[G] PzKpfw IV Ausf H. - GPM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

cyrylus

[G] PzKpfw IV Ausf H. - GPM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Witam.
Kilka tygodni temu zakończyłem sklejanie tego czołgu ale dopiero dziś zebrałem się żeby zrobić kilka zdjęć.
Zanim pokażę te fotki, kilka słów o modelu.
Mam co do niego mieszane uczucia...
Dopasowanie w porządku, kolorystyka ciekawa, elementy opancerzenia i ekrany z tłoczonego papieru, waloryzacja... Prezentuje się dobrze.
Ale!!
Wieżyczka obserwacyjna dowódcy nie wiem z jakiej wersji jest ale na pewno nie z tej. Trochę ją obniżyłem więc teraz nic nie przypomina. :D
Drzwi włazów bocznych na wieży musiałem zamienić miejscami i pomalować. Według opracowania szersze skrzydła są z tyłu a powinny być z przodu.
Dalej już nie wnikałem.
Wnętrze... Rozumiem chęć uproszczenia modelu tak aby mogło go skleić szersze grono modelarzy czy też frajdolarzy ( np. wnętrze wozu - kilka pudełek imitujących skrzynię biegów z przekładnią, silnik, chłodnicę, zbiornik paliwa, jakieś fotele... ) ale nie rozumiem nie zrobienia żadnych elementów wnętrza wieży ( bo jednego pudełka imitującego zamek armaty nie można nazwać wnętrzem ), gdzie jest ono na wskroś widoczne po otwarciu włazów. Ktoś sobie zapomniał czy jak ?!
To co widać na zdjęciach wewnątrz wieży to moja robota i pomoc kolegi przy rysowaniu siedzeń.
Pokusiłem się o trochę brudzenia, użyłem do tego farb modelarskich, pastelowych, kawy, herbaty i ziemi. Widać pewnie niekonsekwencję w tych działaniach ale nie znam się na tym za dobrze.
Model bardzo ciekawy i pomysł na realizację tego projektu jest super ale ktoś nie dokończył roboty. Albo "zapalił" się na początku a potem się mu znudziło i skończył " po łebkach ".

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 18 2012, 22:27 przez cyrylus, łącznie zmieniany 1 raz.
Mamusia89
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 06 2012, 21:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mamusia89 »

Czy tylko ja mam problem z odtworzeniem i wyświetleniem tych zdjęć?
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Właśnie poprawiłem. Jak coś będzie dalej nie tak to piszcie.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Zapomniałem...
Znalazłem ciekawą stronę z mnustem zdjęć z czasów II Wojny Światowej.
Samych niemieckich sprzętów jeżdżących jest ponad dwieście podstron zdjęć.

Oto link:

http://www.ww2incolor.com/

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ziółek
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 11:10
Lokalizacja: Festung Breslau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ziółek »

Gratuluje ukończenia modelu .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Również przyłączam się do gratulacji. Model wygląda świetnie i musiał Cię kosztować wiele pracy.

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Bardzo mi się podoba ten model.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Całkiem fajny Panzerek, tylko mnie zastanawia co to są te dwa wystające cycki w tłumiku :shock:
Jednak zimmerit tłoczony w kartonie jest jakiś takiś hmm...
Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Dziękuję wszystkim.
Bigtank rozumiem że Ty się z taki "cyckami" nie spotkałeś ?
Może Niemcy bimber pędzili przy pomocy tłumika? :drink: :D:D:D
Poszukam fotek, może coś znajdę. A jak nie to oderwę "cycki" i zamaluję dziury. :D
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Ano jakoś nie, masz tu foto pierwsze lepsze, muzealne co prawda ale wygląda wsio prawidłowo - pewnie te cycki powinny być w tych rynienkach schowane - niby rury odprowadzające spaliny czy cuś. Poza tym widzę tu parę baboli wydawniczych, co w sumie jest dziwne bo materiałów do czwórki jest wery dużo :D
Nie ma to jak samemu dłubać od podstaw modela ...
A przy okazji, bo zacząłem grzebać w papierach, cycek od pomocniczego tłumika, co wisi smętnie na dole - powinien być od góry i tez po prawej ...
Andrzej
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ