[Pytanie] bieżnik opony

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markre
Posty: 14
Rejestracja: śr gru 28 2005, 20:43
Lokalizacja: Turek

[Pytanie] bieżnik opony

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: markre »

Witam, mam pytanie. W jakim programie najlepiej zaprojektować bieżnik opony? Jako, że aktualnie pracuję nad modelem STAR 28 (Milicja) z GPM-u, chciałbym trochę uplastycznić jego wygląd poprzez dodanie uwypuklonego bieżnika.
Chodzi mi o ten rodzaj bieżnika:
Obrazek
Pozdrawiam Markre
Awatar użytkownika
mkraskow
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 08 2011, 7:37
Lokalizacja: Gdynia
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mkraskow »

Ostatnio robiłem koło do GAZa w Rhinoceros, tyle że to było do wydruku 3D całego koła:

Obrazek

Jeśli chcesz ciąć laserowo, a tu chyba warto, najczęściej wymagają wsadu w formacie CorelDraw, można jednak przekonwertować plik DXF, chociażby z Rhino, do tego formatu.
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Coś się ostatnio rozgadałem, a to pewnie dlatego, że mam świąteczne wakacje i trochę czasu, w oczekiwaniu na wyschnięcie kleju :D , ale wydaje mnie się, że można też dany bieżnik, a ściślej mówiąc, jego wypukłe części, narysować w Corelu, wydrukować potrzebną ilość, wyciąć nożykiem (po co zaraz laserem?), nakleić na wcześniej przygotowane "łyse" koło, nasączyć, czym tam trzeba, oszlifować, pomalować, ubrudzić i cieszyć się pięknie wykonanym kołem. Przykłady można znaleźć na niniejszym forum.
Oczywiście można program, laser... Tylko że to jest jak z maścią na szczury. Można i tak, można i tak. Zależy, co kto lubi w modelarstwie. Ja na przykład wklejam w tej chwili żeberka do kół pewnego radzieckiego pojazdu gąsienicowego i wkleiłem ich dwanaście. Niektóre z nich trza było troszku podciąć i dopasować. Zostało ich jeszcze, eee... dwieście dwadzieścia osiem. No ale robię to, bo jakoś dziwnie mi się to podoba. Oczywiście mógłbym zamówić gotowe CAŁE koła, odlewane z żywicy, za jedyne pięć dych. No ale co ja bym wtedy robił?
ODPOWIEDZ