[Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA)-"makaron" od Hala

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

[Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA)-"makaron" od Hala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Potrawa serwowana przez jedno z wiodących ;-D wydawnictw na naszym modelarskim rynku wygląda smakowicie. Spójrzcie na okładkę....
Osobiście nie jestem miłośnikiem „makaronów”, ale i tym razem nie mogłem się oprzeć. Raz, że sylwetka piękna, dwa- malowanie ciekawe i trzy – interesująca i zarazem tragiczna historia pilota ze starym włoskim nazwiskiem (Visconti), który nie ginie w przestworzach, a zostaje zamordowany strzałem w plecy. Dalsze szczegóły sobie daruję, doczytacie sami.
Macchi C.205 Veltro swoją sylwetką przypomina swojego starszego brata, czyli Macchi C.202 Folgore. Obszerne i rzeczowe wyjaśnienia znajdują się w środku wycinanki. W skrócie można powiedzieć, że sprawa się miała podobnie jak w przypadku Spitów: V i IX.
Marcin Dworzecki tradycyjnie wszystko „pobrudził” ;-) utrzymując poziom do jakiego nas przyzwyczaił, a tego, aby części do siebie pasowały pilnował Marcin Grygiel, który wpadł na gościnne występy i czuwał, aby „makaron” był aldente.
Teraz kolory....nietypowe i ciekawe odcienie fioletu, przemieszane z odrobiną szarości (aparat tradycyjnie trochę przekłamuje-łobuz;-), dlatego zrobiłem malutką korektę) czyli RLM 75 Grauviolett. Do tego dodajmy kontrastującą czerwoną „18”+ białą”1” i włoską flagę na kadłubie i stateczniku pionowym (symetryczny układ kolorów jest prawidłowy- może nie koniecznie z heraldyką, ale za to zgodny z dokumentacją) i sam kamuflaż....taki...hm....niemiecki ;-) i mamy naprawdę ładny model w swojej kolekcji. Cena 28,- PLN.
Uwaga! W środku jest errata do Spita IX i P-38. Miłego oglądania.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ten kamuflaż jest świetny! Nareszcie coś naprawdę nieoklepanego! Zobaczyłem w sklepie i kupiłem natychmiast, już diabelnie dawno żaden model tak mi się nie spodobał! :wooow:
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Ten model to na pewno nędza, bo na konradusie jeszcze sobie nie poprzegryzali gardeł w dziesięcio stonnym wątku z zapowiedzią.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Sicore pisze:Ten model to na pewno nędza, bo na konradusie jeszcze sobie nie poprzegryzali gardeł w dziesięcio stonnym wątku z zapowiedzią.
:haha: :haha: :haha:

Sicore , nie chwal dnia przed zachodem słońca ... Jeszcze nie wszyscy śledczy funkcjonariusze wzięli wycinankę do ręki . Znajdzie się zapewne jakaś plama nie w takim odcieniu , bądź przesunięta pół milimetra w lewo ... I wtedy ..... Jak zwykle Ci sami w rolach głównych :lol:
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2066
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

...No i że dlaczego 28 PLN???!!!??... Stały punkt programu...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
gutes
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 02 2003, 0:09
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gutes »

Jestem mało rozgarnięty i dlatego wybacz Dyzio moją wypowiedź. Ciągle używasz w swoich sformułowaniach cyt."jedno z wiodących ;-D wydawnictw na naszym modelarskim rynku" koniec cytatu. Mógłbyś się skupić nad sednem istoty i pominąć tekst który mnie po prostu razi. Opisz i oceń to co kupiłeś bez marketingu i wazeliniarstwa, daj se spokój z ustalaniem rankingów, bądź modelarzem. Nie mój biznes co z tego masz czy nie masz. Oceniam Twoje wypowiedzi, bo mam do tego pełne prawo, jako sztucznie pędzone lub przynajmniej modyfikowane genetycznie. Nie idźcie tą drogą! Niech Pan Andrzej ma cywilną odwagę i sam znajdzie czas na zareklamowanie efektów swojej(zespół) pracy tu na forum. Nawet jeżeli w przyszłości pojawi się errata to będzie to ładniej wyglądało i na pewno nie wpłynie negatywnie na niekwestionowaną Jego pozycję wśród kartoniarzy. Pozdrowionka i jak zwykle nie wdaję się w dyskusję i nie oczekuję odpowiedzi.
Ps.
Jak już zadałeś sobie tyle trudu ze zdjęciami to poczytaj na forum o balansie bieli i odpowiednim doświetleniu, bo nie ukrywam, że porządne zdjęcia w miarę wiernie ubarwione(nie buraczane) ułatwiły by decyzję zakupu wycinanki. Wielu modelarzy nigdy nie zobaczy tego modelu w naturze i tutaj jest jedyna okazja. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

gutes- obrzucasz mnie gównem i nie oczekujesz odpowiedzi?!
"Jestem mało rozgarnięty i dlatego wybacz Dyzio moją wypowiedź" - to Cię częściowo tłumaczy, ale nie wybaczam za poniższe zdanie.
Napisałeś:-"Nie mój biznes co z tego masz czy nie masz." - tu przesadziłeś mój kolego i TO będę Ci pamiętał, bo usiłujesz mi przypiąć łatkę za pozytywne pisanie o WIODĄCYM (w podtekście oczywiście NAJLEPSZYM) wydawnictwie modeli kartonowych ze Stegny. Moje wpisy nikogo nie obrażają i mam prawo, tak jak inni wyrażać swoją opinię. Dlaczego nie wypunktujesz tych, co o byle pierdółkę i często niesłusznie, z czystej zawiści jadą po Halu? Nie przeszkadza Ci, że są tacy "wazeliniarscy inaczej"? I Ty śmiesz mi pisać o obiektywizmie?
Jestem już trochę czasu na tym forum. Wdawałem się w różne spory i dyskusje, ale ja i moi adwersarze nie przekraczaliśmy pewnych granic. Były wojny na argumenty, ale nie było obrzucania się błotem. Tu stało się inaczej, ale zdradzę Ci pewną prawidłowość gutes, a mianowicie; natura jest taka, że oddaje nam w dwójnasób TO, co my dajemy innym. Zapamiętaj TO sobie.
Biorąc pod uwagę pierwsze zdanie z Twojego postu, mam pewne obawy, ale jako, że jestem człowiekiem wielkiej wiary liczę na to, że zrozumiesz.
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
ODPOWIEDZ