*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tak wygląda stan prac przy budowie na tę chwilę

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:22 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Maxen
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 10:41
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maxen »

Bundy ja mam pytanko co do tych sklejek. Też kiedyś zdarzyło mi się używać jako materiału sklejek po skrzynkach, a dokładnie jak wracałem z ważywniaka zobaczyłem stertę skrzynek noi wziąłem kilka do domu. Tylko miałem zawsze problemy ponieważ trudno było mi znaleźć nie powichrowane deseczki, często były brudne i powyginane(znalazłeś może na to jakiś patent ?? :cool: )trudno było też naklejać duże elementy bo to się wiązało zawsze z dzielenim elementów na równe części. Często muszę tyle deseczek powywalać bo nie nadają się do niczego, więc pytam się czy też masz taki problem, czy masz akurat takie idealne skrzynki ;-) :?:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Sprawa wygląda następująco: w skrzynkach po cytrusach rzadko kiedy boki, które są wykonane ze sklejki są krzywe, krzywe są spody wykonane nie ze sklejki a z kawałków cieńkich deseczek, przynajmniej ja zawsze trafiałem na takie skrzynki w których sklejka jest prosta - no może nie każda, ale tak z 80% jest prostych i tylko te proste zostawiam.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tak jak niektórym obiecałem pokazuje jeszcze dzisiaj fotki gotowego szkieletu :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:23 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Cos cieniutki ten szkielet w porownaniu z Regulusem :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
PMax
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 23 2004, 15:38
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PMax »

Nie mogę się już doczekać jak kadłub będzie wyglądał po wypełnieniu wolnych przestrzeni pianką!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

PMax pisze:Nie mogę się już doczekać jak kadłub będzie wyglądał po wypełnieniu wolnych przestrzeni pianką!
Pozdrawiam
Jeśli naprawdę nie możesz się doczekać to zapraszam TUTAJ do mojego topicu o Regulusie, w którym zastosowałem tę samą metodę.
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Bundy - chociaż jestem przeciwnikiem pianki ( wiadomo - standardowiec) , Regulus tak ciekawie Ci wyszedł ,że również jestem ciekaw "piankowania" "Daru Młodzieży" ...
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W związku z faktem skończenia przeze mnie urlopu i powrotu do pracy i związanego z tym zamieszania przez kilka dni nie raczyłem was nowymi fotkami, bo po prostu nic nie robiłem. Dzisiaj jednak prace znów ruszyły i pokazuje wam to co właśnie zrobiłem.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:23 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Właśnie moja gąsienica czy też larwa została pozbawiona zewnętrznej powłoki i pomalutku zaczyna przypominać owada (ale jeszcze nie motyla)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 06 2011, 10:02 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ