[relacja] Junkers Ju 88 C-6 (Military Model 3-4/2003)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
messer
Posty: 725
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

No go podziurawiłeś :) To "wyrżnięcie" było przewidziane w modelu, czy jest to Twoja własna inwencja?

ps. wczoraj widziałem Twojego Fokkera. :spoko: Szkoda, że nie dałeś na wystawe kadłuba od Junkersa, bo chętnie bym go z bliska obejrzał.
Awatar użytkownika
Turecki
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 8:33
Lokalizacja: okol.Redy "213"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turecki »

No panowie....zrobiło mi się gorąco...ja jestem rasowym dłubaczem w plastiku....ale jak widzę taki modelik w takim wykonaniu...to coś we mnie....ehhh....pięknie pięknie...śliczny modelik
Hmmm lepiej przyciąć niż dosztukować he he...
Ernst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ernst »

Hello Swinger,

This Airplane is a very nice work.

regard
Ernst
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

Nie no - kto to widział łuski miedziane?! Mosiężne!!
;-)
Żartuję - model pierwszoklaśny! Ty go tak normalnymi palcyma?? Bo jak patrzę na moje...
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Messer -> tak, dziura jest jak najbardziej przewidziana, gdyż będzie ona służyć jako właz do kabiny (otwarty zresztą). Na szarym polu, widocznym na zdjęciu naokoło dziury, będzie się znajdować gondola podkadłubowa.

Ad. P.S. - mam nadzieję, że Fokker był cały i zdrowy? :D Żałuję, że nie skończyłem go w 100%. A kadłuba Ju nie dałem, nawet nie pomyślałem o tym... Ale kiedy dawałem Sz. Gale modele do zabrania do Wawy, to ten kadłub nie miał nawet jeszcze przedniego fragmentu poszycia zewnętrznego... Aha, polecam jeszcze mojego relacyjnego Dzika, on też tam gdzieś powinien być. :)

Turecki -> no bo wiesz-rozumiesz-bynajmniej, karton to jednak jest taki, ten-tego, jedyny słuszny materiał! :haha: Żartuję, nawet dziś przemknęła mi taka myśl, czy nie dokończyć SdKfz 251 z Airfixa, którego zacząłem kilka lat temu...

Danke schoen, Ernst, es freut mich! :)

Bedrzich, te łuski są z miedzi, ale malowanej na złoto, a farba trochę prześwieca, więc wyglądają w sumie dość mosiężnie. :haha: A palce są normalne, choć niezbyt duże. :)


A teraz jeszcze fotki. Korzystam teraz z photobucketa, więc mogę sobie poszaleć. :)

Pierwsze zdjęcie przedstawia kadłub w ujęciu artystycznym i widoczną dziurą, tudzież palcyma mojemy.

Obrazek

Drugie natomiast robi za takie podsumowanie. Włożyłem trochę wyposażenia (bez kleju) i pstryknąłem. Aha, jeszcze jedno - model skleja się świetnie, wszystko pasuje w jakichś 99%. Najbardziej miałem stracha przy wycinaniu dziury, ale okazało się, że od wewnętrznej strony wycięła się ona w idealnym miejscu. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
orastem
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 08 2003, 21:14
Lokalizacja: Southampton

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orastem »

Ja kleję właśnie Ju 88, ale z MM - opracowanie p.Wasiaka. Kreślony jeszcze ręcznie z grubą kreską itd. Jeden Ju na forum wystarczy, zwłaszcza taki.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Nieeeee, Orastem, dawaj go, człowieku! :) Albo, jeżeli nie chcesz prowadzić relacji, to prześlij mi jakieś fotki z budowy na priva, co? Jestem strasznie ciekaw, jak on wyjdzie, bo sam się kiedyś zastanawiałem, czy go nie ruszyć.
Awatar użytkownika
Turecki
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 8:33
Lokalizacja: okol.Redy "213"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turecki »

Swinger...masz cholerna rację....Orastem proszę nie dyskutować i zamieścić fotki na forum...proszę w imieniu wszystkich zainteresowanych...i tych którzy będą zainteresowani ale jeszcze o tym nie wiedzą... :D
Hmmm lepiej przyciąć niż dosztukować he he...
Awatar użytkownika
orastem
Posty: 40
Rejestracja: pn wrz 08 2003, 21:14
Lokalizacja: Southampton

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orastem »

Moge go pokazać, ale nijak ma się do tego co kleisz. Czesci nie do konca pasuja - kabina baardzo uboga. No, zawsze to jakiś pożytek dla tych co chcieliby go "ruszyć" :D .
Awatar użytkownika
Turecki
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 14 2003, 8:33
Lokalizacja: okol.Redy "213"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Turecki »

Orastem...powiem Tobie że ja obecnie nic nie kleję z kartonu...ale uwielbiam oglądać prace innych...bo może mnie wkońcu coś pokusi...i sądzę że jest dużo osób co zaglądają tu dla sportu...naprawdę ...każda relacja z budowy jest warta obejrzenia...

Pozdrawiam Artur [Turecki]
Hmmm lepiej przyciąć niż dosztukować he he...
ODPOWIEDZ