*[Relacja/Okręt] Kuter torpedowy "Szerszeń" MM 2/85

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej olimpiadą i nawałem innych obowiązków.

Dzisiaj niewiele, ale znowu dalej niż bliżej.

Podstawa pod działko rufowe- jeszcze nie przyklejona

Obrazek

Polery + podstawy pod wyrzutnie bomb głębinowych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Do następnego...
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Dawno nie widziałem tak starannie sklejanego modelu i to wręcz archiwalnego jak na dzisiejszy standard. Bardzo lubię popatrzyć na taką robotę, aż zazdrość bierze, że mnie tak nigdy MM tak nie wychodziły.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Dzięki wszystkim za miłe słowa, Tobie też jhradco. A mnie zazdrość bierze na widok Twego Wichra :twisted:

Dzisiaj podstawy pod wyrzutnie torped i świec dymnych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I widok ogólny pokazujący stan bieżący pracy.

Obrazek

Zastanawiam się, co wybrać jako następny model. Muszę myśleć już na tym etapie, ponieważ od kwietnia następnego roku będę już pochłonięty przygotowaniami do powrotu. Zastanawiałem się nad Novikiem z Modelika lub Holkiem Gdańskim z MM, ale na horyzoncie pojawił się inny "olbrzym". Na razie każdy ma po 33%, wyjdzie w praniu...
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Widze, że zbliżasz się do szczęśliwego finału. Fajnie to wszystko wygląda, a do tego wykonane z tego pancernego, zabytkowego kartonu, nic tylko pogratulować. Tak trzymać i już czekam na galerie końcową :spoko:
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Hejka

Do końca coraz bliżej, ale wciąż to nie koniec... Dzisiaj ostatnia z "baterii" i bęben linowy.

Budowa działka zajęła mi 3 dni, nie dlatego, że takie to skomplikowane, ale zawierało tak dużo błędów, że gdybym nie wprawił się wcześniej, to myślę, że poległbym. Nie ustrzegłem się błędu- kierunek pozycji działka rufowego nie współgra z dziobowym. Ale można spojrzeć na to i z innej strony. Może akurat gdzieś tam sobie celowali a ja uchwyciłem moment obrotu wieży... Gorzej, jeśli obydwie były ze sobą sprzężone...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na zdjęciach, zwłaszcza tych zbliżeniowych widać fakturę kartonu. Była mowa o jego pancerność. Dzięki suwmiarce elektronicznej sprawdziłem grubości:

Blok techniczny: 0,21 mm
Mały Modelarz Holk Gdański z 1400 wyd. 3/2003: 0,20 mm
Szerszeń: od 0,38 mm do 0,42 mm :shock:

Na rufie pozostało niewiele... Do następnego.
Awatar użytkownika
darfu
Posty: 89
Rejestracja: czw lis 01 2007, 19:40
Lokalizacja: KRAKÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darfu »

pięknie Panie Rafale :-)

czysto, dokładnie aż żal, że nie powycinałeś otworów w bębenku, a z drugiej strony nie wiadomo jak by zareagował kartonik na takie działania


pzdr
Sklejam więc jestem

W planach : USS Missouri
W stoczni : USS Indianapolis
Zwodowane : USS Lexington

Obrazek
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Tak - model bajka .
Odnośnie tych działek - one na pewno nie byly sprzężone ze sobą :) Natomiast cały czas się zastanawiam , czemu MUSIAŁA być ta wieżyczka przekręcona ? Gdyby była " na wprost" nie pasowałyby łączenia ?? O ile dobrze sobie kojarzę , moje działka były ustawione w osi okrętu . Lecz Twoje wyglądają "prawdziwie" :)
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Frytek: wynik nie trzymania osi działka rufowego względem osi kadłuba, wynikł z tego, że kierowałem się osią łączenia wszystkich elementów wieży i tak naprawdę dopiero po fakcie (gdy klej zaczął już "pracować") zorientowałem się, że wyszło jak wyszło. A, że dało to złudzenie naturalności, tym lepiej dla modelu.

darfu: powiem, że nawet przymierzałem się do wybicia tychże otworów, ale nie trzymają one osi między sobą. Na upartego, można byłoby tarcze bębna zrobić samemu, ale... szkoda czasu zwłaszcza, że czeka mnie większe wyzwanie z bombami głębinowymi i radarem głównym.
ducati916
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 05 2008, 14:53
Lokalizacja: Bierutów/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ducati916 »

witam Rafale :)
powiem że jestem pod wielkim wrażeniem Twojej pracy przy tym modelu...Powiem nawet więcej to sztuka...wiem co mówię bo kleiłem ten model jednak nie podołałem wielu problemom opisywanym tu miedzy innymi przez Ciebie...Jego szczątki gdzieś tam sobie leżą...najgorsze było to że karton jest strasznie stary i po prostu popękał na wiekszości zagięć...
chciałbym zapytać czy masz może jakiś sposób na taki stary papier żeby sie nie załamywał bądź nie rozwarstwiał???Byłbym wdzięczny
pzdr i czekam na efekt końcowy
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

ducati916: polecam Tobie ten link Impregnacja starego kartonu

Ja niestety nie mam dostępu do np: Pattex-u a i nie chce mi się wysilać aby go zdobyć, zwłaszcza, że Irysi są zdumieni jeśli mówię im, że kleje modele z papieru. W Szerszeniu stosuję trzy metody: BCG na bardzo małe powierzchnie, BCG + bardzo niewielka ilość wody na większe powierzchnie i trzecia metoda, wykonywanie elementów od podstaw. Osobiście proponowałbym Pattex. A jeśli zdecydowałbyś się na BCG, dobrze byłoby formować elementy zaraz po wyschnięciu z wierzchu, ponieważ łatwo trzymają one później kształt.
ODPOWIEDZ