*[Relacja/Okręt] ORP GENERAŁ HALLER

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

a ja mam małe pytanko, czy to hm ... łagodne , łukowate przejście z elementu pionowego polera na jego podstawę uzyskałes dzięki klejowi ? jeśli tak, to jakim klejem kleiłes, jesli nie to jak udało Ci się to zrobić ? :)
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Tak jest Galwani to koszulka z miedzianego przewodu.
Sacrebleu-łagodne przejście to robota farby, i małych rozmiarów elementu,jej większe ilości skupiają się w miejscu łączeń tworząc takie łuki.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Panowie :!: czy istnieje jakiś preparat,który utwardzi karton jak cyjanopan a nie będzie tak szkodliwy :?: .Jak tak to gdzie można go dostać i jakie ma właściwości (szybkość schnięcia,rozpuszczalnik) :?: .
Awatar użytkownika
82RObert82
Posty: 55
Rejestracja: pn sty 31 2005, 10:37
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 82RObert82 »

piekna robota
uwielbiam patzrec i podziwiac modele sklejane, od kiedy znalazlem ta storne to wiecej na nie siedze niz sklejam ale to dlatego ze lupie patzrec a szczegulnie na takie modele

Pozdrawiam RObert :cool:
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Czesc Herbaciany !

Takim preparatem jest Szelak. Pisalem na ten temat wiecej w relacji kolegi Rojnoka, na stronie15 oraz 16. Z powodzeniem zastosowal ten preparat kolega Syzyf przy budowie Wodnika. Opowiada o tym na stronie 19 swojej relacji. W relacji Jhradcy z budowy Wichra, na stronie 34, znajdziesz cos na temat nieco zdrowszej metody wykonywania pewnych czesci modelu.
Szelak nie jest tak mocny jak cjanopan, ale moim zdaniem jest wystarczajaco dobry.

Szelak mozna dostac w sklepach zaopatrzenia dla artystow.
Szybkosc schniecia okolo godziny albo krocej.
rozpuszczalnik to alkohol albo denaturat.

Pozdrawiam !!!
Piotr
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Rutek63-przyznaję,że u mnie też o tym pisałeś ale bardziej jako dobry podkład pod farbę.Wielkie dzięki za informację,od dzisiaj zacznę poszukiwania tego specyfiku :D .
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ja kiedyś zastosowałem lakier do parkietów "Domalux", chyba ftalowy. Był dość rzadki i ładnie wnikał w karton, sechł ok. doby. Twardość była zbliżona do tej uzyskanej cyjanoglutem. Lepiej może jednak poszukaj tego szelaku, czekanie 24 godziny po każdym utwardzaniu nie jest zbyt fajne. ;) Ja w każdym razie zamierzam to zrobić. Dzięki, Rutek.

P.S. Jest taki zespół Shellac, naprawdę rewelacyjny :razz: (mocno "alternatywny", co zresztą widać już po nazwie ;) ).
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Mogę zapytać dlaczego szukasz zastępczych środków?Inne preparaty też są szkodliwe,superglutowate są sprawdzone.Poza tym można tak zorganizować sobie pracę,by zminimalizować szkodliwe działanie kleju(np.otworzyc na chwilę okno).Pozdrawiam<<kopciu>>
P.S.Mam nadzieję ze nie uległeś jakiemuś zatruciu!!!
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Kopciui-zatruć się nie dam, bo uważam. Szukam innych środków, bo mam lekką astmę i staram się nie mieć kontaktu z tym, co wpływa na płuca. W wątku- Jhradcy przeczytałem,że klej jest szkodliwy,wykonałem też element przy, którym była mowa o jego szkodliwości- nawiew. Muszę przyznać, że kleju trzeba trochę użyć. Dlatego pytam o specyfiki zastępcze. Wiem też,że aby dobrze szlifować karton trzeba czymś wzmocnić.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 20 2005, 19:34 przez herbaciany, łącznie zmieniany 2 razy.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

a zastanawiales sie nad takimi maseczkami na usta?? chinczycy chodzili w tym przy okazji sarsu :) moze sie to komus wydac glupie... ale jak czasem siedze dluzej nad modelami, i uzywam wiekszej ilosci klejow/rozpuszczalnikow/farb itp.. to uzywam takiej maseczki... glowa potem mniej boli :) a potrafie czasem siedziec po pare godzin bez przerwy :) moze i dla ciebie sie nada :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ