[Relacja-koniec]; GeeBee R1, free download; 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2146
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Segmenty 4 i 5 należy skleić ze sobą dopiero po wklejeniu kabiny pilota – inaczej kabina nie wejdzie! Okazuje się, że tylna górna ścianka kabiny (zdj. 5 – zielona linia) jest za długa – dopiero po skróceniu jej o ok. 3 mm pasuje do kadłuba, tzn. sięga tak jak powinna, aż do wręgi W7.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 12 2018, 18:18 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Tempo masz zabójcze, chyba w ten sposób "zabijasz" traumę po MiG'u.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2146
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Na razie – ale na tym etapie budowy (kadłub) dzięki temu, że kleję wręgi na taśmę klejącą. „Normalnie“ czekałem zawsze parę godzin, aż klej dobrze wyschnie.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Ahh... Ta czerwień jest mniam :D Dobrze, że porażka Cię nie zniechęciła ;-) powodzenia!
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Kupiłem kiedyś paczkę papieru foto, matowego. Był bardziej podobny do papieru z bloku technicznego, ale kolory miał tak samo nasycone jak na foto-błyszczącym. Myślę też, że byłby mniej wrażliwy na zabrudzenia i pewnie można by go zaimpregnować caponem, choć nie próbowałem tego.
Dobra, wysiliłem się i odszukałem go w szafie :-) Epson s041256 matte paper - heavyweight 167g/m2, może przyda się na przyszłość.

Pozdrowionka
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2146
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Mario, następnym razem zaimpregnuję specjalnym lakierem w aerosolu do konserwacji zdjęć drukowanych na papierze fotograficznym.

Pierścień Townenda nie sprawia szczególnych kłopotów, chociaż brakuje tutaj dwóch pasków łączących; ja zastąpiłem je paseczkami papieru 80 g/m².

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 12 2018, 18:27 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Widzę, że prace idą ostro do przodu. A ja mam coraz większy apetyt na ten model. Zwłaszcza, że świetnie Ci to idzie, a to mnie zachęca. :D
P.S.
Takie osłony silników jak ta zawsze sklejam "na styk". Trochę trudne ale potem łatwiej pomalować od środka i łatwiej osadzić na silniku. No i z zewnątrz nic nie widać ( to tak celem podzielenia się pomysłem). ;)
Awatar użytkownika
tomcat144
Posty: 42
Rejestracja: ndz mar 28 2004, 16:33
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomcat144 »

Fajny ten grubas. Jak sam nigdy nie kleje "cywili" dla niego chyba kiedyś zrobię wyjątek :) Nie mogę się już doczekać galerii końcowej :)
I love this game :)
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2146
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Cyrylus, gdybym umiał, chyba też bym tak robił…

Osłony silnika na razie nie mocuję do kadłuba bo jeszcze nie wiem, jak (w jakiej kolejności) zamocuję silnik i śmigło (zdj. 9). Oszklenie kabiny pilota zrobiona metodą „tradycyjną“, tzn. rama papierowa zamocowana taśmą dwustronnie klejącą do oszklenia (folia do drukarki). Żeby lepiej trzymała kształt próbowałem ją ścisnąć (przez całą noc) jak na zdj. 10, ale niewiele to dało (zdj.11).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak to wygląda na chwilę obecną (zdj.12). Teraz silnik – tysiąc drobniutkich części, będzie więc troszkę trwało. Ożebrowania cylindrów do chłodzenia silnika nie będę robił jako walorki, tylko tak jak w wycinance, bo to prawdę powiedziawszy mój pierwszy silnik, który w ogóle robię (mam bardzo stare wycinanki) i nie chcę się rzucać z motyką na słońce.

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 12 2018, 18:29 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

"Beczułka" jak marzenie a silnikiem nie przejmuj się na pewno wyjdzie "cacy".
Heinrich Kosmala pisze: Żeby lepiej trzymała kształt próbowałem ją ścisnąć (przez całą noc) ale niewiele to dało.
Spróbuj na kawałku folii - zgiętą potrzymaj przez chwilę nad gorąca herbatą.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ