*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2309
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 161

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

SZKODNIK...... to brzmi dumnie :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Czyli Pan Gała ŹLE namawiał??!! Ale może DOBRZE chciał, bo pewnie taka Jego natura jest i nikt mu tej reputacji nie ZŁOpsuje, nawet chyba On sam… :D

Strk. Trochę racja, może za dużo powyciągałem tych flag, ale te kolory nieco „ożywiają” monotonię szarości całego okręta (jak bym miał czarno – białe belki… jak u Tomasza D., to bym pofolgował).

Z osłon częściowo pościągam flagi, no powiedzmy, że jest to uchwycona chwila przed sklarowaniem ich do szafek.
Ale zostawię na tej „łukowej” poręczy. Wymyśliłem sobie, że jej funkcją mogło być przygotowanie ustalonej sekwencji kodu - flag – przed zawieszeniem (??).

Acha, Strk, będą się starał budować równiej – tylko, że czasem jednak trzeba po zakrętach ;-)
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Art pisze: Ale zostawię na tej „łukowej” poręczy. Wymyśliłem sobie, że jej funkcją mogło być przygotowanie ustalonej sekwencji kodu - flag – przed zawieszeniem (??).
Te znaki zapytania dobrze się komponują w tym twierdzeniu :twisted: :mrgreen: .
AFAIK flagi układane są w oznaczonych przegródkach szafy, tak aby flagi do sekwencji były "pod ręką", a nie wisiały gdziekolwiek*.

O, tak to wygląda (na Podwójnym Smarku musiało być podobnie):

Obrazek

Osobiście uważam, że ubarwianie okrętu to raczaj sztuczny zabieg, często naruszający realizm odwzorowania. Podobnie jest z modelem ORP Gen. K. Pułaski z GPM. Porozkładane wysięgniki RAS, podniesione siatki wokół lądowiska, a na tym pstrokaty śmigłowiec. Myślę, że nie tędy droga.




*Niczego się czepić nie mogę, to chociaż tego próbuję
:twisted: :lol:
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Eh czepiacie się szczegółów, to jest pranie załogi;p
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Strk, bardzo jestem rad z Twego głosu, oby takich było więcej. Serio.
Piotrze k – wnikliwość moich Gości jest „w cenie” i sobie tą wymianę poglądów bardzo cenię.

Racja, że z tym „ubarwianiem” nie ma co przesadzać, rzeczywiście, za wiele tych flag powywieszałem, ale jednak uważam, że wprowadzanie niewielkich „urealnień” powoduje swego rodzaju ożywianie „zimnej stali”, zatrzymanie chwili, oczywiście, jak piszesz, w sposób „nie naruszający realizmu odwzorowania”.
I tworzę sobie do tego historię. Jako ciekawostkę dodam, że w mostku admiralskim „zamknąłem” trzech panów z rekwizytami w goręcej dyskusji, z inspiracji pewnej znanej książki o BISie.

Tak więc pootwieranie kilku włazów, czy wrót (ze świetlistością reflektorów), w tę regułę „ożywiania” się wpisuje. Dodatkowo robię to w celu ukazania, jak to działało.

Bądź więc dalej czujny, jedna z kolejnych mych odsłon dopiero Cię „poruszy” ;-)

Macie może więc inne wyjaśnienie funkcji tej dziwnej „łukowej” poręczy? Osłona od wiatru? Chyba nie. Fakt, że na zdjęciach oryginału widać jej tylko fragment. Reszta to „domysły” znanych znawców.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Art pisze:Strk, bardzo jestem rad z Twego głosu, oby takich było więcej. Serio.
Piotrze k – wnikliwość moich Gości jest „w cenie” i sobie tą wymianę poglądów bardzo cenię.

Racja, że z tym „ubarwianiem” nie ma co przesadzać, rzeczywiście, za wiele tych flag powywieszałem, ale jednak uważam, że wprowadzanie niewielkich „urealnień” powoduje swego rodzaju ożywianie „zimnej stali”, zatrzymanie chwili, oczywiście, jak piszesz, w sposób „nie naruszający realizmu odwzorowania”.
I tworzę sobie do tego historię. Jako ciekawostkę dodam, że w mostku admiralskim „zamknąłem” trzech panów z rekwizytami w goręcej dyskusji, z inspiracji pewnej znanej książki o BISie.

Tak więc pootwieranie kilku włazów, czy wrót (ze świetlistością reflektorów), w tę regułę „ożywiania” się wpisuje. Dodatkowo robię to w celu ukazania, jak to działało.

Bądź więc dalej czujny, jedna z kolejnych mych odsłon dopiero Cię „poruszy” ;-)
Art, urodą tych okrętów jest surowość ich bryły.

Drobne szczegóły (włazy, świetliki, uchylone wrota do hangaru) to oczywiście dobry pomysł.
Myślę, że mógłbyś wykonać małe ocynkowane wiaderko ze szczotką do pokładu, lub cegłami do czyszczenia. Taki zestaw "bosmańca" można upchnąć gdzieś w zakamarku, niby ukryty ale widoczny ;-)

Albo puszka z farbą i pędzlem? W 1:200 wykonalne?
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Skoro już takie duperelki dorabiasz to może zasłony w bulajach?
Obrazek
Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

He wiaderko ze szczotką ci się marzy, masz chęć mu wyszorować pokład:)
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Umiaru, Panowie, umiaru ;-)

Ja tam będę dziergał swoje… ze Strk-owym „umiarem” – i dosłownie i w przenośni.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

dokładnie Art :D rób swoje bo efekt jest wiadomy :D a wiadro w kącie to wydaje mi się był większy "grzech" zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów niż suszące się flagi ;p ordnung must sein :D czy jak to się tam bazgrze ;p
ODPOWIEDZ