Wiosenne nowości Modelika

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

pansnow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pansnow »

niestety muszę się z Tobą zgodzić: zbyt często wypowiadający się na forum /i nie mam tu na myśli tylko kartonworka/ popada w manierę wypowiadania się w imieniu większości..ot taka mała dykatura w myśl zasady: racja to ja.
a nowości modelika podobają mi się.nawet ta nieszczęsna warszawa. ukłon i szacunek dla projektanta za podjęcie tematu.pojazdy to nie moja branża ale nastąpiło przetarcie szlaków..teraz tylko wyczekiwać następnych opracowań.
na marginesie szkoda że nie będzie kf - a w tym wydaniu. czasami głos krytyki jest potzrebny.
a moze zdradzisz jakieś małe co nieco na temat następnego wydania kf - a..
trzy grosze
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 04 2006, 17:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trzy grosze »

Nie mam lepszego dostępu, ten arkusz znalazłem poprzez link Łukasza K.
Poza tym skoro wpisuję jakąś opinię na forum pod swoim nickiem to chyba oczywiste, że jest to moje zdanie, a nie kogoś innego?

Żeby nie było - ten model Hs123 podoba mi się i chętnie zobaczyłbym większe fotki surówki. Z oceną czy symulacja przetłoczeń na skrzydłach jest zbyt głęboka wstrzymam się do czasu aż wezmę do ręki zeszyt. Kilkakrotnie przekonałem się, że na ekranie komputera mogą sprawiać wrażenie dużo głębszych niż w wydrukowanym modelu.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Pansnow - co do drugiego numeru KFa to żadna tajemnica - na forum Gryfa już dawno temu pokazałem gotowe arkusze z drugiego numeru - powstał prawie rok temu... Poszukaj na Gryfie i będziesz wiedział co tam mieliśmy zamieścić - wiele z tego ma być ponownie.

A przy okazji "Warszawy" - rozumiem, że się wytyka nieścisłości w pokazanym modelu, niewłaściwą sylwetkę, itd - to wszystko prawda. Ale poziom jadu i nienawiści wylany na wydawcę i autora, za to tylko, że się odważyli na próbę - przerósł moje śmiałe oczekiwania! Brawo chłopcy - w opluwaniu i wylewaniu jadu jesteście mistrzami świata w kategorii niewaloryzowanej - walicie "szczerą i całą prawdę" jak pod budką z piwem. Najbardziej "szczerzy" i "spostrzegawczy" są ci, co najmniej skleili - jakie to polskie...

A wystarczyło zagłosować portfelem lub odnieść się merytorycznie do sprawy.
Pozdrawiam
TAD
pansnow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pansnow »

na gryfie to już widziałem.miałem nadzieję, że masz jakieś bardziej świeże informacje.
co smutnego przykładu warszawy to na razie, z tego co widać to ... nic nie widać.kilka fotek surówki i okładka.na tej podstawie, mimo wszystko, ciężko okreslić zawartość..nawet jeśli są błędy w opracowaniu to i tak jest to "dziewicze opracowanie"..mieć należy nadzieję, iż pojawią się inne i to bardziej "merytoryczne".
sam z pewnością nie kupię - nie jestem zainteresowany, ale mimo tego trzeba trochę szacunku okazać i wydawcy i autorowi..a i może nieco dystansu by się przydało??
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Będąc zlośliwym to można powiedzieć, że wystarczyło nie pokazywać zdjęcia surówki i nie byłoby problemu. Ludzie by kupili, zaczęli sklejać i powstały by rzetelne opinie o jakości produktu, a nie dumania "znawców z baru surówkowego."


Tyle mego,
Rest In Pain
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 336
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

No właśnie ... ale po co być złośliwym ;)
Czytając wątek o zapowiedzi Warszawy i ja jestem zszokowany poziomem agresji ... ale z drugiej strony ... niejako przywykłem. Ilekroć jest jakaś zapowiedź, która razi forumowiczów niedokładną surówką (o opracowaniu nie mówię, bo nie widziałem) bądź też powala szczegółowością opracowania zaczyna się wojna mniejsza lub większa, wytykanie błędów, narzekanie na cenę itp itd ... Początek przeważnie niewinny, ale potem nerwy biorą górę i się kończy na tekstach typu "Łapy precz od Syreny" ... no to mnie normalnie położyło na łopatki. A przecież to tylko ... kilka kartek papieru :)
Awatar użytkownika
Beregond
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 27 2007, 20:16
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beregond »

Moje pytanie:na jaki rozstaw szyn jest zaprojektowana platforma?
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Wagon opracowany dla toru 750 mm w skali 1:25 powinien mieć rozstaw szyn 30 mm. Autor celowo zwiększył go do 32 mm, aby model pasował do makieto kolejowych wykonanych w europejskim standardzie modelarstwa kolejowego "Ie" (jeden "e"). Drobna korekta dopasowania rozstawu kół jeśli będzie taka potrzeba, nie powinna być problemem.
Awatar użytkownika
Beregond
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 27 2007, 20:16
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beregond »

Dziękuję.
Roby
Posty: 38
Rejestracja: pt mar 14 2003, 23:47
Lokalizacja: Żory

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roby »

A ja bym tylko prosił o obiecane zdjęcia surówki STAGHOUNDA.
Pozdrawiam
Robert
---------------------------------
róbmy modele a nie wojny
---------------------------------
ODPOWIEDZ