Moje dłubanki w skali H0

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Bohun
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 11 2018, 14:07
Lokalizacja: Oborniki i okolica
x 1

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bohun »

Karol1985 pisze: pn maja 07 2018, 2:41 To może tak....

Skoro masz już coś sklejonego ( tak napisałeś w pierwszym poście ) to daj chociaż do tych konkretnych modeli bezpośrednie odnośniki ( albo przynajmniej wstaw zdjęcia tych modeli ).
Przeglądając twoją stronę widać, że jesteś z zamiłowania "kolejarzem".
Jak w ogóle postępy w budowie "domku dróżnika" ???
Co do zdjęć: podstawka strasznie rozmazana na tym zdjęciu... popracuj nad ostrością
Dwa: staraj się robić zdjęcia wciętych elementów na jednolitym tle ( dobrze sprawdza się brystol - kolor do wyboru ). U Ciebie blat, wycinanka i tektura robią za jedno.

Nie ukrywam, że również jak gk ujrzę już jakieś gotowe budowle i chociaż rozpoczętą cześć budowy całej makiety ..... :)

Tak, jestem zamiłowanym „kolejarzem”;-). Domek dróżnika już ukończony. W tym tygodniu postaram się o umieszczenue zdjęć. Co do makiety: na razaie nie będę jej budował, ale mam taki plan na przyszłość.
Bohun fan kolei :papa: .
Awatar użytkownika
Bohun
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 11 2018, 14:07
Lokalizacja: Oborniki i okolica
x 1

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bohun »

Link do zdjęć lokomotywy GLs25 na tor 750 mm. Nie wiem czy takie mogą być; na smartfonie wyglądają dobrze. Radzę jednak oglądać oddzielnie, bo razem są jakby rozmazane :?: .
https://postimg.cc/gallery/2x2ffdorq/
Bohun fan kolei :papa: .
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2873
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 824

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Bohun,
nad okienkiem do wpisywania treści odpowiedzi jest magiczny przycisk z piktogramem krajobrazu (dziewiąty od lewej).
Po wciśnięciu pojawią się znaczniki w kwadratowych nawiasach pomiędzy które wstaw link do konkretnego zdjęcia i będziesz miał foto w treści postu:

Obrazek

Nie tylko razem rozmazane. ;-)

Zupełny brak ostrości.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Bohun
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 11 2018, 14:07
Lokalizacja: Oborniki i okolica
x 1

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bohun »

gk pisze: wt maja 08 2018, 22:36

Nie tylko razem rozmazane. ;-)

Zupełny brak ostrości.

pzdr Grzegorz
Kurczę, no właśnie to jest mój problem. W pomieszczeniu nie mogę złapać ostrości nawet przy dobrym oświetleniu :( .
Bohun fan kolei :papa: .
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2148
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Współczesne aparaty fotograficzne (cyfrówki) łapią ostrość praktycznie same – należy jednak „powoli” naciskać spust migawki, by dać szanse na zadziałanie „autofokusa”. Poza tym nastawiać największą wartość przesłony (czyli najmniejszy jej otwór), jaką można „wycisnąć” z danego objektywu – ze względu na głębię ostrości. I na koniec – używać statywu!!!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Najpierw trzeba użyć aparatu, nie smartfona, jeśli zdjęcia mają mieć szansę wyjść porządnie.
Awatar użytkownika
Bohun
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 11 2018, 14:07
Lokalizacja: Oborniki i okolica
x 1

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bohun »

Powiem tyle. Wychodzi na to, że nie mam co tu szukać. Nawet swojego wątku nie mogę prowadzić :( .
Bohun fan kolei :papa: .
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

arklas pisze: śr maja 09 2018, 15:10 Najpierw trzeba użyć aparatu, nie smartfona, jeśli zdjęcia mają mieć szansę wyjść porządnie.
Nawet smartfonem można robić fajne fotki ale na pewno nie 5 megapixelowym alcatelem ;)
Awatar użytkownika
Bohun
Posty: 20
Rejestracja: śr kwie 11 2018, 14:07
Lokalizacja: Oborniki i okolica
x 1

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bohun »

Tomasz D. pisze: śr maja 09 2018, 16:34
arklas pisze: śr maja 09 2018, 15:10 Najpierw trzeba użyć aparatu, nie smartfona, jeśli zdjęcia mają mieć szansę wyjść porządnie.
Nawet smartfonem można robić fajne fotki ale na pewno nie 5 megapixelowym alcatelem ;)
Dokładnie, tyle że na żadnym forum nie mogą tego pojąć :cool: . A skąd wiesz czym robione są te fotki?
Bohun fan kolei :papa: .
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2873
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 824

Re: Moje dłubanki w skali H0

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Bohun pisze: śr maja 09 2018, 16:22 ...Wychodzi na to, że nie mam co tu szukać...
i tu się mylisz.
Po pierwsze ilość technik, metod, sposobów wykonania i wreszcie pięknych oraz mniej pięknych modeli - jaką możesz tutaj podpatrzeć i wykorzystać w swoich działaniach jest bardzo duża. Naprawdę warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z punktem widzenia innych. Wykorzystanie tej wiedzy u siebie, czy same próby jej wykorzystania dają efekt. O ile oczywiście ktoś chce realizować takie zajęcie/hobby czy jak to tam nazwać.
Po drugie telefony wcześniej czy później się wymienia, dostaje aparaty, przyjeżdża kuzynka z lustrzanką :haha:
Nic nie jest na zawsze ;-)

Dane o aparacie są w EXIF zdjęcia. Do sprawdzenia we właściwościach pliku (o ile się ich nie usunie). Wielki brat czuwa.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ