[R] STAR 266 Bonex 1:25 Answer

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
dizel2834
Posty: 69
Rejestracja: śr sty 14 2009, 22:22
Lokalizacja: Jarocin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dizel2834 »

Witam,

nadszedł czas na post podsumowujący całe klejenie STAR-a.
Początek klejenia - konkretnie pierwsze poprzeczki ramy powstały 24.12.2014r (czyli w wigilię ;-) ) a ostatnie elementy - konkretnie anteny na swoje miejsce powędrowały 14.04.2015r. Generalnie model kleiło mi się bardzo, bardzo przyjemnie, niemniej jednak jego złożoność i mnogość części kilkukrotnie niemal mnie pokonały. Ale jak widać udało się. Błędów w opracowaniu raczej nie ma, może trochę przyczepiłbym się do instrukcji klejenia - według mnie rysunki przestrzenne ułatwiłyby montaż zabudowy sprzętowej, kabiny itp. W instrukcji STAR-a mamy wszystkie rysunki "2D", przez co jest ich bardzo dużo (ponad 150), a mimo to kilku elementów nie ukazują dokładnie.

Do siebie największe mam zastrzeżenia w kwestiach:
-dachu kabiny - nie jest idealnie ukształtowany, przez co są widoczne miejsca przyklejenia żeber dachu oraz delikatne zapadnięcie się poszycia pod belką sygnalizacyjną. Teraz zrobiłbym to inaczej.

-lakierowania - lakier na części poszycia ułożył się z fakturą "pomarańczowej skórki" zamiast planowanej gładkości.

-przedniej szyby - "daszek" nad nią mógł być ładniej ukształtowany

Teraz do rzeczy:

Pojazd:
GBA 2,2/16 STAR 266 zabudowa Bonex
451 [P] 23 / PJA X098 - JRG Jarocin
ilość miejsc 1+1+4
Pojazd pełniący funkcję "trzeciego wyjazdu", ze względu na swoje własności terenowe używany i niezastąpiony przy pożarach nieużytków, traw, ściernisk itp. ;-)

Wyposażenie:
-zbiornik wody 2200 l
-zbiornik środka pianotwórczego 220 l
-autopompa A16/8 1600l/min
-działko dachowe
-maszt oświetleniowy
-fala świetlna
-agregat prądotwórczy GEKO
-pilarka spalinowa STIHL
-przecinarka do stali i betonu STIHL
-pompa pływająca
-węże ssawne 110, tłoczne W75 i W52
-szybkie natarcie
-armatura wodno-pianowa
-pachołki drogowe
-drabina nasadkowa
-tłumice
-drobny sprzęt pożarniczy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To na tyle - i do następnego modelu. Powiem na razie tylko tyle, że branża i skala pozostanie bez zmian - jednak rozmiar niekoniecznie ;-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Ładna rzecz!

Trochę faktycznie lakier mało gładki, ale wyrazy uznania jak najbardziej się należą. Gratuluję.
ODPOWIEDZ