[R] FM Nagato 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

[R] FM Nagato 1:300

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Witam

Wiem, że powoli zaczynam robić jak mały dzieciak, ale Ala prawie na ukończeniu, a Admirał to temat na dlużej :P

Do rzeczy: Po mojej pierwszej wystawie w Olsztynie, gdzie zobaczyłem co koledzy potrafią wyczarować, postanowiłem, że na następną pojadę z czymś konkretnym. Dlatego to będzie mój pierwszy poważny projekt. Po długich namysłach i przeglądaniu wycinanek, postawiłem na Japońca, bo żadnego dawno nie kleiłem i nie znalazłem ukończonej relacji z jego budowy.

O modelu: Oczywiście serce by mi pękło, jakbym miał pociąć takiego klasyka i wpadł pod skaner. Nie była to łatwa walka, ale po kilku przeróbkach narodził się klon w skali 1:300.
Przeczytałem kilka opinii i dowiedziałem się że kolor był za jasny i pokład nie za ciekawy, więc zmieniłem to i owo. Jak przystało na mój sposób budowy zaczynam od wyposażenia, a potem kadłub(do linii wodnej) gdzie wszystko przykleję.

Na początek z grubej rury :D

Obrazek
Obrazek

Na dobry początek, następne odsłony tak jak powyższa dopiero gdy będzie gotowa cała kolejna sekcja.
Zapraszam do komentowania co sądzicie o tym pomyśle.

PZDR
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Zapraszam do komentowania co sądzicie o tym pomyśle.
Pomysł dobry choć ciśnie mi się na usta pytanie - dlaczego skala 1:300 a nie 1:400 ?

Muszę jednak się "przyczepić" do koloru luf i druciarni, który odbiega dość znacznie od koloru wież, które też wydają mi się za jasne.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Tempest pisze:
Pomysł dobry choć ciśnie mi się na usta pytanie - dlaczego skala 1:300 a nie 1:400 ?

Muszę jednak się "przyczepić" do koloru luf i druciarni, który odbiega dość znacznie od koloru wież, które też wydają mi się za jasne.
Skala ze względu na na możliwość robienia większego tłoku :D i posłuchałem rady kolegi z Ostródy :cool: , chce mieć jakąś perełkę w kolekcji.

Co do druciarni zwale winę na foto, bo w innym świetle jest do przyjęcia, a to jest robione na słoneczku. Kolor w rzeczywistości jest jak na ostatnim zdjęciu z relacji Admirała, a po lakierowaniu jeszcze z ciemniał.

Dodam jeszcze, że jedynymi kupnymi elementami będą relingi wycinane laserowo, te na wieżach to pozostałości po 1:400.

EDIT:
Obrazek

Zdjecie może nie ukazuje detali, ale kolory bardzo zbliżone do rzeczywistośći( po lewej widać na pokładzie nadbudówki pierwotny kolor) i extra jak będzie wyglądał pokład :)


PZDR
Awatar użytkownika
Piotr80
Posty: 1143
Rejestracja: pn maja 04 2009, 18:43
Lokalizacja: Gdynia
x 217

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr80 »

A odemnie masz "aplikacyjnie" :haha: w dziób za rozpoczynanie kolejnych relacji nie ukończywszy Admirała!! :( Nie zachowuj się jak czereśniaki w kufajkach ze stoczni w Nikołajewie co zamiast od początku do końca robić jedno to raz pędzą bimber a innym razem zrywają plomby z kurków instalacji na spirytusie chłodzących elektronikę bojAwą tego LotniskAwca hahah ;)
Za karę powinieneś się przytapicerować (czy jak to się mówi ;) )do - wybierz czego ;)

A to japońskie NAgaTO ladnie ladnie :D
Diament powstaje w wysokiej temperaturze
i wysokim ciśnieniu ;)
-------------------------------------------------
ORP Piorun (422) 1:50 R/C ORP Groźny (351) 1:50 R/C Kuter KP-174 1:50 R/C
ORP Sokół (294) 1:100 Kuter rakietowy projektu 183R "Komar" 1:100
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Piotr80 pisze: Za karę powinieneś się przytapicerować (czy jak to się mówi ;) )do - wybierz czego ;)
A skąd wiesz, że jestem tapicerem :chytry: ???

PZDR
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Witam

Minęło kilka dni, ale prace trwają w nie dobijającym tempie. Po kleiłem trochę trochę drobnicy, w międzyczasie w ramach odpoczynku brałem się za grubsze rzeczy, min: "DEJWY";), kilka łodzi i fotodzięcioloną katapultę :D.

Obrazek

Na foto widać Obie największe kotwice, dwie z pięciu łodzi wiosłowych(i ich koślawe wiosła), najmniejszą łódeczkę, to długie pod łańcuchy, którego nie umiem nazwać ;P i "DEJWY" dwa z trzech, jeden na katapulcie, drugi będzie na wózku(którego nie mogę znaleźć w opracowaniu), a trzeci sobie zawiśnie :) na żurawiu oczywiście. Drobnicy nie wstawiam, bo niema co oglądać( zobaczycie aż będzie na pokładzie ;P).
Staram się dokładać coś od siebie, np obniżone klapy w samolotach, koślawe wiosła(dodam chyba jeszcze pasy spinające do pokładu ale to potem), stery i kilka drobnych detali przy katapulcie, roboty niewiele, a efekt znośny.

Jeszcze dodam, że do farby dodałem kapkę czarnego(jednak lepiej ciemniejszy niż za jasny)i zrobiłem próbny wycinek pokładu w nowym kolorze( porównywalny do tego co w Fuso). Klejenia na dziś starczy, teraz idę w GIMPie się po bawić, bo jutro nie będzie czasu...

EDIT:
Jeszcze jedno foto ukazujące godzinne dzięciolenie:
Obrazek

PZDR
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

I jeszcze dziś ostatnia aktualka:

Obrazek

Nowy kolor pokładu, trochę taki sino- cielisty, ale możliwy i chyba już nie będe zmieniał, jeden arkusz zabiera mi 1,5 godziny czasu, którego i tak mam bardzo mało....

Do nie prędkiego następnego

PZDR
Awatar użytkownika
PabloS
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 03 2011, 21:05
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PabloS »

Podziwiam Cię za to, że masz chęci na te przeskalowanie i poprawianie oryginału. Śledzę każdą twoją relację i muszę przyznać, że miło się patrzy na efekty twojej pracy:) Ja również czekam na admirała, mam nadzieję, że szybko do niego wrócisz, oczywiście zaraz po tym jak skończysz Nagato:) pozdrawiam
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Admirał się robi równolegle, dziś był dobry przykład, że fajnie jest sobie skakać z kwiatka na kwiatek ;-) . Po walce z nadbudówką do w/w zabrałem się za najmniejsze "guny" na okręcie:

Obrazek

Ok 6 godzin pracy gdzie jeden zestaw ma 21 elementów :cool: .

Fajnie będzie sobie to od razu nakleić jak tylko skończę nadbudówkę :)

PS: To co na tym stoją trzy zestawy to groszak :cool:
PZDR
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Dziś niewiele:

Obrazek

Pierwsze działo 127mm ze swoim koleżką , pozwoliłem sobie na małe ażurowanie, przerobienie podstawy i dodanie kilka elementów.

PZDR
ODPOWIEDZ