okrętu, okiennice, ster, zamntowałem kotwice oraz posklejałem bloczki zakupione w sklepie wydawcy modelu. Zacząłem też montaż dział pokładowych, narazie 1 zamontowane na stałe, reszta w trakcie sklejania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 131
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

To teraz przed kolegą koronkowa robota (wiązanie want). Trzymam kciuki!
ODPOWIEDZ