[Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1129
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 209

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

tomaszolemski pisze:jak dla mnie to ladne ale .... dla mnie ladniejszy model robi Art z tego wzgledu ,ze u niego niedaciagniecia nie sa chowane pod farba....wiec model jak model...poprostu duzo pracy wlozonej.
Zatem "Masta of Dizasta" modelarstwa oświeć nas tchórzliwych niczym strusie "skreczowców" jak należy pomalować model wykonany całkowicie od podstaw i nie zostać posądzonym o "niedociagniecia chowane pod farba"...???
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Piotr80 pisze:
tomaszolemski pisze:jak dla mnie to ladne ale .... dla mnie ladniejszy model robi Art z tego wzgledu ,ze u niego niedaciagniecia nie sa chowane pod farba....wiec model jak model...poprostu duzo pracy wlozonej.
Zatem "Masta of Dizasta" modelarstwa oświeć nas tchórzliwych niczym strusie "skreczowców" jak należy pomalować model wykonany całkowicie od podstaw i nie zostać posądzonym o "niedociagniecia chowane pod farba"...???
Lakierem bezbarwnym :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2280
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 148

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

TomaszuOlemski , a mógłbyś mi powiedzieć jakie piguły bierzesz, bo budapren nie wywołuje już u mnie takich jazd, a widzę że te tablety co Ty zażywasz to dają zdrowe je..ięcie na czerep, nie trzymaj tej tajemnicy tylko dla siebie inni też chcą się pobawić :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Przestaniecie już kurna - brzuch mnie ze śmiechu rozbolał, co przeszkadza mi w montowaniu układu jezdnego w budowanym Sd.Kfz. 251/1 Ausf.B. Lakierem bezbarwnym, kurna - ale wymyślił..., he, he...
Awatar użytkownika
grzesioj
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 12 2011, 9:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesioj »

tomaszolemski pisze:jak dla mnie to ladne ale .... dla mnie ladniejszy model robi Art z tego wzgledu ,ze u niego niedaciagniecia nie sa chowane pod farba....wiec model jak model...poprostu duzo pracy wlozonej.
Cóż - nie ma to jak dobrze poznać się na człowieku i jego robocie :haha: .
Tomaszu D. - chylę głowę przed Tobą.

pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

tutaj brakuje tylko przycisku "Lubię to!"
trzeba mieć tupet żeby komentować w ten sposób jedną z najlepszych relacji i twierdzić że błędy są ukryte pod... lakierem? :haha: :haha:
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Pax koledzy, Pax. Zaraz dowiemy się, że nie to kolega miał na myśli, że źle sformułował swój tekst itp, itd. Dalej będę ukrywał błędy po warstwami farby i niech w tym przeświadczeniu żyją Ci co w to wierzą.
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Leżę na pooperacyjnym. Chcecie kurde bym miał flaki na kolanach?
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Pozwól Tomaszu D., że napiszę, bo wydaje mi się, że byłem (a raczej to, nad czym pracuję) powodem tej całej awantury.

Tomaszolemski wyraził swą opinię, ale sądzę, że niezbyt precyzyjnie ją uzasadnił. Słusznie, Tomaszu, wskazałeś, że jeden i drugi sposób modelowania (Twój i mój), jeżeli chodzi o technikę wykonania, mało mają ze sobą wspólnego. Dwa odrębne światy.

Powiem, że u mnie, w kartonach, jest dużo łatwiej, pomijając ponadto skalę w jakiej wykonywany jest model. Ty w setce możesz wstawić nit, ja nie. Wycinam sklecam i mam do tego już pomalowane. Wiem ponadto, że gdybym to moje klecenie teraz pomalował bez przygotowania i szlifowania, nie mógłbym na to pewnie patrzeć od szpar i wżerów. Ale dość dywagacji, to przecież zupełnie inne techniki.

Tomaszuolemski, bądź nadal z nami, nikt nie ma Ci pewnie za złe, że taką fajną dyskusję wywołałeś i wiele sprawek przy tej okazji się i Tobie i nam wyjaśniło i dookreśliło.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

wow widze ,ze moj komentarz wywolal wojne...nie o to mi chodzilo ,tylko o to by Panu ktory wykonuje ten model dac do zrozumienia,ze niech sie nie zachowuje jakby pozjadal wszystkie rozumy:))) to w jaki sposob skomentowal komentarz Arta odnosnie oznakowan kabli bylo nieetyczne:) wiec Panie Tomaszu D. robi pan ladny model ale nie nos pan nosa w chmurach:))) Pozdrawiam... Co do mojego modelowania to jestem na etapie raczkowania i nie jestem nawet blisko tego co PAn robi ... poprostu tylko zejdzmy na ziemie i nie zachowujmy sie jak bysmy pozjadali wszystkie rozumy:))) Pozdrowienia i czekam na dalsza relacje:)
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
ODPOWIEDZ